Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aggódnom kell a fiamért?

Aggódnom kell a fiamért?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem nem viselkedik úgy mint a többi korabeli, barátai sincsenek. Legalábbis egész nyáron eddig itthon ült és maximum kisboltba ment el.

A fejhallgató folyton rajta van amin hangos metál zenét hallgat, és a haját is növeszteni akarja (amit nem engedek neki) 13 éves kora óta akar hosszú vállig érő hajat, jelenleg 16 éves. Egyszer váratlanul megkérdezte érdekl-e engem a politika mert, hogy ő teljesen elítéli és utálja a politikát és a háborút mert szerinte ezek miatt halnak meg több milliárdan. Ebben egyetértek vele. Viszont én 16 évesen nem ilyenekkel foglalkoztam, én ebben a korban csajokkal foglalkoztam, buliztam söröztem titokban. Ő elítéli az alkoholt és az ilyesfajta szórakozást, és egyáltalán nem vágyik kapcsolatra, egy csaj látszólagosan összeakart vele jönni és már-már nekem volt sértő ahogy lerázta. Szinte semmit se tudok róla csak annyit, hogy 1 amerikai banda a kedvence (amit nem tudom, hogy kell helyesen leírni de valami sistem dovn.) Elnézést ha összevisszának tűnik ez az egész. De a viselkedése úgy rendben van? Aggódnom kéne? hónapok óta nem alszom rendesen mert aggódom érte. De sose láttam hogy félne vagy pánikolna, belép 1 "vészhelyzet" amin mások idegeskednek ő meg letojja és "majd megoldom" hozzáállással békésen cselekszik.



2022. júl. 2. 18:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem, mi bajod van vele, a haját is hagyhatnád, hogy növessze meg, vállig érő haj egyáltalán nem hosszú. Gondolom nem hülye a gyerek, van egy kis rálátása a világra. Meg hát amíg semmi káros nincs abban, amit csinál, minek aggódni? Persze ha lelkileg rendben van, de ennyi alapján ezt nem lehet megmondani. A banda neve pedig System of a Down.
2022. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%

Nincs vele semmi baj. Én sem értem miért nem növesztheti meg a haját.


Az én fiam 14, nagyon érdekli a politika és a közéleti dolgok, nemzetközi viszonyok.

2022. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
14%
Hogy lenne már normális, ha egy kamaszgyerek folyton otthon ül? Ebben az életkorban különösen fontosak a barátok és az együtt "lógás". Én is aggódnék (de nem azért mert hosszú hajat akar)
2022. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Hármas, abban egyetértek hogy a folyton otthon levés kicsit nem normális, hosszú hajtól azért félek mert lehet melegecske, félreértés ne essék támogatom mindenben, csak örülnék ha elmondaná ha így van.


Egyes, a System of a Down zenéi miről szólnak? Ugye ez nem ilyen "öljünk, verjünk szét mindenkit" stílusú zenekar?

2022. júl. 2. 19:14
 5/34 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló vagyok, hosszabb hajam van, érdekel a politika és nagyon sokminden, ami komolyabb téma, nem igen érdekel, amit a korosztályomat érdekli, mondjuk én barátnőt szeretnék. Akkor a kedvenc műfajom a metál, de azon belül is a Progresszív és olyan zenekarok a kedvenceim, mint a Gojira, Meshuggah, de főleg a Tool.


A SOAD dalszövegei pedig: "szókimondó dalszövegeikről ismertek, például az 1915-ös örmény népirtás vagy a terrorizmus ellen folytatott harc kapcsán."

2022. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
57%

A rockerseget kinövi én is rocker voltam tinikent.

A hosszú haj inkább ezzel kapcsolatos, nem azzal hogy langyi.

2022. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Több meleg ismerősöm is van, full rövid a hajuk.
2022. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
🤦🏽‍♀️És ha "melegecske", akkor majd rövid hajjal jól kineveled belőle? Ne értsd félre, én hetero vagyok, nem igazán érdekelnek melegek, nem fogok itt védőbeszédet tartani, de azt tuti, hogy attól még senki nem lett kevésbé meleg, hogy nem engedtek neki hosszú hajat. Az meg, hogy visszautasított egy csajt, semmit nem jelent. Vagy 16évesen kötelező mindenkit megdugni? A viselkedésében semmi aggasztót nem látok, a tiédben annál inkább.
2022. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
8-as pont azt mondom ha meleg lenne se zavarna, csak elvárnám hogy őszintén mondja el, én támogatom és szeretem őt, de ő alig akar beszélni és mintha titkolna valamit.
2022. júl. 2. 19:58
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az ütötte meg a szemem, hogy azért nem engeded a hosszú hajat, mert lehet meleg, de az nem baj egyébként, csak az, hogy nem osztja meg veled. A gyerek fejében meg lehet az van, ha esetleg tényleg az, hogy sosem mondanám el anyámnak, hát még a hosszú hajtól is kiakadt, képzelem mit szólna, ha ez kiderülne rólam.

Szóval lehet kicsit elbeszéltek egymás mellett...

A kérdésre válaszolva, mi a férjemmel teljesen más kamaszok voltunk, mint a szüleink, ők olyanok voltak, mint amit te is leírtál, buli, csajozás/pasizás, apósom teljesen kivolt, hogy a gyereke nem ilyen. Az enyém meg mindentől tiltott, hogy ne legyek ilyen. Egyik sem túl célravezető, az lenne az optimális, ha szülőként megpróbálnád megismerni a gyerek igényeit. Pl megkérhetnéd, hogy mutassa meg a kedvenc számát attól az egyuttestől, fordítsa le, miről szól. Ha a politika érdekli, gondolom felnőttként neked is van véleményed, akkor beszélgess erről vele, akkor is, ha nem értesz egyet, lehet más a véleményed, és lehet kulturáltan ezekez ütköztetni is. Aztán ha azt látja a gyerek, hogy vevő vagy az őt érdeklő dolgokra, akkor lehet előbb utóbb vevő lesz ő is a te ötleteidre, vagy ha nem, akkor meg tudjátok beszélni, hogy miért nem, vagy hogyan tudsz neki segíteni. Amíg viszont azt érezteted vele, hogy fura, vagy hogy nem vagy vele elégedett, addig egy kamasz nemigen fog tenni azért, hogy a szülője véleménye változzon.

2022. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!