Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom mindent tanul, csak...

A lányom mindent tanul, csak azt nem amit kéne, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A lányom most tizennégy éves, eddig nagyon jó jegyei, kitűnő bizonyítványai voltak, viszont ebben az évben több probléma is adódott vele. Már alig tanul, legalábbis nem olyat, amit kellene.


Már az iskolából is szóltak, hogy ez egyáltalán nincsen rendben, folyton mást csinál a tanórákon, rengetegszer szólnak rá a tanárok, de ő rá sem bagózik, az egyiknek azt mondta, hogy a tantárgya nem fontos és hogy nem érti "mit van felháborodva". A tiszteletlenséget már elmagyaráztam neki, de egyszerűen nem tudom rábírni, hogy tanuljon.


Az a baj, hogy nagyon is értem, hogy zene, rajz helyett mást csinálna, egyáltalán nem akarom tőle eltiltani, hogy mondjuk lengyelül tanuljon, vagy a kémiát gyakorolja, de ezek mind az iskola rovására mennek. A város legjobb gimnáziumába került nemrég, de ez az iskola nagyon rá van állva a zenei vonalra, ami őt viszont a legkevésbé sem érdekli. Nem tudok vele dűlőre jutni, folyton azt hajtogatja, hogy tiszta vicc, hogy azért van leszidva, mert zene óra helyett kémiára tanul. Több botrány is volt már ebből, senki nem nézi jó szemmel és nagyon nem szeretném, ha kibukna.



Már így is ég a pofám az osztályfőnöke előtt, és teljesen tanácstalan vagyok... Nem az a baj, hogy nem okos, vagy nem tanul, de vannak olyan tantárgyak, amiket egyszerűen kihagy, mert neki nem fontos.



2022. máj. 31. 18:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen normális és érthető is. Ráadásul kamasz.
2022. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
Beszéljetek meg, hogy egy másik suliba menjen át! Akár választhatna is szakközepet ami érdekli!
2022. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy most ez kellemetlen, de hosszú távon hasznosabb lesz a lányodnak a kémia, mint a zene. Biztosan te is tudod, hogy a természettudományos szakokra baromi kevés a jelentkező. Szóval álljatok neki olyan gimnáziumot keresni, ahol díjazzák, hogy a lányodat érdekli a kémia.
2022. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem csak azzal van baj, hogy az ilyen készségtantárgyakat kihagyja, hanem a nagyon fontosakat is. Olyanokat, mint a német (Németországban élünk, ezért nagyon fontos lenne, hogy a nyelvtant jobban megtanulja), a spanyol (ebben az évben kezdte és nagyon szenved vele, mert a három felkínált idegennyelvből egyik sem érdekli), a történelem, ezekre sem hajlandó már.

2022. máj. 31. 18:21
 5/39 anonim ***** válasza:
56%
Attól még lehet belőle jó ember.
2022. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Kedves ötös válaszoló, tudom, hogy lehet belőle jó ember, nem erről van szó. De ez az iskola lenne neki a legjobb. Több nincsen a láthatáron. Vagy legalábbis én nem tudok róla. Mindenki azt mondta, hogy ide jöjjön, ez a legjobb neki, én pedig hallgattam rájuk.


Csupán nem olyan régen váltott iskolát, néhány hónapja, ami már így is nagyon nagy ugrás neki. Biztosan jó ötlet megint bolygatni?

2022. máj. 31. 18:26
 7/39 anonim ***** válasza:
87%
Beszéljétek meg vele, hogy mit akar! Akinek olyan jól megy minden, ahogy előadtad, az nem fog melléjárni, mert valami nem sikerül. Szerintem túl erős neki a suli!
2022. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Mondjuk meg tudnám érteni, nagyon hamar váltott.


Egy éve él itt velünk és egy szót sem beszélt németül amikor idejött. Nyolc hónap alatt folyékonyan megtanulta a nyelvet, de még csak kommunikálni tud, a bonyolultabb tantárgyi szakkifejezéseket alig ismeri, így meg tudom érteni miért unatkozik. Viszont vannak olyan dolgok is, amiket a kémián kívül teljesen fölöslegesen csinál. Nem hajlandó spanyolul tanulni, helyette nekivágott egyedül a lengyelnek. Mondtam neki, hogy semmi értelme, de aztán csak megsértődött.

2022. máj. 31. 18:35
 9/39 anonim ***** válasza:
93%
Kompromisszumot kell vele kötni, hogy a nem kedvelt töltelék tantárgyakból elég, ha a közepes szintet hozza. De a fő tárgyakra, amik érettségi tárgyak is lesznek koncentráljon.
2022. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
77%
Ez csak a saját véleményem lesz: ha nem érdekli a zene, akkor nem kellene zenei iskolába járnia. Spanyol és lengyel felesleges, a németet tanulja meg jól és mellette az angolt! Csak 14 éves, ne hagyd, hogy felesleges dolgokat tanuljon és kérdezd ki a leckéjét.
2022. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!