Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire felelős egy szülő a...

Mennyire felelős egy szülő a gyereke személyisége alakulásáért?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nagyrészt a szülő a felelős, persze aztán suliban rossz hatás érheti vagy bánthatják, de akkor is a szülőnek igyekeznie kell ezt helyrehozni.
2022. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én valami olyasmit olvastam, hogy egyrészt van a babának egy eleve kódolt személyisége,emellé örököl az anyától, apától hát rá a szűk családi környezet, aztán pedig a külvilág ill a saját tapasztalatai.

Az hogy a szülők IS alakítják a gyerekük személyiségét nyilván mindenki egyetért, állítólag az első 3 évben vannak rá a legnagyobb hatással.

2022. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Az alaptermészetért nem, de hogy mit hoz ki belőle, azért igen. Óriási a környezet hatása is. Amint a gyerek szervezett közösségbe kerül onnantól az nagyobb hatással lehet rá, mint a szülő, akit hétköznap alig làt.
2022. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt igen, nem mindegyegyj mit lát otthon, szülei hogy bánnak vele. Másrészt nem, teljesen saját személyisége van, ami nem tűnik el.
2022. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Az a gyerek, akit bántanak lehet később maga is bántalmazó, de lehet az is, hogy később segíteni fog a bántalmazottaknak, én úgy vettem észre, hogy bár a környezete nagyon sokat formálja, amibe beletartozik a család, a barátok és az internet is, de az intelligencia szintjétől is sokat függ, hogy miből mennyit vesz, mit tanul meg, stb.
2022. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagy részt hozott személyiség, amit sokkal kevésbé tud a szülő befolyásolni, mint gondolnátok.

Számtalan olyan esetet hallani, hogy roma gyereket fogad örökbe jól szituált, normális fehér házaspár, és a gyerekből mégis börtöntöltelék lesz.

2022. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, mivel a személyiségünk a génjünkben van, a genetikánkat meg nem tudjuk megváltoztatni, mondhatnánk azt is egy kis túlzással, hogy a sorsunk tulajdonképpen majdhogynem előre megvan írva.
2022. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt mondom 7-es. Hiába mondják, hogy a nevelés mennyit számít, max. 50 %.
2022. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Az erőszakos viselkedésnél a hajlamosság számít, valamilyen szinten mindenkiben ott van, van akiben kicsit kevésbé, van akiben nagyon, de ez még nem feltétlenül jelenti, hogy erőszakos is lesz az illető, vagy legalábbis nem olyan nagyon, hisz az indulatainkat képesek vagyunk kezelni, ha segítséggel is, de tudjuk, főleg ha gyerekként kezdjük el kezelni, ugye egy pedofil sem feltétlenül lesz gyerek molesztáló, pedig a hajlam ott van benne, az erőszakos hajlamot ha bár genetikai eredetű dolog, a környezeti hatások hozzák ki inkább, tehát nem egy tanult viselkedési forma, picit olyan ez, mint a rák, vagy a depresszió.
2022. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindenkinek érdemes elolvasnia Susan Forward: Mérgező szülők című gyermek pszichológiai könyvét.
2022. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!