Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd a friss jogosítvánn...

Elengednéd a friss jogosítvánnyal rendelkező 17 éves lányodat egy 6,5 órás autóútra egyedül?

Figyelt kérdés
Indoklást is kérnék.
2022. júl. 14. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert nincs tapasztalata, van valami szabály, hogy,friss jogsival nem is lehet külföldre menni, nézz utána, már nem emlékszem.
2022. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem,mert nagyon félteném.
2022. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Friss jogsival még nincs akkora rutinja h a 6,5 óra alatt ne fáradjon el a vezetésben annyira h tudjon mindenre figyelni.

Egyedül egyébként is marha unalmas az út, hajlamosabb elbambulni az ember.

2022. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

nem, mert még egyrészt kiskorú, én felelek érte, másrészt rutintalan, harmadrészt valószínűleg nem ismeri az utat sem. ha egy felnőtt ül mellette, tud neki segíteni tanácsot adni, merjen e előzésbe kezdeni, mit hogy csináljon, merre kell menni. a gps-re is figyelni még nekem is nehezen ment 5 év után (igaz nem sokat vezettem azalatt, gps-el meg egyáltalán nem), nem még friss jogsival...

+ ha tényleg külföld is benne van (bár simán el lehet kocsikázni ennyit az ország egyik végéből a másikba autópálya nélkül), oda anno 2 éves jogsival lehetett csak menni, de kiskorút méginkább nem engednék külföldre egyedül.

2022. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
4es vagyok, plusz a felnőtt át tudja venni a vezetést, ha elfáradt, nem tud figyelni, megijedt vmi miatt a lány (nem kell hogy ő hibázzon, van elég b.rom az úton aki úgy előz hogy közben letol az útról...
2022. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

18 év alatt nem vezethet külföldön.

Azt meg nehezen hiszem el, hogy Mo-n van olyan 2 település ahova nem lehet max 5 óra alatt elérni. Azért az utóbbi időkben rengeteg autópálya, meg autóút, meg egyéb gyorsforgalmi út megépült.

Szóval a válasz: nem

2022. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Épp nosztalgiázom, rólam szól a kérdés.

Pont 7 éve történt, rám maradt a családi autó, csak emiatt tettem le a jogsit.

Nem jó kedvemből, hanem muszáj volt mennem, féltem az elején, de nem volt semmi baj. Az út egyébként rövidebb volt mint 6,5 óra, csak lassabban mentem pl 110-el az autópályán, nem előzgettem sietve stb.

Visszafelé már nem egyedül jöttem.

2022. júl. 14. 16:18
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

El. A fiam 17 évesen autót is kapott a jogsihoz, odament ahová akart.

Sosem volt semmi baj (lekopogom), ma már rutinosan, biztonságosan vezet.

2022. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"rám maradt a családi autó"


Ugye ez nem azt takarja, hogy meghaltak a szüleid? Elnézést a személyes kérdésért.

+ Ha nem titok, honnan kellett menni hova, hogy 6,5 óra az út. Nem kötekedés, ez tényleg érdekel.

2022. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9


Az egyik szülőmet elveszítettem, a másik pedig eü állapota miatt nem tudott volna megtanulni vezetni. Én vagyok a legidősebb gyerek a családban, amúgy szerintem sosem tettem volna le a jogsit.

Bonyhádról mentem Nyíregyházára.

2022. júl. 14. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!