Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha a 15 éves...

Mit tennél, ha a 15 éves lányod beleszeretne egy 23 éves pasiba?

Figyelt kérdés

2021. dec. 23. 00:28
A kérdező szavazást indított:
Megengedném, hogy együtt legyenek, nincs ebbe semmi
Nem érdekelne mit csinál, ráhagynám
Elbeszélgetnék a lányommal hogy ez miért problémás
Totál kiakadnék, lapáttal ütném a csávót
88 szavazat
1 2
 1/19 anonim válasza:
88%

Nem tiltanám meg neki, hanem szerveznék egy családi vacsit vagy bármilyen programot, ahova a srácot is meghívnám, hogy megismerjem én is. Ha a srác nem gondolja komolyan a kapcsolatot, akkor nem fog eljönni és ebben az esetben beszélnék a lányommal erről.


Én amikor 16 éves lánnyal jártam, a szülei meghívtak hozzájuk kajálni. Elmentem és jó volt megismerni őket. Igaz én 18 voltam akkoriban, de később jártam 24 évesen 17 éves lánnyal is és ott sem volt probléma, mert mindig szívesen megismertem a szülőket. Szóval szerintem ezzel lehet szűrni azokat a srácokat, akik nem gondolják komolyan.

2021. dec. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%
Ugyan már igyál egy sort és bízd rá a lanyokra! Ha gond van úgy is szól a kiscsaj . Nem kell neked beleutni mindenbe az orrod
2021. dec. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
A pedofil pasit eltávolítanám a gyerekem közeléből, s örüljön, ha ennyivel megúszta!
2021. dec. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanebbe voltam. Úgyse fog örökké tartani a dolog. Ha a pasinak ennyi idősen elég egy ilyen fiatal csaj az legyen az ő dolga. De hosszú távon, ha a csaj már most ennyi idősen a pasi értelmi szintjén van eltelik pár év és "le fogja hagyni" fejben.
2021. dec. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Tiltani semmi esetre sem jó ötlet, mert az csak azt fogja eredményezni, hogy titokban találkoznak és annál jobban fog érte rajongani már csak lázadásból is.

#1 nagyon jó tanácsot adott. Ha meghívod és megismered a srácot, akkor több dolog kiderülhet. Ha nem gondolja komolyan a srác, akkor le fog lépni. Ha komolyan gondolja, akkor pedig tudsz vele beszélgetni. 8 év korkülönbség ilyenkor még soknak tűnik, pár év múlva már nem fog számítani. Ha addig együtt maradnak, akkor pedig életképes párnak bizonyulnak, tehát miért is akarnád őket szétszakítani?

De valószínűbb, hogy ez csak egy tini szárnybontogatás, aminek pár hónap és vége lesz. De ha befogadó vagy, akkor nem fog veled titkolózni a lányod és nem fog csak azért hülyeséget csinálni, hogy téged bosszantson.

2021. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Derjaderja ***** válasza:
5%
Fel lehet jelenteni a fickót, ha hozzáér.
2021. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem tiltanám remélve, hogy előbb elmúlik a varázsa. A tiltás soha nem vezet jóra, a kamaszok hormonjai ilyenkor fertelmesek, akár milyen is a kapcsolatod vele, ha szerelmes lesz akkor hazudni fog, minél jobban tiltod annál izgalmasabb lesz.

Áthívnám a srácot is ebédre aztán megnézném közelebbről.

Egy másik 15 éves sem tudja kevésbé felcsinálni mint egy 25 éves… annak legalább talán már van annyi esze, hogy tutira védekezzen.

2021. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

#6 "Fel lehet jelenteni a fickót, ha hozzáér."

És milyen alapon is? Magyarországon 14 év a beleegyezési korhatár. Tehát, a a lány beleegyezésével történik, akkor akár le is feküdhetnek, semmilyen törvénysértést nem követnek el.

2021. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Együtt is vannak, vagy csak a lány szerelmes? Mert a kérdés egy szóval nem említi, hogy járnak. Lehet csak viszonzatlan szerelemről van szó, azzal meg nem igazán van mit kezdeni azon kívül, hogy mehhallgatja a szülő a lányt.

Ha meg együtt vannak szerintem is jó ötlet, hogy mutassa be otthon. Legalább kiderül a szándék. Meg igazából nem feltétlenül éri meg tiltani. Mármint ha nem tartja a szülő ilyen irreális és helytelen vasszigorban a gyerekét, hogy sulin kívül sehova, suliba hozom-viszem, akkor simán kijátszható a rendszer feltűnés nélkül. Az meg veszélyes, szóval inkább legyenek szem előtt.

2021. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Derjaderja ***** válasza:
3%
8. Nagykorú hozzáérhet egy kiskorúhoz? Elég szomorú.
2021. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!