Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan világosítanátok fel...

Hogyan világosítanátok fel egy kiskamasz 12 éves lányt? Mit mondanátok neki és hogyan? Komoly segítséget várok, nekem annak idején a szüleimmel tabu volt a téma....

Figyelt kérdés

#felvilágosítás #szexualitás #kamasz #Szexualitás felvilágosítás
2022. aug. 19. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Egy mai kiskamasz 12 évesen már mindent tud. (nem tőled).


Kérdezz tőle bátran, nyugodtan.

2022. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Én a könyves módszert tartom a legjobbnak, mivel a gyereknek kellemetlen/ciki ilyenekröl beszélni pláne a szüleivel. (Nekem legalábbis az volt még később is.)

Viszont kaptam és volt is otthon felvilágosító könyvem és akkor amikor úgy éreztem, olvashattam azokról a témákról amik aktuálisan érdekeltek. Ha még valami túl soknak tűnt azt kihagytam, vagy emésztettem ameddig kellett.

Ezt egy szülői beszélgetés nem tudta volna így megoldani. Pláne hogy tőlük nem mertem volna olyanokat kérdezni, amiket nem kipróbálni akartam csak érdekelt mi hogy van stb.

2022. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Én kaptam egy kiskamaszoknak szóló könyvet és anyukám mondta, hogy ha elolvastam szívesen válaszol bármilyen kérdésemre.
2022. aug. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

A leültetős nagy szentbeszedben nem hiszek. 12 évesen valószínűleg kb mindent tud. Keresd az alkalmat, pl gyerek vagy kisállat születése a családban, tévében kapcsolódó jelenet stb, fordulj oda hozzá és kérdezz, pl tudja, hogy került oda a kisbaba/kiscica? A masik, hogy beszélgessetek az ő születéséről, es akkor rákerdezhetsz, tudja-e, hogy került a hasadba. Es mondd meg neki, ha bármit kerdezne, mindig fordulhat hozzád.

Bar, őszintén szólva, kerdező, ha 12 eves a gyerek és a szex még egyszer sem került szóba, akkor a gyerek mar nagyon szépen megtanulta, hogy ez tabu és kínos, nem valószínű, hogy hozzad fordul makd a kérdéseivel.

2022. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Ez most komoly? Nem 12 évesen kell felvilágosítani egy gyereket, hanem csecsemő korától folyamatosan a foglalkozni vele, és a korának megfelelően válaszolni a kérdéseire. 12 évesen már én 2 éve menstruáltam, nagyon késő lett volna ilyenkor kezdeni.
2022. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én akárhány ilyen felvilágosítós kérdésre válaszoltam a végén mindig kiderült hogy egy perverz alak teszi fel a kérdést hogy aztán privátban zaklasson...
2022. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
Még korai
2022. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Te sehogy már. Mindenki másnak attól függ milyen a kapcsolatod a gyerekkel. Ha nálad ez tabu volt akkor nem értem, hogy nem vetted észre 12 év alatt, hogy ugyanúgy tabuként kezelted a szexualitást. Már kicsi kora óta nyitottan kellett volna kezelni az egészet és nem 12 éves kellene prüdmentes kapcsolatot kialakítani, amikor már ő felhúzta a falakat, ( hogy jaj anyával ciki bla bla) illetve te is. Ezt elrontottad már.
2022. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan mi az amit szerinted mèg nem tud?



Én a “szexuàlis nevelésnek” vagyok a híve.


Sosem fogok “felvilágosítást” tartani.


Nekem sem tartottak.


Amikor olyan helyzetbe kerültem (mmint a szüleim is tudtàk), akkor anyu leültetett, hogy kell-e fogamzásgátló, orvos, vagy másképp figyelünk-e, erre kell-e plusz pénz, vagy ha gondolom ott az egyik fiókban tartanak, bàrmikor vehetek ki.


Elmondta, hogy tudja, hogy felelősségteljes vagyok, de mégegyszer hangsúlyozza, hogy mindent tegyek meg egy váratlan gyerek ellen, mert jelenleg a felnevelésére nincs eselyünk ( nem véletlenül nem lett még testvérem, holott szerettek volna)


Szóval csak tudatosítottak.


Anyuval sokat beszélgettünk.

Tudtam, hohy mindent meg kell tennem, amit csak lehet, hogy me legyek idő előtt terhes.



De ezekről folyamatában mindig beszéltünk amikor láttam a tampont betétet.


A legtöbb dolog nem is otthonról ragadt rám, pedig net sem volt még.



De nàlunk nem volt, nincs tabu.


Gyerekeimmel sincs.

Bár a 2,5 èvesem àllîtja, hogy a popóba való a tampon, pedig nem szoktam előtte cserélni.

2022. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Nalunk ez tabu volt, illetve sosem volt tema, de ha kerdeztem volna kaptam volna valaszt, de ugye nem volt bizalmi legkor otthon.

3 eves a lanyom, az o szintjen tudja, hogy van egy pisi, kaka es babalyuk. Azt is tudja, ha betetet hasznalok, menstrualok es nem tudok vele furdeni.

Nem tudom, milyen a legkor otthon, de ajanld fel, ha kerdesed van valaszolsz.

2022. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!