Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasz gyereket hogy...

Kiskamasz gyereket hogy viselte a kollégiumot?

Figyelt kérdés

Kisfiam most negyedikes, nagyon jó tanuló, versenyekre jár eredményesen. Az iskolában ha a tanulásról, felelésről vagy ilyesmiről van szó magabiztos, ügyes. De ezen kívül bátortalan, félénk nagyon " anyás apás"

Több tanár javasolta, hogy az eredményei miatt felvételezzen gimnáziumba, igen de ami lenne oda csak kollégiumba mehetne.

A kora miatt nem is utazhatna még egyedül, így nekünk kellene hetente hozni, vinni.

Nagyon félek elengedni, ő sem nagyon akar menni


2021. szept. 10. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar menni ne eroltesd! O meg csak egy gyerek, nem ezen fog múlni a tudományos karrierje hidd el ha tehetséges akkor majd nyolcadik után is bekerül jó gimibe, és igazából még az is mindegy mert az egyetem lesz a lényeg! Had maradjon gyerek. Én így döntenek.
2021. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
11 éves gyereket biztosan nem küldenék kollégiumba. Még nagyon pici. 4 év múlva ráér. Addig nem fog lemaradt semmiről
2021. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nyolcadik után is lehet gimnáziumba menni, négy év alatt még változhat a személyisége is, érettebb is lesz.
2021. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz lenne neki
2021. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan lány vagyok meg nem is szülő de nekem ott romlott meg visszafordíthatatlanul a kapcsolatom a szüleimmel. Mondjuk nem hiszem hogy egyformák vagytok (hiszen már abból is látszik, hogy tekintettel vagy a gyermeked lehetséges reakciójára, hogy kérdést írtál ki), mert az enyémek többször is hangoztatták, hogy így kevesebb a baj velem, nem kell szem elótt tartani vagy gondoskodni az ételemről. Én kis hülye létemre meg tepertem utánuk meg az otthoni környezet után amit egészen addig a legbiztonságosabbnak hittem.

Mai napig kettősséggel tekintek vissza a kollégiumra, hiszen szülőm helyett szülőm volt a legtöbb nevelő ott. Jó példát mutattak sok tekintetben. Az egyenlet végét valahogy mégis negatívnak érzem mindig mert akkor hagytak először fizikailag magamra, azon kattogott folyton az agyam, vajon a testvéreim és nagyszüleim éppen mit csinálhatnak most nélkülem. Azóta is egyedül érzem magam

csak már lelki értelemben is.

Bár nagy valószínűséggel mentális betegség húzódik a háttérben és már kollégiumba kerüléskor sem üzemeltem rendesen. Ennek fényében tehát ne vegyél viszonyítási alapul mert lehet, a te gyermeked jó nevelés, épkézláb megküzdési taktikával rendelkezik. Beszélgess vele róla, ő még olyan őszinte. Nem gondolnám bármi későbbit befolyásoló tényezőnek, ha még most is anyás és ragaszkodik hozzátok. Magamra visszagondolva semmi sem alakult volna rosszabbul, ha gimnázium kezdetekor kerülök el csak otthonról. Élvezhettem volna még a nagyszülők és testvérek társaságát, biztonságát.

2021. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha jó képességekkel egy gyenge iskolába járatod azzal tönkreteszed az életét. Itt a UK-ben 7 éves kortól kerülnek a gyerekek bentlakásos iskolába és onnan csak ünnepekre járnak haza meg szünetekre. Sokan ellene vannak meg persze sokaknak pénze nincs rá, de az vitathatatlan hogy aki onnan kikerül az sokra viszi az életben. Szóval nem biztos hogy egy kis kényelmetlenség miatt fel kéne áldoznod a gyereked jövőjét.
2021. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
#6-os, csakhogy olyan nevelési szerkezetű intézmény nincs kis hazánkban. Ott évszázadok óta működnek ezek az úgynevezett "pirostéglás" iskolák. A mi kollégiumaink jóformán csak alvóhelye a diákoknak, legtöbbjük nem biztosít pl. tanórán kívüli foglalkozásra, sportra lehetőséget.
2021. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
felesleges, inkább járjon magántanárhoz az adott tárgyakból. 8. Osztály után ráér kollégiumba menni. Se nektek, se a gyereknek nem lenne jó, ha elszakítanátok tőletek és akár a tanulás rovására is mehet + lelki sérülések
2021. szept. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy olyan személyt ismerek aki sulis korában kollégista volt, még viszonylag fiatal. Ő csak 9.-12-ben volt, de nagyon utálta. Amin nem is csodálkozok, miután láttam a koli órarendjét... Napi 2 órát kellet a könyv előtt üljenek, ha volt tanulni való ha nem, a városba elmenni valahova 1 órájuk volt, stb.


Gyerekeknél kicsit szívás a koli, mert mivel gyerekek, így sok a megszorítás. Ha napi 3 étkezés biztosított is, van egy rakás dolog, amit úgy kellene egyedül csinálnia, hogy az a korából adódóan még nem lenne időszerű.

2021. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6


Az Egyesült Királyságban s itt azért mondjuk ég és föld az oktatás, meg a gyerekek ellátása.


Mit kapnak ott a diákok?

Normális életkörülményeket.


S mit kapnak itt?

jobb esetben egy pöttöm szobát 2 ággyal, de az ágyak közt elmenni alig lehet. Rosszabikban meg egy jó nagy szobát 8-10-12 ággyal, ahol még aludni se tud rendesen szerencsétlen gyerek, mert a többiek nem hagyják...


S ez még csak a létminimum, hogy van ahova menni suli után másnap reggelig. Olyanról, hogy fogják magukat s elmennek fagyizni a barátokkal csak úgy, nm is álmodhatnak. (Ami magától értetődő lenne, ha otthon lenne. nekem a hazaérési határidőm sötétedés előtt volt. Ami nyár fele elég késői óra.)

2021. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!