Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel motiváljam a lányomat a...

Mivel motiváljam a lányomat a tanulásra?

Figyelt kérdés

7. osztályos. Okos, értelmes kislány, vág az esze, de azért mégis tanul, nagyon maximalista. Tudja és érti, hogy ha tanul, azzal csak magát segíti, és magának tanul, de mégis azt mondja mindig, hogy nem motivált.

Valami ötlet, hogy hogyan motiváljam? Őt is zavarja a helyzet, együttműködő nagyon. Tehát nem egy durcis, tanulást letojó kamasszal van dolgom, és ezt nem bántásnak szánom, nem sértődjön meg senki. Szeretne változtatni, csak nem tud. Könnyen tanul, de semmi kedve hozzákezdeni, és halogatja. Igazából bármilyen tanács jó, és mint mondtam, együttműködik ő is, hisz zavarja a helyzet.


Köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 7. 20:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
És rossz jegyei vannak? Vagy miért kéne külön motiválni? Ha tényleg olyan okos, mint mondod, simán elég lehet neki, hogy az órán odafigyel, aztán megírja a házit és kész. Általános iskolában egy jóeszű gyereknek még nem feltétlenül kell külön tanulnia otthon (én életemben először a gimiben tanultam otthon).
2022. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem, sőt, kitűnő tanuló.

Szerintem is elég neki, amit megjegyez, párszor nem tanult, és mégis 5-ös lett neki. De mint mondtam, borzasztóan maximalista, amíg nem tud mindent pontosan, addig fel sem áll.

Nem én várom ezt el tőle, ő kéri mindig, hogy motiváljam már valamivel.


Tegnap például kitalálta, hogy a töri év eleji felmérőre elolvassa az egész tavalyi könyvet. Százalékra ment, nem jegyre, mondtam neki, hogy hagyja a fenébe, csak lefárad, úgyis tudni fogja. És tessék, ma hazajött, hogy 55 pontból 50-et szerzett...

2022. szept. 7. 20:44
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Jó lenne valami amit szeret. Egy nagyobb célt kitűzni maga elé és hogy azt érje el. Pl ha orvos szeretne lenni, hogy más embereken segítsen, akkor ez lehetne a motivációs erő, hogy minnél jobb jegyeket szerezni, minnél hamarabb végezni mindennel, mindent minnél jobban megtanulni, hogy minnél több embernek tudjon segíteni. Vagy bármi hasonló dolog, ami érdekli az életben.

A célok elérése, a hozzá való közeledés ami motivál igazán. Hiába adnál neki csokit vagy bármit, az nem akkora motiváló erő.

2022. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire rá van görcsölve a tanulásra, én inkább arra felé terelném, hogy legyen valami tanulástól független dolog, amiben lekötheti magát. Mivel kitűnő tanuló, szerintem azért érzi motiválatlannak magát, mert ennél többet tanulhat, csak semmi értelme, hisz túl is teljesíti a követelményeket, aminek így semmi értelme.


Valami hobbi, sport, akármi felé terelném, próbálja ki magát másban, ne a tanulásról szóljon az élete. Nem tudom, mennyire társaságkedvelő, de akár valami csapatjáték, többedmagával végezhető kikapcsolódás kéne neki, ha viszont inkább magányos farkas, akkor egyedül űzhető tevékenységet kéne találnia.

Nézzétek végig a lehetőségeket.

Ne hagyd, hogy ennyire rágörcsöljön a tanulásra, mert ennek a szociális élete látja kárát.

2022. szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
A motiválatlanság oka a világos cél hiánya. Meg kell tanulnia az idejét beosztani, a tananyagot konkrét módszerrel, kisebb részekre bontva megközelíteni. Magyarul érdemes elmélyedni a tanulásmódszertanban részedről is.
2022. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy minden héten más akar lenni, és nem is nagyon lehet azokat bármilyen tárgyhoz kötni. Most épp sminkes akar lenni, de közben modell is (jó adottságai vannak), szóval ezt sem tudom egyelőre így megmondani neki, mert mindig mást talál ki.


A csoki nála nem nyerő, mert egyrészt nem szereti, másrészt az szerinte "ovisoknál jön be". Illetve az ilyenek sem, hogy mondjuk többet telefonozhat. Nálunk ez korlátlan, de nem is nyomkodja fél napon át.


No igen, a másik a sport, hogy nagyon szeretne táncolni, de valahogy nincs meg benne a motiváció, hogy elkezdje. Néztünk több tánciskolát, tanfolyamot, rengeteg táncstílust, de mégsem. Az is olyan, hogy nagyon szeretné, de közben semmi kedve hozzá. Tudom, hogy furán hangzik, de tényleg ez van.


Rettentően társasági ember, néhány nap a barátai nélkül, és kb. használhatatlan, és ezt nem rossz értelemben mondom. Sokat van velük, illetve amikor itthon van, akkor is szoktunk beszélgetni, társasozni, meg ilyenek, de amikor épp egyedül van, akkor rögtön előjön ez a tanulásos dolog, 0-24-ben meg ugye nem lehet őt körülvenni.

2022. szept. 7. 21:11
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem beszéljetek minél többet a pályaválasztás témájáról, az lenne a legjobb, ha felmérnétek, hogy mit szeretne csinálni, miben tehetséges és ezeket a dolgokat kellene előtérbe helyezni illetve jó lenne, ha megismerkedne az különböző életpálya modellekkel, nyilván az ő korosztályának megfelelő hangnemben, olyan programokra vinném, ahol megismerhet minél szerteagazóbb foglalkozásokat
2022. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Majd most ősszel megyünk ilyen középiskolás börzére, vagy mi a neve annak. Viszont ott csak a gimiket nézzük, a szakma még ott nem lesz meg.

Eddig is beszéltünk a témáról, de ezentúl többet fogunk. Köszönöm a tippet! :)

2022. szept. 7. 21:25
 9/20 anonim válasza:
100%
Esetleg keressetek valami hobbit ami érdekli. A tánc egy nagyon jó ötlet. Vagy ha szeret olvasni akkor egyszerű nyelvezetű regényeket ajánlanak. Nem olyat ami bonyolult szövegű, hogy addig is egy kicsit pihenjen. A tánc pedig mindenképpen jó ötlet :)
2022. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Tehát tanul végülis motiváció nélkül is. Szimplán szeretne valamit magának. Pénzt, stb. Nem igaz, hogy itt senki sem lát át egy hetedikesen. :D
2022. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!