Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogos elvárás a kicsitől,...

Jogos elvárás a kicsitől, hogy elmehessen a nagy szülinapi programjára?

Figyelt kérdés

A nagyobb lányom most lesz 15. Szülinapjára azt beszéltük meg, hogy a barátnőivel töltheti a napot, családilag meg majd este ünneplünk. Elmennek vásárolni, ebédelnek valahol, délután kimennek lovagolni a közeli lovardába. A kisebb lányom 12, nagyon könyörög, hogy elmehessen velük, de a nagy nem szeretné, mert csak idegesítené őket, egész nap bébiszitterkednie kellene és elrontaná az egész napot.


Nem akarok egyiküknek se rosszat, hogy tegyek igazságot? Melyiküknek adjak igazat?



2021. okt. 14. 19:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2021. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen a nagy kérése fontos és igaza van, hogy nem akarja, hogy menjen a tesója. Te meg menj el valahova a kicsivel.
2021. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 babyboom567 ***** válasza:
85%
a nagynak
2021. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem engedném menni
2021. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Itt a te dolgod határt szabni, nem mehet a kicsi, ez a nap a nagylányodról kell, hogy szóljon. Én legnagyobb testvér vagyok, anyukám ilyen helyzetekben mindig hozzámcsapta a kistesókat is, akiket nyilván szerettem, de abszolút nem esett jól, hogy egy-egy alkalom nem szólhatott csakis rólam. Ha nem örültem neki, én voltam az önző, aki nem szereti a tesóit...

Szóval kistesónak megtanítani a határtartást, nagytesónak pedig igazi szülinapot biztosítani így!

2021. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ha nem szeretné a nagyobb lány. Te menj el máshová a kisebbel.
2021. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Semmikeppen ne menjen vele szeirntem ez nem is kerdes. 15 eves, a baratnoivel szeretnenek elmenni a szuletesnapjan. Szerintem ez igazan jar neki
2021. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha 7-ből 7 válasz (+1) ugyanazt mondja, ez arra utal, hogy magadtól is eldönthetted volna ezt a kérdést, mert annyira egyértelmű! A nagy a saját születésnapján nem bébiszitter!
2021. okt. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Az egyik barátomra is állandóan ráeröltették a kis öccsét.

A gyereket a szülő magának szüli, nem a testvérének.

A szülinap a nagylány programja, nem a kicsié. Teljesen jogos, hogy nem akarja elvinni magával.

2021. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Ne engedd. Menj el vele te csajos programra,hogy ne erezze magat egyedul.
2021. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!