Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Igazságtalan vagyok?

Igazságtalan vagyok?

Figyelt kérdés

Egy 16éves lányom, és egy 14 éves fiam van. A lányt nem érdekli semmi, hobbija sincs igazán, és arra is nehéz rávenni, hogy elmenjen a boltba. Autószerelő vagyok, és a fiamat már egészen kicsi kora óta érdeklik a műszaki dolgok, gyakran segít nekem a műhelyben. Tegnap is 6órát dolgozott velem és adtam neki 10ezer forintot, úgy hogy nem is kértem és pénzt sem ajánlottam, ő csak jött magától, mert szereti csinálni és tanulni. Már többször adtam így neki kisebb összegeket, amiket összegyűjtött és vett magának ezt-azt, amire a nővére féltékeny.

Most a feleségem is azzal vádol, hogy igazságtalan vagyok, mert csak a fiúnak adok pénzt. De hát mégis kinek kellene adnom? Annak a gyereknek aki csak alanyi jogon várja, vagy annak, aki tesz is érte? Természetesen imádom a lányomat is, de ő suli/tanulás után csak a barátnőivel lóg, vagy telefonozik. A feleségemnek sem segít a háztartásban semmit, max hetente egyszer elmegy a boltba kenyérért.



2022. jún. 12. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Fogd be a lányodat is.
2022. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Meg lehet ez nekik mondani. Nem vagy igazságtalan. Nálunk is így megy, csak mezőgazdaságban, amelyik gyerek jön segíteni és tényleg rendesen dolgozik azt jutalmazzuk. Így tanulja meg, hogy a munkának értéke van, de azzal nem teszel jót a lányodnak (és a feleséged is hülyeséget beszél), hogyha csak úgy odaadod. Én a helyedben ezt mindkettővel tisztáznám. A lányod 16 éves, el tud menni diákmunkára is már, tud saját pénzt keresni, sőt én erre ösztönözném, mert ezek szerint azt hiszi, hogy a pénz csak úgy az ölünkbe hullik. Menj oda hozzá, és magyarázd el neki, hogy az öccse azért kap pénzt mert dolgozik, ő is kaphat, ha úgyanúgy elmegy hozzád segíteni, vagy keres diákmunkát. A feleségednek is csak határozottan, hosszútávon ezzel te teszel velük jót.
2022. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
A lánynak adjon az anyja, ha besegít otthon. Ha nem, akkor meg így járt.
2022. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Drakula ***** válasza:
98%
Neked van igazad.
2022. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
88%
Nem igazságtalan, de nagyon rossz. Akkor legalább beszéld meg velük, szabályszering, hogy aki ezt-azt megcsinálja kap ennyi pénzt. Az úgy korrekt. Így a lányod egyszerűen úgy fogja érezni, hogy a fiadat jobban szereted és ő nem érdekel téged és persze emiatt magától azért se fog segíteni. Oké, hogy tényleg így ,,igazságos” de képzeld magad a lányod helyébe.
2022. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Pont a feleséged az igazságtalan.
2022. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem az a kategória hogy kiterreget vagy felmos. Ezért jár pénz, ha úgy gondolod. Ha pl kigazolja a kertet vagy besegít a nagytakarításba, vagy mittudomen ő is megkapja azt amit egy idegennek adnál érte.

Mondjuk tény hogy így hogy te otthon bütykölsz őt meg érdekli ez, adja magát de ha akarjátok, a lánynak is tudtok olyan feladatot találni, amit ha elvégez megérdemli a jutalmat.

2022. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Decemberben akartunk venni a gyerekeknek egy-egy egyforma telefont, darabját 60ezerért. Akkor a fiú szólt, hogy neki az nem tetszik, de van 40ezer spórolt pénze, inkább kipótolja és választ egy másikat. Akkor a feleségemnek nem tetszett az ötlet, merthát micsoda dolog az, hogy a lány egy olcsóbbat kap, így neki mi pótoltuk ki 40ezerrel.

Na ez hol volt igazságos? A fiú dolgozott azért, hogy legyen valami értékesebb holmija, a nővére pedig megkapta ugyanazt ingyen.

2022. jún. 12. 17:59
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Hát itt te vagy a papucs, hogy hagyod. Ketten neveltek gyereket, nem csak a feleséged.
2022. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg az apuka vagy vagy valamelyik gyerek?
2022. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!