Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyák-apák mi a jó megoldás...

Anyák-apák mi a jó megoldás ha a kiskamasz rokonok a telefonomon akarnak játszani és nem tudják abbahagyni?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekeim. Nem szeretem ha a telefonomon játszanak, néha letörölnek fontos dolgokat, néha az aksit leviszik a nullára és olyankor nem lehet hozájuk szólni. Amikor kérdezik hogy játszhatnak-e a telefonnal és nemet mondok akkor elvonulak, nem akarnak beszélni senkivel, duzzognak. Ha kitalálok valami mesét hogy le kellett törölni a játékokat akkor elkezdenek könyörögni, hogy akkor csak hadd szörfözzenek a neten. Nemet mondok, duzzognak. Ha engedek nekik azzal a feltétellel, hogy ennyi percet játszhatnak, se kép, se hang. Mondogatom, hogy most kicsit álljanak meg a játékban, letelt az időkorlát, tartsanak pihenőt, később folytatják, meg se hallják. Akkor kicsit szigorúbban szólok oda, meg se hallják. Akkor anya-apa odaszól, a gyerekek sértetten visszaadják a telefont és durcásan elvonulnak.

Ti mint szülők akik jól tudjátok, hogy kezelitek ezt a helyzetet ha például a 9-11 éves gyerek folyton nyomkodná a telefont? Hogy éritek el, hogy ne sértődjön meg?


2022. júl. 20. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem adnám oda. Saját gyereknek sem, rokon gyereknek meg pláne. Duzzog? Rá kell hagyni. Ha hisztivel bármit elér, örökké ezt a trükköt alkalmazza majd.

Ha a szülei ráhagyják, az ő dolguk. Az én telefonomban biztos nem turkálnának, az sem érdekel, ha földhöz vágják magukat, és úgy bömbölnek.

2022. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Hogy kerül a TE telefonod MÁSOK kezébe? Egyszerüen nem adod oda nekik!
2022. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám oda és mondanám a dzülőknek, hogy figyelj Marcsika a gyerekeknek vagy vegyetek saját telefont vagy a tiéteket adjátok oda én többé nem fogom.


Ez nem a te dolgod. Nekik lenne a dolguk.

2022. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeimnek sem adják oda mások a telefonjukat. Nagyszülők is úgy csinálják, hogy az ő kezükben marad a telefon és együtt néznek videókat (főleg családikat). Szerintem ez nagyon rendben van. Így viszont szülőként is csak annyi a dolgom, hogy megerősítem a telefontulajdonos szabályait.
2022. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogodban áll nemet mondani :D Ahogy egy felnőttnek is, ugyanúgy egy gyereknek is. Ha hisztizik, az az ő baja, meg a szüleié. Tegyél rá pinkódot vagy ujjlenyomatot, ha nincs és akkor megoldva. Hivatkozhatsz is erre, "Nem adom oda, mert múltkor sem adtad vissza, amikor kértem.".
2022. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak vannak gyerekei, a nagy kiskamasz. Sosem adom oda nekik a telefonomat, ha nézünk valamit rajta, akkor az én kezemben van.

Ne add oda. Ha duzzog, megsértődik, csak nyugodtan, az ő dolga. Ne hagyd, hogy sértődéssel irányítsanak, felnőtt ember vagy, a telefon a saját tulajdonod.

2022. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, a kategória lassan hasonló kérdésekkel van tele, hogy random rokon hogy mondjon nemet egy gyereknek.

Szimplán ne add oda nekik. Kicsit sem. Ne alkudozz, ne hagyd, hogy hülyére vegyenek. Komolyan, nem hiszem el, hogy manapság felnőtt emberek nem képesek kiállni magukért pár gyerekkel szemben. Kit érdekel ha durcásan elvonulnak? Növessz tököt, és ne hagyd, hogy két gyerek dirigáljon neked. Mondd nekik magyarul a száddal, hogy NEM ADOM ODA A TELEFONOMAT.

2022. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy éritek el, hogy ne sértődjön meg?"

Felnőtt ember létedre miért félsz attól, hogy a rokon gyerek megsértődik??? Ráadásul ilyen hülyeség miatt, hogy nem kaphatja meg a telefont?

Hadd sértődjön meg, majd megbékél.

A gyerek lemeríti a telefonodat, letöröl róla fontos dolgokat és még NEKED van lelkiismeret-furdalásod, amiért ezek után nem akarod neki odaadni???

A saját gyerekednek is megengedsz majd mindent mert jajj megsértődik ha nem?

Légy már észnél ember, ne hagyd, hogy néhány kis taknyos duzzogással irányítson.

2022. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem és kész. Duzzogjanak.
2022. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem adnám oda rokonnak a telefonomat alapból sem. Vedd te is szigorúbbra ezt, aztán majd leszoknak a duzzogásról és elfogadják, hogy a te telefonod, nem játszhatnak vele.
2022. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!