Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányomnak egy 17 éves...

14 éves lányomnak egy 17 éves fiú udvarol. Hogyan álljak a dologhoz?

Figyelt kérdés
2 hónapja ismerkedik a lányom egy majdnem 18 éves fiúval. Eljárnak kávézni, randizgatnak, iskola után mindig együtt töltenek egy kis időt, beülnek valahová. A srác rendes, ismerem a családját is, tisztességes emberek, ezzel tehát nincs baj. De a korkülönbség engem zavar, alapvetően nem sok 3 év, de kamaszkorban már ez a pár év is sokat számít. Tervezik, hogy hivatalosan is járni fognak. Minden bizonnyal hamarosan le is fognak feküdni egymással, de nagyon féltem a lányomat, fiatal még ehhez! Egy 18 évesnek meg azért már biztosan vannak igényei erre… De ha most megtiltom neki, hogy járjanak, én leszek a gonosz, sértődés és harag lenne belőle. De a tudatot se bírnám elviselni, hogy szexelnek, a lányom nem rég még barbi babákkal játszott, egyszerűen éretlen ehhez. Túlreagálom? Szerintetek mi lenne a helyes lépés?

2021. dec. 7. 08:07
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
48%

Az engem jobban zavarna, hogy 14 évesen kávézik, ha jól értem.


Ha ismered a srácot és rendes, akkor örülj neki, hogy ő lesz az első. Beszelgess el a lányoddal a védekezésről.

2021. dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

Túlreagálod.

Nem kell semmit tenni, el kel fogadni (márcsak azért is, mert eleve nem tudsz semmit tenni ellene), és a lányod mellett állni, ha vége lesz (de nem az "én megmondtam" stílusban!).

2021. dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
69%
1, 14 évesen én is kávéztam, szőkére festettem a hajam, feketére a körmöm, boxert, meg pillangót hordtam magamnál, mégsem lettem gengszter, sem terrorista. Plusz nő is vagyok még ehhez.
2021. dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%
Minél jobban tiltanád, annál jobban akarná. Ha úgy érzi a lányod, akkor így is, úgy is lefog vele feküdni...
2021. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg nem tudsz semmit tenni ellene. Ha együtt akarnak lenni, akkor majd titokban lesznek együtt. A legjobb ha támogatod őt ebben, beszélgetsz vele sokat, érezze hogy bízhat benned, akkor nem fog előtted titkolózni és úgy sokkal biztonságosabban lehetnek együtt. Ha úgy érzed szükséges, akkor elmondhatod neki a félelmeidet normálisan a kapcsolatukat illetően, a nyílt kommunikáció a legjobb megoldás minden problémára.

"Mindenesetre szerintem az is megnyugtató hogy rendes a srác, ismered a családját, tisztességesek" mint ahogy írtad.

2021. dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk elbeszélgetni vele a szexről, védekezésről és arról, hogy a "na de csak egy kicsit, ne izélj már" jellegű mondatokat hogyan tudja lesöpörni. Tapasztalatlan, szerelmes kislányként bármire rávehető.
2021. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
18%
Engem mindig ledöbbent ha egy felnőtt, vagy majdnem felnőtt kislányokkal kezd ki. Nem tudom felfogni, hogy mi a fenét lát egy kislányban. Ja igen, tudom...
2021. dec. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
61%
Bízz a nevelésedben. Tenni nem nagyon tudsz ellene, mondj el neki pár dolgot a szexről, ha csakugyan összejönnek. Az ismerős fiú is tapasztalatlan lehet még, lehet, hogy egyáltalán nem sietik el a dolgot. Ha kávézóba járnak, és nem egymáshoz, akkor láthatóan nem a szex az elsődleges téma köztük. Kicsit túlparázod.
2021. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
49%

Én annó 15 évesen jártam egy akkor 23 éves fiúval (de fura így mondani). Anyámnak nem tetszett a dolog, jogosan, de hagyta. Nem azért, mert engedékeny, hanem mert érezte, hogy ha tilt tőle, akkor én még inkább lázadnék és rossz társaságba keverednék. Igaza is volt. Egyszer kétszer leültünk beszélgetni és teljesen kiakadtam rá. Aztán egy év után rájöttem, hogy bántalmazó kapcsolatban vagyok, addig is tudtam, de hajlamos az ember ezt normálisként kezelni. Még fél évembe telt, amíg megszabadultam tőle és ehhez a szüleim segítségét is kértem. Megkértem anyát, hogy ne engedjen el vele. 😅 Utána még egy évig követett, mikor ideje volt, irogatott különböző számokról fenyegető üzit, aztán mivel semmire sem reagáltam és 4szer telefonszámot cseréltem, így abbahagyta nagy nehezen.


De ez egy olyan példa, ahol anyuék nem ismerték az ő szüleit, nem találkoztak azokkal sosem. Csak őt ismerték és anyu érezte, hogy nem fix a fiú. De nem tudott mit csinálni, korlátozta ugyan a találkozásokat, de minél inkább korlátozta, annál többet lógtam suliból miatta, pl.


Engem az sem zavarna ha 14 évesen lefekszenek, őszintén, ha a nevelésem jó volt, akkor biztosan felelősségteljes még tiniként is, valamennyire.

2021. dec. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
61%
A lányod úgyis azt csinál, amit akar. Úgyhogy a legtöbb, amit tehetsz, hogy nagyon tartalmas beszélgetést folytatsz vele a fogamzásgátlásról, és hasonló dolgokról. Az érzelmi zsarolás kezelését ("ha igazán szeretsz, akkor lefekszel velem") is elmondod neki.
2021. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!