Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ilyen egy 15-16 éves...

Tényleg ilyen egy 15-16 éves lány?

Figyelt kérdés

15 éves lesz a lányom. Sokszor ő maga se tudja, hogy gyerek vagy felnőtt. A kettő között elvész mindig. Mindig megkapom tőle, hogy nem engedek semmit neki, én milyen szigorú vagyok, meg stb.

Szerencsére az öltözködése nem "gáz". Szokott sminkelni, de csak az arcára tesz alapozót. Néha kicsi szemspirál. A körmét szokta hosszúnak meg hagyni és festeni, de mindig vissza fogott színekkel. Pár hete be festette a haját. Barna haja van, abba kerültek fekete melírol. Bár szerencsére annyira nem látszik. Tehát egy tök átlagos, a tömegbe nem kiemelkedő kamaszról beszélünk. Volt egy barátnője régen, sokat játszottak együtt. Még babakocsiskorba ismertem meg az anyját, barátnők lettünk. A kislányt nem láttam kb 3 éve. Nem tartjuk a kapcsolatot már. Ma instagrammon megmutatta a lányom. Hát teljesen nem térek azóta magamhoz. Fel se ismertem. Teljesen el van takarva az a szép kis bájos arca a rengetek sminktől. Műszempilla, a szeme erősen kifestve. A ruhája mint egy ri... De nem is lenne baj a ruhával, ha tudná hordani. De olyan beállások vannak a képeken... A hátsója melle ki van rakva, szét tett lábbal ül... A kép alatt a fiúk komnentelnek, hogy fognám én a melled... Akkor a kiscsaj meg g*ci fa*zszopó s*opd ki a fa*zt...válaszol. Az anyja is fent van, likeolja ezeket.

Az anyja nem ilyen. Vagyis megcsalta a férje és egyedül neveli a lányt. Már az elmúlt 5 évben rengeteg kapcsolata volt. Ezt onnan tudom, mert fbon mindig mással volt "kapcsolatban".

A lényeg az lenne, hogy a lányom meg nyilván ismerőse, és az ilyen kis libák miatt, akik már 15 évesen "fa*zt sz*pnak" (ahogy ők fogalmaznak), tart ott egy normális kamasz önérzete ott, ahol nem helyes. Nem tudom ilyenkor ki a hibás. Nem mondanám 100%an a szülőket. Mert én is egyedül nevelem, de több dolgot amit itthon lát, nem viszi úgymond tovább. Tehát én pl nem arra neveltem, hogy vissza feleseljen felnőtteknek. Mégis megteszi, mert a haverok is ilyen vagányok. Rengeteget jelent a baráti kör. De mégis mit tudsz anyaként csinálni, ha a lányod r*banckodik, és ezt 15 évesen.

Vagy ha nem teszi, hanem "normális", viszont azt a másik viselkedést tartja jobbnak és rám haragszik, hogy nem engedem pl fesztiválozni a barátnőjével.

Mert emlékszem utoljára mikor találkoztunk ezzel a kislánnyal, mondta hogy fesztiválra megy barátnőkkel. Akkor volt 12 éves kb...

Persze a lányom meg rögtön, hogy ő miért nem mehet. Felajánlottam neki, mehet, de én is megyek. Szóval iszonyat nehéz ez.


2021. szept. 12. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Szia!Igazából ez olyan kor hogy keresik még magukat,a stílusukat szóval nagy a zavar mert nem tudják mit is csináljanak.Egyik héten menő a piros köröm a másikon meg tök béna XD Ez ilyen.A kiscsaj nem kell hozzá hogy másokhoz hasonlítsa magát mert gondolom fenn van Faceen,Instán,Tik Tokon vagy Twitteren és ott is ilyenekkel van tele az ő korosztályában.Ha elviszik a barátok rossz irányba akkor nem igazán tudsz mit csinálni mert előadja magát hogy ide-oda megy közbe meg máshová.Ez mindig is így volt.Én is mindig "könyvtárba" mentem ebben a korban XD

Volt is 1-2 balhém de aztán tanultam belőle és többet nem követtem el ugyanazt a hibát.Reménykedni tudsz csak hogy a lányod is megtanul pár dolgot és sokszor sajnos a saját bőrükön kell hogy megtapasztalják a dolgokat mert nem tudsz non stop őrá vigyázni.Ahogy leírtad a lányod szerintem nem lesz gond max annyi hogy menni akar kicsit többet ide oda dehát az normális az ő korában.Nehéz persze de sokszor tehetetlen egy szülő hiába minden.Ne idegeskedj

2021. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent nem tilthtasz nem tilthtasz meg neki és nem is kell. Szórzakozzon, de csak ésszel. Főleg arra figyeljen, nehogy bedrogozzák vagy nehogy terhes legyen.
2021. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Engedném én, de nem is akar menni. Én mondom neki menjen plázázni vagy csak igyon meg egy jegeskávét a barátnőkkel. De nem akar menni. Viszont ilyen fesztivál meg disco biztos nem jöhet szóba 15 évesen.
2021. szept. 12. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Akkor 16-17 évesen.Disco korai persze,a fesztivál attól függ milyen jellegű
2021. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Mindenféle emberek vannak, 15, 25, vagy 35 évesen is. A 15 évesnek egyszerűen meg lehet tiltani dolgokat, szerintem érdemes is, nekem semmit nem tiltottak és sokszor olyan dolgokat csináltam, ami nem az én jellememhez tartozott, csak egy kis hülye voltam irányítás nélkül.
2021. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Ilyenek a mai tinik
2021. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így 19 évesen a tinikorból kinőve azt látom, hogy nagyon sokan azért "romlanak el" kamaszkorban, mert a kortársak után mennek. Ha azt látják, hogy a többiek dohányoznak, bulizni járnak, pasiznak, r.bancosan néznek ki, "vagánykodnak" és ők nem csinálják, akkor vagy szimplán csak nem lesznek barátaik, nem lesz társaságuk vagy rosszabb esetben ezek az emberek elkezdik őket piszkálni, csúfolni, cseszegetni. Tisztelet a kivételnek.

Én sem mentem a többiek után, nem is lettek gimiben barátaim, de én mondjuk olyan vagyok, hogy nem érdekel, nem kezdek el azért csinálni valami rosszat, hogy elfogadjanak, ha tudom, hogy az nekem nem jó.

2021. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon egyszerű miért van ez, nincs apuka. Minden lány akivel eddig kavartam, könnyedén kitaláltam, hogy a szülők elváltak e, apa lelépett e, abból, hogy mennyire hamar varrtam le. Ezért lett ilyen elkorcsosult ez a generáció, mert nincs férfi a képben gyerek nevelésénél egyre gyakrabban. Emiatt a fiúk anyámasszony katonái lesznek, a lányok meg ribizlik. Ilyen egyszerű. Tied is szépen keresni fogja a végzős, vagy mégidősebb daddyket, hogy fojtogassák és alázzák őt az ágyban. Akár tudni fogsz róla akár nem.


Amúgy meg ostoba vagy, hogy hagyod, hogy legyen social médiája ennyi idősen.

2021. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!