Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit engednél a 14-15 éves...

Mit engednél a 14-15 éves lányodnak?

Figyelt kérdés

Ombre / festett haj, műköröm, orrpiercing, köldök?

Mennyire korlátoznátok a szabadidejét, lehetne szerelme, elmehetne esetleg barátokkal a városba?


(Nem vagyok érintett a témában, csak egyre több 14-15 éves van, akik úgy néznek ki, mintha huszonévesek lennének. Ezért kérdezem, hogy Ti felnőttek/szülők mennyire lennétek rugalmasak)



2022. febr. 8. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Legszívesebben egyiket se. Remélem, hogy ennél jobb ízlése lesz.

De még nincs annyi.

2022. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
nekem engedtek mindet ezelott 15 evvel (mondjuk a mukorom engem sose erdekelt). megis normalis felnott lettem
2022. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Köldöke lehet 😂
2022. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Hajfestés nem, maximum nyáron valami színező.

Műköröm nem, gél lakk esetleg.

Lehetne szerelme, hiszen az érzéseit nem tudom befolyásolni! Én pedig bízom abban, hogy elég jól neveltem és minden téren megfelelően felvilágosítottam!

Barátokkal is mehetne csavarogni, persze mértékkel.

Most ezt gondolom, de jelenleg 5 éves a nagyobbik lányom, szóval van még 10 évem átgondolni😁

2022. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
93%

Szerintem ilyen tére sem kell elszálni.

Valami visszafogodtabb körmei lehetnek és a hajfestés terén pedig inkább a színezőket ajánlanám.

Érzései ugyanúgy lehetnek hisz így tanulhat a dolgokból.

Az pedig ha vannak barátai akikkel csavaroghat meg ilyenek az is egy jó dolog persze csak mértékkel.

2022. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

15 éves lányom van. A haját nem festeti, nem is akarja. A körme gél lakkal van festve. A fülében van több piercing (helix, migrén és industrial). Orrpiercinget szeretne (középen karikát, nem tudom hogy hívják azt), de azt nem engedem. Köldökpiercinget nem akar, ha akarná, engedném.

Sok barátnője van szerencsére, jár velük csavarogni,discoba is, mindig hazaér, amikorra megbeszéljük. Pasija tudtommal nincs, gondolom ha lenne, elmondaná, mert tudja, hogy nem ellenezném a dolgot. Jeles tanuló egy erős gimiben, nincs elzüllve, de engem mindentől is tiltottak anno a szüleim) mégis megcsináltam a hátuk mögött), így én sokkal engedékenyebb vagyok.

2022. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

15 éves lányomnak festve van a haja, igaz nem ombre hanem balayage. Műkörme van, de csak S-es méretű. Piercing nem került szóba, nem hinném, hogy akarna.

Szerencsére mindig is jó tanuló volt, nagyon szorgalmas és ez meg is látszik a jegyein. Ő tipikusan az a gyerek,aki megküzd a jó jegyekért, igenis le kell ülnie és megtanulnia az anyagot, nem az az egyszer elolvasom és már tudom típus. Emiatt hét közben nem nagyon szokott elmenni a barátaival, néha beülnek kajálni vagy elmennek vásárolni, de nem gyakori, inkább hétvégén mennek ezek. Szórakozóhelyre nem jár, mivel be sem engedik. Néha rendeznek házibulit a barátai, de kb 3-4 havonta egyszer, inkább mennek sétálni vagy valami csajos programra a lányokkal.

Barátja még nincs, szerintem elmondaná ha lenne, nem ellenezném.

Hála istennek olyan a lányom, mint én anno. Én sem voltam túlzottan korlátozva, mégis mindig tudtam a dolgomat, nem züllöttem el. A lányom is azt gondolom egy szuper kis tini, persze olykor vannak hisztik meg drámák, de abszolút nem vészes, persze nem akarom elkiabálni...

2022. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

16 éves lány vagyok, de olyan sok változás nem volt az életemben 15 éves korom óta.. Szóval így merek válaszolni. :)


Haj: volt időszak, mikor a csokibarna hajamból mindenáron szőkét akartam a 8. utáni nyáron. Áldom az eget, hogy az anyám nem engedte meg. Nincs baja amúgy a hajfestéssel, most ősz óta sötétítve van a hajam, de a szőke borzalmasan állt volna. Szóval ami jól áll, azt engedi, de mindig elmondja a véleményét. Fodrászhoz amúgy 4 hetente járok, hajat festetni és ampullás hajkezelésre. + 4 havonta keratin kezelésre.

