Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kezel Anyám még mindig...

Miért kezel Anyám még mindig kisgyerekként?

Figyelt kérdés
Már 16 vagyok. Ha valami felelősségemet mulasztom el (teszem azt nem teregettem mondjuk ki, mert a holnapi 7 órában megtartott 6 dolgozatra tanultam) akkor jön a "Mindjárt 17 vagy" szöveggel, ha valamit szeretnék (mondjuk elutazni egy napra egy másik városba, vagy a közeli nagyvárosban szeretnék maradni egy órával tovább) akkor hirtelen már "Nemrég még 15 voltam". Most is, el szerettem volna menni Szilveszterezni Fehérvárra néhány barátommal mert meg lettem hívva, és oké hogy nincs hozzánk annyira közel, de nem engedett el. Nem értem mitől fél, felelősségteljesen nevelt, drogot életemben nem fogadnék el senkitől, de nem is olyan társaságba megyek ahol kínálnának vele, szűk baráti kör lenne. Persze nem akarom bebeszélni hogy szent vagyok, tuti hogy innánk valamennyit, de nem a 14 éves tinilány kategória vagyok akiket vodkásüveggel, hullarészegen, cigivel a szájában lehet látni a parkosított tereken vagy a diszkókban. Maximum 1-2 sört innánk az elején +egy koccintás pezsgővel éjfélkor és annyi. De hiába győzködöm, Ő nem enged. Szerinte még túl fiatal vagyok ahhoz hogy szilveszterkor Fehérvárra menjek. Ahhoz nem voltam még túl fiatal hogy fél nyáron a lakásfelújításon melózzak. Az szerinte teljesen rendben volt

2021. dec. 27. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
anyádnak igaza van, a kérdésed alapján is.
2021. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha ez téged zavar, akkor beszéld meg vele. Mondd el neki, hogy nem érted a dolgot, és szeretnél egységes bánásmódot. Vagy kezeljen téged kisgyerekként mindig, vagy pedig felelősségteljes tinédzserként. Persze ha a felelősségteljes kategóriába szeretnél kerülni, akkor úgy is kell viselkedned, vagyis teregess ki rendesen, ne fogd a házi feladataidra, plusz ne is várd meg, hogy szóljanak, hogy feladat van, hanem lásd meg magadtól.
2021. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Igaza van, 16 éves vagy és ameddig nem tudod mi a különbség egy messzi városban szilveszterezés és a lakásfelújítás veszélyei között, addig jobb is, ha nem enged.
2021. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

"Persze nem akarom bebeszélni hogy szent vagyok, tuti hogy innánk valamennyit (...) Maximum 1-2 sört innánk az elején +egy koccintás pezsgővel éjfélkor..."

Ezzel nyilvánvalóan anyád is tisztában van, ahogy azzal is, hogy ez több is lehet. Igaza van, 16 évest én sem engednék el iszogatós szilveszteri bulira egy távoli városba.

2021. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Igaza van a szülődnek, egy ilyen dolog nagyon veszélyes
2021. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én megértem a problémád, de nem tudsz vele mit kezdeni

2 év múlva már mehetsz. persze akkor azzal fognak jönni hogy amíg itt laksz

egyezkedj, köss üzletet, valamit valamiért


ugyanakkor én sem engedném el jó szívvel egy másik városba szilveszteri bulizni a 16 éves gyerekem, rettegnék hogy épségben hazajön e

2022. jan. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!