Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanít annyit egy gyereknek a...

Tanít annyit egy gyereknek a munka, hogy megérje arra fordítania az idejének egy részét, nem pedig másféle képzésekre, tanulásra?

Figyelt kérdés
16-20 éves fiatal felnőttekre gondolok. Ez még csak egy elméleti kérdés, messze vagyok még a gyerekvállalástól. Viszont néha elgondolkodom rajta, hogy hogyan nevelném. Szerintetek még ha olyan jövőt is akarunk neki, amikor mondjuk egyetem után egy egyszerűbb munkát végez, vagy nem lesz nehéz élete, jó dolog arra motiválni fiatalon, hogy dolgozzon? Iskola mellett hétvégente, vagy nyáron, vagy akár iskola után. Szerintem megtanítaná a dolgok értékére, hogy mennyit kell dolgozni mindenért. Közösségben lenni, más hátterű emberekkel lenni, meg biztos van más is amit kaphat a munkától, esetleg csalódások kezelése. Viszont ez el vesz a tanulási időből. Mit gondoltok?

2022. febr. 3. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Nyariszünetben én is jártam dolgozni. Ebből vettem telefont, fizettem a nyelvsulit, autósiskolát stb. 18 éves koromtól pedig suli után dolgoztam. Megteremtettem azt az összeget, amivel ki tudtam jönni biztonságosan külföldre. Szerintem nagyon is megéri.
2022. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Angliaban lakom, a tinedzserek 16 + legnagyobb resze dolgozik iskola mellett. A tehetos csaladoknal meg jellemzobb ez, igazabol aki nem dolgozik, azt kinezik a tarsai.
2022. febr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
en biztos biztatnam. ha eleg idos mar hogy megkeresse a zsebpenzet, akkor hajra. sajnos en falun nottem fel, ott a helyi tszben 2 het volt per nyar, amit lehetett dolgozni, termeszetesen mindenki ki akarta hasznalni a lehetoseget
2022. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem úgy kell nézni, hogy mit "tanít" neki, mert amit az iskolában tanul, azt úgyse használja az ember érettségi után kb semmire (ha egyetemet végzett, akkor a diplomaosztó után, most néhány ilyen specifikus orvosi meg jogi meg ilyen szakot leszámítva - én legalábbis nem használom az egyetemen megszerzett tudásom, de az ismerőseim olyan jó 98%-a sem). Cserébe ha dolgozik már fiatalon, akkor kiépíthet magának egy olyan kapcsolati hálót, ami később segíthet elhelyezkednie jobb munkahelyeken, plusz az önállóság, amit nyer azáltal, hogy saját pénze van, amivel azt kezd, amit szeretne, szintén nagyon jó dolog kamaszként. Nem beszélve arról, hogy akkor így hamarabb megtanul bánni a pénzzel, spórolni meg beosztani és tervezni és hasonlók. Szerintem.


Nem beszélve arról, hogy pl én nem dolgoztam gimi mellett (a szüleim nem engedték, mert minek), de a nyári szünetben ugyanúgy nem tanultam semmit, mintha dolgoztam volna. Sorozatokat néztem, regényeket olvastam, ha olyan nap volt, akkor barátnőztem, 17+ már fiúzgattam, de semmi olyan dolgot nem csináltam, aminek bármi köze lett volna a tanuláshoz. Szóval ha az a megfontolás, hogy munka helyett majd inkább nyelvet tanul vagy informatikai készségekre tesz szert, hát... Szerintem nem reális, na. Még ha nem is olyan lustácska, mint én.

2022. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Mindenképpen jó, hogyha dolgozik, és hogyha biztatod arra, hogy dolgozzék nyáron a suli alatt a következők miatt


1. Megtanulja a pénz értékét, hogyha ő keresi meg

2. Nagyobb önbecsülést ad, hogy van önálló keresete

3. Munkamorált tanul: ez nagyon fontos, később megkönnyíti majd a beilleszkedését a munkahelyre

4. Szerintem egy későbbi önéletrajzban sokkal értékesebb, hogyha be tudja írni, hogy 16 éves korától itt meg ott dolgozott, mint hogyha 4-es helyett 5-öse van 2-3 tárgyból.

2022. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Én is külföldön élek itt 16 felett rengetegen dolgoznak. Tudod mire jó ez?

1. Pénz

2. Megtanulják mit NEM akarnak dolgozni és hogy tanulni kell ha nem akarnak pincérkedni

3. Tisztelet mások munkája iránt

2022. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem jó ha dolgozik, de arra figyelj, hogy ne érezze kényszernek, nehogy az legyen, hogy rossz a munkahely, megnyomorítja lelkileg, de nem mer váltani, mert fél hogy csalódást okoz vagy ilyesmi
2022. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Tök mindegy, hogy tanít e vagy sem, alap, hogy elmegy dolgozni amikor már lehet.

Az én gyerekem már a kaját is magának fizette 16 évesen, így neveltük.

2022. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
na megerkezett a lepontozo brigad
2022. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Most olvastam egy posztot hogy egy 28 éves emberke első munkahelyén négy napot bírt aztán pszichiátrián kötött ki. Szerintem nem szerencsés ha ilyen későn találkozikvalaki a munkával. Elsőre nem nagy élmény de szerintem kifejezetten hasznos haflegma tinédzserként kezdi mert ott nem fogja annyira magára venni az egészet meg nincs ott a kényszer hogy neki ezt csinálni kell különbensoha nen tud majd kiköltözni a mamahotelból. És ha megszokja nem is fog majd 30 éves koráig semmit nem érő végzettségeket halmozni csak mert retteg a munkától. Az én környezetemben is mindenkit elküldtek nyáron melózni a gazdag gyerekeket is.
2022. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!