Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszlányos szülők, Ti...

Kamaszlányos szülők, Ti felvilágosítottátok lányotokat a menstruációról mielőtt megjött neki? Hány évesen tettétek?

Figyelt kérdés

Mikor érdemes elmondani neki ezeket a dolgokat? Ti elmondtátok neki, vagy hamarabb kezdett el menstruálni, mint elmondtátok neki?

Hogyan érdemes felvezetni a témára?



2022. jún. 6. 17:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Az unokahúgom 7 éves, de már tudja. Nem azért, mert bárki leültette élete nagy beszélgetésére, hanem mert sosem volt ez titok.

Tudja, hogy van az anyjának, tudja, hogy van nekem, tudja, hogy neki is lesz majd... Amikor kérdez, válaszolunk. Ennyi.

2022. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Mi nem "felvilágosítottuk" a gyerekeket, hanem gyakorlatilag születüésüktöl kezdve nyiltan beszéltünk ezekröl a témákról is.

Így természetesen más iskolás korba kerülve nem volt ismeretlen dolgo a menstruáció, és nem kaptak sokkot, amikor megjött nekik (elég korán, alig 10 évesen)

2022. jún. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Beszélni kell róla. Kb 8-9 éves korban. Magától nem fogja tudni, annyira azért csak nem beteg egy szülő sem, hogy konkrétan a gyerek szeme láttára cseréli ki a véres betétet/tampont.
2022. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Én asszem, tíz éves voltam, de már előtte kaptam direkt ilyen gyerekeknek való felvilágosító könyvet. Húgommal ellentétben, én nem kérdeztem, tök tabunak gondoltam minden testtel kapcsolatos dolgot.
2022. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Az én lányom olyan 6 éves lehetett, amikor megkérdezte, honnan veszi észre egy nő, hogy babát vár. Akkor elmondtam neki, a menstruáció szó is elhangzott, de nem igazán foglalkozott vele. 9 évesen egy nap odaállt elém, és megkérdezte, hogy "Anya, mi az a menstruáció?" A kérdésfeltevésből kiderült, hogy van róla fogalma, és szeretné, ha tisztába tenném a fejében. Azóta elő-előjön a téma, ha felhozza. Most 10 éves, még nem menstruál, de elég fejlett kislány, szerintem hamarosan fog (én se voltam még 11, amikor megjött, szóval benne van a pakliban). Most ment először ottalvós osztálykirándulásra, a biztonság kedvéért pakoltam neki egy csomag betétet, biztos ami biztos.

Egyébként ezek a gyerekek egymástól is tudnak a dolgokról. Én tampont használok, nem lát itthon betétet, mégis tudta, mi az, amikor mutattam.

2022. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%
A gyerek tuti meglátja valamikor, hogy anyu cseréli ki a véres betétet (amikor én kicsi voltam, még vatta volt!) és elmondják neki, hogy mi az. Plusz láthatja, hogy anyunak fáj a hasa, amikor megjön. És az iskolában is szokott lenni felvilágosítás, emlékszem, milyen jót szórakoztunk, amikor bedobáltuk a vízbe a tamponokat és egy pillanat alatt megduzzadt.
2022. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
A felvilágosítás már túl későn van az iskolákban. Beszélni kell róla, nem megmutatni, te jó ég...
2022. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%

" Magától nem fogja tudni, annyira azért csak nem beteg egy szülő sem, hogy konkrétan a gyerek szeme láttára cseréli ki a véres betétet/tampont."

Te ennyire hülye vagy? Mi a betegség ebben? Nyilván a tampont nem a gyerek orra előtt húzza ki a p.csájából de pisilni szokott egy anyuka a gyereke előtt, ebben igazán semmi rendkívüli nincs. Az anya is látja a gyereket fürdés közben, amikor még kicsi! Nem minden anyuka szögeli magára az ajtót!

De azt lefogadom, hogy simán szájon csókolod a gyereked és abban persze nincs semmi rossz mi? Kretén...

2022. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem csókolom szájon és igen, nem a gyerek orra előtt cserélem a véres dolgaimat. Ez a kreténség? Szerintem meg az ellenkezője. Hát nem vagyunk egyformák.
2022. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
nem tudom, kb 8-9 évesen már voltak ilyen felvilágosítós könyveim, amiket végigolvastam, de őszinte leszek, sokkal jobban érdekeltek a "személyiség tesztek" és az ilyen frizurakészítős tippek mint a biológiai része... aztán kb 12 évesen jött meg, de rendszeresen csak 14-15 évesen állt be. (igen, az nagyon késő, nem, nem tudom miért és nem, nem is érdekel) nem csinált belőle senki nagy drámát, nem vagyunk egy teátrális család. anya bemutatta, milyen betétek vannak otthon, én végigpróbáltam, egyik se tetszett, felvásároltuk az összes többi elérhető márkát is, találtunk egyet ami tetszik, felkerült a bevásárlólistára, téma lezárva. az unokahugaimmal (most 8 és 9 évesek, a nagyobbik már menstruál) annyiban volt bonyolultabb, hogy ma már több lehetősége van, végigpróbáltunk pár dolgot mire talált magának szimpatikusat.
2022. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!