Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mai tinik miért veszik...

A mai tinik miért veszik ennyire lazán az alkoholfogyasztást?

Figyelt kérdés
Az ismerettségi körömben lévő 15-16-17 évesek legtöbbje (tisztelet a kivételnek!!!) szinte megállás nélkül iszik, ha nem hetente, akkor kéthetente legalább, berúgni meg minimum havonta. Tényleg ennyire semmibe vesszük az alkohol káros hatásait? Ennyire elzüllednénk? Nem azt mondom, hogy egész nap csak tanulnia kell egy tininek, és Kubut szürcsölni, de ez már tényleg a ló másik oldala.

2022. máj. 20. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
És tolják mellé az Elf Bart töménytelen mennyiségben, azt kihagytad :D De amúgy minden tini ilyen, én ks pontosan ilyen voltam 15 éve csak én rendes cigit szívtam mellé.
2022. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Mert meg van nekik engedve. Én is ilyen voltam 15 éve, mert nem tudtak kontrolálni. Viszont nekem pl az akkor nagyon szigorúan fogott osztálytársaim nem buliztak még. Tehát a többségnél azért működött a szigor. Ma hamarabb érnek, sokkal szabadabbak.. Ez van.
2022. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez így van mióta világ a világ 😀 mi is ittunk mint a gödény, pedig az nem most volt.
2022. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Én épp kinőttem a tinikorból, de valahogy ezek sosem érdekeltek. Sem az alkohol, sem a cigi, sem a drogozás. Az elf bar sem. Talán egy percre elgondolkodtam azon, hogy kipróbálom, de annyira azért nem érdekelt, illetve lebeszéltem magam róla, hogy eddig is megvoltam nélküle, semmi értelme, semmi jó nincs benne, ne legyek hülye, ne szokjak rá.
2022. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Én ugyanilyen voltam 25 éve, pedig szigorúak voltak a szüleim, tiltottak volna, én pedig lázadtam és ott játszottam ki őket ahol tudtam. A lányom is ilyen, annyi különbséggel, hogy nem tiltom, így elmesél mindent. Én nem zülöttem el, jól tanultam, dolgozok,nem lettem alkoholista, de ez egy ilyen korszak volt. Ő is jó tanuló, normális gyerek, vannak céljai, amiért tesz is, de kamasz, szórakozik. Nyilván nem mind ilyen, de én magamból kiindulva számítottam rá.
2022. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Engem nem nagyon engedték el tiniként bulizni...


Cserébe egyetem alatt bepótoltam az ivást, szerintem volt olyan hét hogy minden nap ittam alkoholt, buli előtt egy üveg bort (persze szigorúan a 300 Ft-osat) simán bepusziltam egymagam.


Nem lettem alkoholista, az olcsó bort már negyedévesen nem bírtam meginni, amióta végeztem az egyetemmel jó ha 2 havonta egyszer családi eseményen látok alkoholt közelről..

2022. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon gáz lesz , de 15-16-17 évesen èn is ilyen voltam.

15 éve 😅

Tehát nem helytálló a "mai" fiatalok kifejezés...

Régen sem "voltunk " különbek.

Buliztunk,ittunk,cigiztünk.

Aztán elmúlt. És tisztességes emberek lettünk. ☺️ ilyen a kamasz-tinikor. Nem mindenkinek persze. De azért a többségnek igen.

2 gyermekes családanya lettem. Nem vagyok alkoholista ,és becsületesen élünk.☺️

2022. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam.


35 vagyok..szintén 2 gyerekes családanya, nem alkoholista..



Engem ráadasul viszonylag szigorúan fogtak otthon.

Nagyon kontrolláltan mehettem bulizni.

17 voltam amikor először elengedtek.


De kollégista voltam 14 évesen màr.

2022. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah és a tőbbiek cigiztek és mast is nyomtak mellé..

Ez majdnem 20 éve volt


Úgyh hagyjuk a “mai fiatalozást”

2022. máj. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyira unalmas már ez a mai tinizés, mondom ezt harmincasként. Nem egy osztálytársam már általánosban vedelte a piát, egyik terhes is lett. Apukám 10 éves kora óta cigizik és ez minden haverjára igaz. Ötvenes kolléganőm szokta mesélni mennyire leitták magukat mindig fiatalon.


Mindig azt ugatják az idősebbek, hogy bezzeg a fiatalok milyenek, holott ők sem voltak különbek és rájuk is ugyanezt mondták

2022. máj. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!