Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a 14 éves lányomnak ilyen tervei vannak nyárra?

Figyelt kérdés

Sziasztok

14 éves lányom már javában tervezgeti a nyári szünetet a barátaival, ide oda mennének. Felmerült egy több napos balatoni nyaralás (szülők nélkül...), fesztiválozás, bulikba is szeretnének menni. Én ezeket (szerintem okkal) nagyon ellenzem, nem való még az éjszakába szerintem, de szerinte csak túl szigorúan nevelem. Akárhogy magyarázom neki nem érti meg. Ismerem nagyon jól, megbízok benne, de nem szeretném hogy bántsa valaki vagy megsérüljön, ezért se szeretném elengedni ezekre a helyekre. Kinek mi a véleménye erről? Szülők, véleményét várom leginkább, illetve olyan lányokét, akik most 14 év körül vannak. Mik a terveitek a nyárra? Elengednek titeket bulizni, fesztiválokra, sötétben találkozni? Szülők, ti hogy beszéltétek le a lányotokat ezekről? Szerintem még várnia kéne.



2022. ápr. 24. 16:36
A kérdező szavazást indított:
engedd el, ne aggódj, túl szigorú vagy
én biztos hogy nem engedném el a helyedben
a fesztiválozás oké
a bulizás oké
más a véleményem, lent leírom
120 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
96%
Szerintem még fiatal a lányod hogy bulizzon/ több napos nyaralásra menjen. Ha lenne a társaságban valaki aki nem szülő hanem egy megbízható idősebb barát vagy testvér úgy oké lenne.
2022. ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

14 évesen, szülők nélkül egy fesztiválon lehet a legjobb YOLO élményt kapni, ott egy este le lehet tudni az ivásba, szívásba és baszásba való beavatást is, ha eddig esetleg nem volt még része a gyereknek benne.


Ezt a kérdést is csak egy 14 éves gyerek tudja kiírni más nevében, mert nem igaz hogy egy szülőnek 2022-ben a világot látva a neten kell tanácsot kérnie abban, hogy mit csináljon. Ilyet egy gyerek csinál csak, hiszen élettapasztalat hiányában csak másokra tud támaszkodni. De azért jó próbálkozás volt.

2022. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

#1

Igen! Az egyik barátnőjének a 18 éves bátyja, megbízható, de azért kételkedek...

2022. ápr. 24. 16:46
 4/28 A kérdező kommentje:
Én vagyok a szülő :) Megvan a véleményem erről ahogyan említettem is, nem tanácsot szeretnék kérni, csak nem értem hogy fordulhatott ilyen meg a fejében. Vélemény és tanács között van különbség, de azért köszönöm mert hasznos volt a válaszod!
2022. ápr. 24. 16:50
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú egyáltalán beléphet ezekre a fesztiválokra szülő nélkül?????
2022. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Van a társaságban 18 éves fiú, velük beengedik sajnos
2022. ápr. 24. 16:56
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kísérővel általában már lehet, de egy 18-20 évesre bízni egy gyereket ugyanúgy rossz ötlet. Mert amikor valaki ugyanúgy piálni és szórakozni megy, nem fogja a kis pesztráltja kezét fogni, hanem valószínűleg még a piát is ő veszi majd neki, hiszen ez a feeling része.
2022. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Én viszonylag laza vagyok, de esélytelen hogy ennyi idősen elengedjem... 17 évesen oké.
2022. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

6: nem engedném!


Egy 18éves nem lehet annyira felelős, hogy inkább nem iszik, nem csinál semmit, csakhogy a 14évesre tudjon vigyázni...

Kizárt!

2022. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon fiatal


Inkább legyen “túl szigorú” a szülő, mint megjárja a gyerek…


Biztosan nem engedném és 16-7 èvesen sem vagyok benne biztos, hogy merném felügyelet nélkül.

2022. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!