Köröm: tanév közben erősített gél lakkom van, általában vagy nude, vagy rózsaszín. Olyan, mintha én csinálnám magamnak, semmi extra. Szünetekben, vagy pl most nyaralásra csináltattam hosszabbat (M méret, balerina forma). De ebbe se szólna bele nagyon, szimplán nem szeretem, ha közönséges a körmöm. :D 10-12 naponta járok, hogy ne nőjjön le nagyon.

Arc, smink:

-Alkalmakkor nagyobb sminkeket csinálok, rendes "full glam" stílust. Iskolába csak BB krém + korrektor, púder, szempillaspirál. Esetleg ha nagyon fakó az arcom, bronzer és pirosító.

-A szempillám miatt járok szempilla liftingre, ez ad egy kis volume-ot a szempilláimnak, megemeli őket, de mégsincs mű hatása.

-Kozmetikushoz szoktam járni havonta gyantára és arckezelésre (Kleanthous).

Bulik: Ebbe sem szólnak nagyon bele itthon, amíg a jegyeim rendben vannak, teszem a dolgom és ismerik a barátaimat, barátnőimet. Nem vagyunk balhés társaság, senki nem züllik. Mindenkinek rendezett a családi háttere, a szülők is ismerik egymást látásból minimum.

Piercing, tetoválás: Nem tetszik, nem is akarok.

Fiúk: Nagy vonalakban elmesélem mindig, hogy éppen mi van, kivel/kikkel beszélgetek, találkozom. Soha nem mondták, hogy nem tetszhet senki, ez szerintem nem olyasmit, amit bárki tudna, akarna irányítani.


A szabadidőmet nem korlátozzák, nincs megszabva, hogy hétköznap délután 5-re, hétvégén este 8-ra kell itthon lennem.

Kitűnő vagyok, van már egy C1 és egy B2 nyelvvizsgám. Iskola, tanulás mellett versenyszerűen sportolok, a szabadidőmben is szívesen mozgok. De ettől függetlenül szeretek barátnőkkel is lenni, és van, hogy a délutáni sorozatnézés elhúzódik este 9-ig hétköznap velük, vagy hogy pénteken is bulizunk, meg szombaton is, mert több szülinap esik a hétvégére stb. A helyzethez kell alkalmazkodni, nem mindig a szabályokhoz.

2022. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

~ombre / festett haj - lehet, amennyire az iskola engedi vagy nyáron

~műköröm - Esetembe ez érdekes, mert az én körmöm kb 4.-es koromtól hosszabb (3-6 mm), s mindig magamnak is festettem. Így inkább ezt a vonalat követtetném a lányommal is, minthogy a műkörmösnél 2 hetente csináltassa, úgy hogy a végére már csúnyán le is van nőve. Egy átlagos festés úgy egy hétig tart, de otthon megoldható, s ha nincs kifestve akkor is néz ki valahogy az a köröm.

~orrpiercing - lehet

~köldök piercing - lehet

~a "szabadidő" és a "korlátozás" szavak kizárják egymást...

~szerelem - Kifejezetten örülnék, ha nem 20 évesen kezdene el pasizni, mint én.

~barátokkal a városba - Egy 14-15 éves az iskolába is a városba megy napi szinten, ha úgy van egyedül is. Mégis miért ne mehetne?

2022. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Minminnie válasza:
54%

15 éves vagyok, és a nagy részét megengedik, viszont kitűnő átlagú gimnazista vagyok, így a jegyeim/magatartásom nem probléma, így arról annyira nincs gondolatom.


A hajfestés az iskolán múlik, én még soha nem festettem, de a házirend alapján csak természetes színek az engedettek.


Kollégista vagyok, így hétköznap annyira nem tudják szabályozni a szabadidőm, de hétvégén nem engednek sehova, még egy kávés találkozásra (nem iszok kávét, szóval tea, de a kávé jobban hangzik😂) Utoljára elég csúnyán összevesztem a szüleimmel, mert nagyon nehezen csikartam ki, hogy elengedjenek, és óránként küldtem üzenetet, de így is haragszanak rám, szerintük ,,korai ez a csavargás”, ez miatt elég sok gondom van.


Több pc-m is van, csak a fülemben, mindet úgy furattam, hogy 1 hónapnyi gondolkodási időm volt előtte, hogy biztosan akarom-e. Ha a fülemből kiveszem, akkor be fog nőlni, így nem akkora felelősség.


Műkörmöm nincs, de nem is engedik, amiben igazuk van, a körmöm, körömágyam nincs teljesen kifejlődve, a rengeteg vegyszer ami benne van tönkreteszi nagyon csúnyán, cserébe a lakkot megengedik.


Szerintük nekem nincs szükségem barátra, mert tanulnom kell, minden kapcsolatom az elején tönkrement, mert nem mertem bemutatni, vagy elmondani.


Ezek a mi szabályaink.

2022. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!