Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kocsival, vagy vonattal...

Kocsival, vagy vonattal engednéd ki hamarabb a gyerekedet a barátaival Bécsbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Négy barátnőmmel beszéltük, hogy szívesen kimennénk még most, decemberben. 1 napra csak, reggel mennénk, este jönnénk is vissza (Budapest mellett lakunk).

Végzősök vagyunk, egyedül nekem van jogosítványom és autóm. Nyáron csináltam a jogsit, azóta is sokat vezetek (napi szinten). De ha nagyobb távra megyünk, és én vezetek, akkor azért érzem a nap végére, hogy elfáradtam. Kint meg amúgy is lenne program, hazafele inkább csak pihennék már, nem még utána levezetnék 240 km-t...

Vonattal kicsit több, mint 2,5 óra lenne az út, gondolom vannak jobb állapotú vonatok, vagy lehet választani, hogy milyen osztályon utazunk. Autóval talán 2 óra alatt ott lennénk, cserébe a nap végére tényleg hulla fáradt lennék.


Barátom mondta, hogy nem akarunk mi sötétben a pályaudvarok közelében mászkálni, meg hogy a vonatok is folyamatosan késnek, az a 2,5 óra simán lehet 3-4 óra is. A barátnőimnek meg az a bajuk, hogy vásárolni is szeretnénk és akkor hova tesszük a cuccokat, végig kell cipelnünk mindenhol. Ebben mondjuk van igazság.


Szerintetek így melyik lenne a jobb opció? Szülőként melyiket preferálnátok?

A pályaudvarok környéke tényleg veszélyes, vagy ez csak ilyen mendemonda, mint hogy Pesten rögtön kirabolnak, ahogy kiszállsz az autóból?



2021. dec. 11. 17:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem vonatoztál még..? Menj el Pesten a pályaudvarra, nézd meg magad.. Én nem mennék.
2021. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Nem szülőként, hanem autóvezetőként inkább a vonatot ajánlanám. Bécsben ugyanolyan lehetetlen parkolni, mint Budapesten, talán még rosszabb is. Ha autóval mentek, az egész napotok a keringéssel fog telni, idegrohamot fogsz kapni. A vonat a város központjában, a Westbahnhofon fog letenni, onnan mehettek mindenfelé.
2021. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%
A vonat kevésbé veszélyes baleset szempontjából. Viszont covid miatt nyilván fertőzöttebb, mint a kocsid. Van ic, nem késik, hamar ott van, én a vonatot választanám.
2021. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%
A Keletiből megy vonat Bécsbe, én már voltam, fiatal lányként. Nem volt semmi baj, a Hauptbahnhof ahová érkezik a vonat is normális hely.
2021. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
99%
Vonat. Nyár óta van jogsid, kevés a rutin. Ráadásul a Bécs fele menő vonatok egyáltalán nem gázosak és késni se szoktak.
2021. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, sosem vonatoztunk eddig. Valahogy ez kimaradt. Metrót, trolit, vagy villamost már használtunk, de így városok között kocsival közlekedünk, osztálykirándulásra mindig busszal mentünk. Nyaraláskor, utazáskor pedig általában taxizunk, vagy Ubert használunk.


Igazából parkolni mi mindig parkolóházakban szoktunk, ha a belvárosi részre is megyünk.

2021. dec. 11. 18:07
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs Ausztria lezarva?

Amúgy vonat.

2021. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Vonattal.
2021. dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%
Bécsben laktam egy darabig, amikor én mentem, akkor a vonat a Hauptbahnhofra ment. Mérföldekkel jobban néz ki, mint a Keleti, biztonságos, emiatt ne aggódjatok és már amúgy ha vásárolgatásról van szó, a Hauptbahnhofon is vannak üzletek, de onnan ha felszálltok a metróra vagy a D villamosra, az bevisz titeket a belvárosba. Viszont ne vasárnap menjetek, Ausztriában vasárnap minden zárva, csak gondoltam, szólok!
2021. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon kevés rutinod van még, biztos hogy csak vonattal engednélek el.
2021. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!