Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Probléma a meztelenség?

Probléma a meztelenség?

Figyelt kérdés

Lányunk kis kora óta szeret meztelenül lenni. Magától alakult ki benne ez valahogy, mi ugyan nem csinálunk abból gondot ha fürdőszobából ki kell jönni vagy át kell öltözni előtte, de amúgy nem vagyunk egész álló nap meztelenül.


Ráhagytuk a dolgot (páromnak komoly szexuális gátlásokat okoztak a témában túl szigorú szülei, ezt is el akartuk kerülni), reméltük hogy kinövi. Viszont lassan 11 lesz, és hát nem úgy néz ki mint aki kinőné. Vendég jelenlétében természetesen felöltözik, csak előttünk van ruha nélkül.


A kérdésem az, hogy kell-e emiatt aggódnunk hogy valami kellemetlenség éri a következő években ahogy eljön a kamaszkor? Vagy addig még kinőheti? Próbáljuk rávenni hogy öltözzön fel, vagy hagyjuk rá a dolgot? Minket amúgy nem zavar, inkább attól tartok/tartunk, hogy pl. iskolában ne legyen emiatt kellemetlensége mert mondjuk kitudódik hogy ő otthon meztelenül van előttünk.



2021. dec. 22. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell nem gond
2021. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Most ez komoly? Meztelenül flangál otthon napközben a házban? Hát nem tudom, azért ez nem hiszem, hogy ennyire bonyolult kéne hogy legyen. Szerintem nyugodtan megmondhatjátok neki, hogy "Kincsem, nem vagy már olyan kislány, kérlek öltözz fel, nem illik meztelenül jönni-menni a házban, látod, mi sem csináljuk." Azért ezzel csak nem traumatizáltok egy 11 éves gyereket. :D
2021. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
Baratnomek csaladjaban teljesen oké volt a meztelenkedés, ki be mentek a furdőbe ha vamelyikőjük épp pancsolt. Én mindig csodáltam ezt, hogy milyen lazák, az én családom szégyenlős. Férjeméknél sem tabu a pucérkodás, férjem simán bemegy a fürdőbe ha az apja épp fürdik. Én is próbálom majd úgy nevelni a gyerekeimet, hogy ne legyenek szegyenlosek. Egyébként 11 evesen még nagyon gyerek, én nem aggódnék ilyen miatt.
2021. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
#3 Azért 11 évesen már sokan nem olyan gyerekek, nekem ennyi idősen már voltak melleim, szőrös voltam, menstruáltam.
2021. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

3as, itt nem a fürdőszobában meztelen a gyerek, hanem nem húz ruhát napközben otthon. :D azért ezt ne már... És a kérdezőt már ezek szerint zavarja egy kicsit, mert felmerült a kérdés, de nem mernek szólni a gyereknek, hogy "ugyan kislányom, öltözz már fel legyél szíves", mert mi van, ha emiatt sérül. Őőő... Hogy mi van? Amúgy nagyon gyereknek sem mondanám a 11 évest. Én például 12 évesen már melltartót hordtam és menstruáltam, és nem voltam ezzel akkor egyedül. Szóval szerintem ez egy kicsit azért már sok.

Egyébként én a 2 évesemet sem hagytam nyáron az udvaron meg a házban meztelenül szaladgálni. Egy bugyiba nem hal bele senki, szerintem nem baj, ha megtanulja már időben, hogy a nemiszerve nem közkincs. Nem vagyunk prűdek, meg nem fogok erényövet tenni rá, mindig a maga idejében fel fogjuk világosítani a szexualitásról. Nem tabu a téma itthon, szeretném, ha tőlem hallana majd először erről, és nem az osztálytársaitól... És szerintem ez itt kezdődik, hogy a pár éves gyereket sem hagyom, hogy meztelenül mászkáljon otthon, hanem tanulja meg, hogy a teste, pláne a nemiszervei nem látványosságok, nem tartoznak senki másra, hanem csak rá, meg majd a jövendőbelijére. Nyilván nem kell előttünk szégyelnie, nyugodtan kijöhet a fürdőszobából meztelenül, ha elfelejtett ruhát bevinni, amit felvegyen (bár akkor is ott a törölköző, én azt csavarom magamra ilyen esetben), nem az ilyen szituációkról beszélek, de nem kell napközben csak úgy meztelenkedni egymás előtt. Pláne tizenévesen és afelett.

2021. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
6%
Hát rendben 4es! Mivel 11 éves lesz a nagylány nemsokára, így elfogadhatatlan a viselkedése. Most jobb? 🤷‍♀️
2021. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

11 evesen ez már elég gáz.


Én a 3 évesemnek sem nagyon engedem, nem 11 évesen...


Én 11 évesen már szőrösödtem, menstruáltam, melleim is elindultak. Te jó ég.

2021. dec. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

És nem fázik meg?

Ezt hogy kell elkepzeltni, egész nap pucér??

Még nem kezdett el nagylánnyá lenni?

Nem is értem, 11 évesen már nagy, rá kell szólni, nem szabad ráhagyni...

2021. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha meztelen, csak mondjátok neki, hogy vegyen fel valamit. Nem lesz ettől semmi mentális baja, és szerintem egy hosszas beszélgetés sem kell. Csak ha aktuális mondjátok neki. De hidd el, kamaszkorban szégyenlősebb lesz.
2021. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%
Jelenteni ez megint a pucer perverz
2021. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!