Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ált.iskolában tanítanak...

Ált.iskolában tanítanak gépelést? Ha igen, hány éve jellemző a Nemzeti AlapTantervre?

Figyelt kérdés

Billentyűzeten való gépelésre gondolok: ha tanítanak, hanyadikosoknak, és hogyan, milyen szinten?

Nem számítástechnika órára gondolok.


(Esetleg arra is írhattok, hogy ahol van háztartás tan, az kinek miből áll, hányadikban mit tanulnak? Főzni például?)


Gimiben is vannak ilyen tárgyak? Vagy egyáltalán sehol?



2022. ápr. 4. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A Közgazdasági Szakközépiskolában tanítottak gyors-és gépírást.

Ott nézz utána.


Háztartástan anno az Angolkisasszonyok középiskolájában volt.


De ma is létezik. Íme, egy példa:


[link]

2022. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Készségfejlesztő iskola

OKJ-s szakmai végzettséget nem adó, egyszerű munkafolyamatok elsajátítását

szolgáló képzés. Készségfejlesztő iskolai kerettantervre épül. A jelentkezés feltétele

a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság szakvéleménye a sajátos nevelési igény (középsúlyos értelmi sérült) fennállásáról. Két év

előkészítő szakasz után 2 év szakmai oktatás (háztartástan – életvitel, kert- és parkápoló).


[link]

2022. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Nem mai gyerek vagyok, nekünk a kétezres években 5-8ig volt életvitel óránk, ebben volt háztartástan, főzés, sütés, mosogatás, varrás, kötés, horgolás alapjai, barkácsolás alapjai, szerszámok használata.

Nyolcosztályos gimi volt.

2022. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Ja meg kertészkedős dolgok is alapszinten. :)
2022. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Én 2000től 2008ig jártam középsuliba. Tesóimmal nagy a korkülönbseg köztünk, azóta is folyamat valamelyikül jár általánosba. Hugom most 8.as


Egyikünk sem tanult ilyeneket.

2022. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdasági szakközépbe jártam. Gépírás volt. Nekünk gyorsírást már nem tanítottak.
2022. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Postaforgalmi szakközépben mi még két évig tanultuk a gépírást, jó kis program is volt az osztályozásra, de gyorsírás már nekünk sem volt.
2022. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Na most mi nem tetszett a válaszomban?
2022. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

2001-ben végeztem


Háztartástan volt a mi időnkben.

Varrógépen varrni, főzni tanultunk ( fiúk is)

Ünnepekkor mézeskalácsot csináltunk, tojást festettünk stb.



Gépírás gimis kollégiumban volt “szakkör”

Akkor kaptad meg a kimenőhöz a “minősítést” ha sportoltál, ha tanultál valamit és valami alkotó szakkörre is mentél..

Mondjuk én jártam rajzolni, lövészetre, és korrepetáltam, és nyelvvizsgára kèszültem..

Bánom, hogy a gépírásba csak belenéztem, de sok lett volna már..


Szóval van, ahol lehet.

( nálunk volt titkárképzés is, emiatt volt aki oktasson)

2022. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

2006-ban végeztem az általános iskolát. Ötödik osztálytól kezdve volt gépírás óránk, az informatika órák mellett. 10 ujjas gépelést tanultunk. Jó volt, ma is használom. Technika óra keretében tanultunk varrni de csak egyszerűbb öltéseket. Szintén technika óra keretében volt kertészet, az iskola gyakorló kertjében gyomláltunk, ültettünk. Habár a sulinak volt háztartástan terme is konkrétan főzni nem tanultunk. 1-1 délután hobbiból, sütöttünk pl, vagyis a tanár sütött, mi meg elfogyasztottuk a végeredményt.

Gimiben nyelvi előkészítős osztályban amúgy szintén volt egy év gépírás, de azt én az előzőek fényében megúsztam; az első órán prezentáltam, mit tudok és onnantól be se kellett járnom :D

2022. ápr. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!