Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves fiatoka...

Elengednétek a 16 éves fiatokat suli mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyrészt azért szeretne dolgozni, hogy tudjon félre rakni felnőtt korára, másrészt pedig azért, hogy a család tudja fizetni a 100-140 ezer forintos villanyszámlát.


Ti engednétek, vagy már túlvállalás lenne?



2022. júl. 15. 10:46
A kérdező szavazást indított:
Igen, elengedném
Nem, semmiképpen sem engedném meg
Megbeszélnénk és átgondolnám, hogy elmenjen-e dolgozni
-
76 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

A villanyszámla miatt semmiképp!


De ha szeretne egy kis zsebpénzt keresni, akkor hétvégén engedném, de csak akkor ha nem megy a tanulás rovására. Ugyanis neki az a fő feladata.

2022. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
A villanyszámla miatt a 16 éves gyereket... Na nemar.
2022. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Most persze, egy normális világban mondanám, hogy a számla miatt nem, de hát ha muszáj, akkor muszáj.

Hogy akar-e keresni magának, voltaképpen az ő dolga, ha nem megy a tanulmányai rovására, nem tiltanám.

De nem örülnék. A nyári munka az más, de iskolaidőben tanuljon, ha meg nem tanul, foglalkozzon, amivel szeret (ha lehet, valami "értelmes" dologgal) meg legyen a barátaival, mindenkinek kell a pihenés is.

Ha továbbtanul, ráér egyetem mellett dolgozni (első félévben-évben akkor is támogatnám, mert akkor elég átállni az egyetemi elvárásokra, ami elég nagy ugrás a gimi után)

2022. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%
troll
2022. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Azért, hogy nekem a rezsiben fizessen, azért semmiképp sem. Az más tészta, ha ő szeretne. Én is voltam nő létemre anno diákmunkán, persze ilyen idősen csak hétvégente.


Én nem akarlak bántani benneteket, de a rezsit nektek kell megoldani, nem a gyereketeknek. Persze, ha magának meg vesz a "fizetéséből" ezt, vagy azt az oké, de ez amúgy is csak átmeneti megoldás lenne. Persze sok családot súlyt most ez az aggodalom, hogy miként fogják megoldani, de ebben az esetben nektek kell keresni, ha más nem másodállást.

2022. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretne, akkor igen. A rezsi miatt nem. Lesülne a bőr a képemről, ha a 16 éves gyereknek kéne besegítenie az alap kiadásokba. Akkor keresnék inkább én másodállást.
2022. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat, szerintem nagyrészt igazatok van.


Direkt nem írtam, hogy én vagyok a 16 éves srác:D és hogy igen, én szeretnék itthon besegíteni, mivel igazából nincsen rossz anyagi helyzetünk, de ez a villanyszámla, ami augusztustól jönni fog nekünk, szerintem már majdhogynem horrorisztikus, illetve félek is egy picit, hogy nem bírná el a költségvetés (vagyis hat szerintem ki tudnánk, de egyébként egy picit szorosabbra kell fűzni a gatyát).


Egyébként ők egy szóval nem kérték, hogy segítsek be, sőt, amikor felvetettem nekik, sem fogadták jól, ami valahol érthető is.


Mindegy is, lehet, hogy tényleg nem jó ötlet suli mellett dolgoznok, csak felvetődött bennem a mai napon.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek:)

2022. júl. 15. 12:03
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, amíg nem megy a tanulás rovására (hétvégi munka, vagy suli után pár óra a közelben).
2022. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak maga miatt, nem a villanyszámla miatt.
2022. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok!


Szia 16 éves srác!


Én is szintén 16 éves vagyok.

Idén keztem el dolgozni először (hivatalosan is).

Nem azért, hogy villognak egy anonim oldalon, de kitűnő tanuló vagyok.

Van otthon medence, járunk strandra stb...

Szóval tudtam volna csak lógatni a lábam és nyaralási, én is sok kortársammal megegyezően.


Mégis elkeztem dolgozni július 1-én már. 8 órában dolgozok 1 hét délelőtt 1 hét délután.

A 2 hónap alatt azért szép kis összeg összejön majd.


Délelőtt keresek 1250ft/óra

Délután pedig este 6 után 10-ig abban a 4 órában 1650ft/órát.


Nem lenne rá szükségem és a családomnak se.

Viszont otthon csak unatkozok, alszok délig és fent vagyok hajnali 3-ig. 😀

Filmezek, eszek-iszok, medencében...


Dehát ennek semmi értelme nincsen.


Elmentem egy gyárba könnyűfizikai munkára és dolgozgatok.

Szeretem ha rend van egy ember életében és ez a rend, hogy dolgozni megyek nagyon jó nekem.

De. műszakot hajnali 3-kor kelek és du 3 rá érek haza.

Du. műszakot du. délben indulok és este 10 re érek haza.


Hidd el nem fogod megbánni.


Előre is sok sikert kívánok a munkához!


A jelenlevő diákokat is csak biztatni tudom. Dolgozgatokha tehetitek a nyáron, megéri!


Azt szabad tudni milyen munkát fogsz végezni?

2022. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!