Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy mindjárt 17 éves kamasz...

Egy mindjárt 17 éves kamasz lányt itthon lehet hagyni egyedül 4 hónapra?

Figyelt kérdés
Idény munkára mennék ki Ausztriába plusz pénzt keresni. Édesapjával már régen elváltunk, egyedül nevelem a gyermeket. Sajnos hol lehet számítani az apára, hol nem, nem éppen minta apa, de fizeti a tartásdíjat, a gyerekkel a kapcsolatuk inkább baráti, mint sem apa-lánya kapcsolat és nem mindig rendszeres. Nem is vállalja négy hónapra, ezt kerek perec megmondta. Az ő édesanyja (nagymama) nagyon beteg, így nyilván őt sem lehet megkérni. A lánya (nagynéni) az egyetlen, aki normális és megbízható a családban, de jelenleg ő a nagyit gondozza 0-24 órában szinte, a férjével együtt. Egyetlen megoldásnak tartom, hogy a lánykám maradna itthon, de egy héten egyszer-kétszer az apja családjánál töltené a napot, esetleg ott is aludna stb. Ez így járharó szerintetek? Ennyi idős tini megállná a helyét lelkileg és fizikailag 4 hónapon át? Vagy felejtsem el? Annyira mindenre kellene a pénz..

2022. nov. 15. 12:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%

En abban sem vagyok biztos, hogy ez így legális. Bármi gond lesz, csúnyán megütheted a bokád.

Biztos, hogy nem csinálnám akkor sem, ha megbízható. Más se hiányozna, mint hogy börtönbe kerüljek, mert valami gond van. Oké, hogy egy 17 évest életszerűtlen a nap 24 órájában őrizni, de akkor is kiskorú még.

2022. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
4%

Semmi gond majd én ránézek néha néha, vigyázok rá.

Megbízható jeligére.

2022. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
67%

Kizárt!

Több okból is.

Én felnőtt vagyok, de még én is szarul érzem magam, mikor a férjem napokat nincs itthon a munkája miatt. Soha nem tenném ki ennek a gyerekemet.

2022. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
65%

Ez a gyereken múlik.. minket hagytak otthon 2 hónapra, 16 és 19 évesek voltunk. Egy ilyen idős tinédzsernek már nem kéne, hogy ez gondot okozzon. Amúgy ő mit mond? Beszélj vele.

Mennyire megbízható?

2022. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%

Erőteljesen próbálok visszaemlékezni a 17 éves kori énemre.

A lakást/házat már biztos nem gyújtottam volna fel, viszont nem is lettem volna egyedül egy napot sem, ezt garantálom :D Valaki tuti mindig lett volna nálam. Akkor alakult az első igazi nagy szerelem az életemben ami tartott is 6 évig valószínű, hogy javarészt ő lett volna nálam, amikor nem akkor meg barátnők.

Volt, hogy hagytak otthon nyaralásos 1-2 hétre, suliba bejártam, takarítottam, bevásároltam, kutyát elláttam… de itt a baráti körbe is bizodalmat kell fektetni. Szerintem.

2022. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%
Mi lesz, ha valami jóakaró megtudja, hogy egyedül van otthon a gyerek?
2022. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
81%
Ha a 17 éves énem lenne, azt hagynám.
2022. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
Engem egyedül lehetett volna hagyni ennyi idősen. Másik kamaszt meg nem.
2022. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%

Ha normálisan önállóságra lett nevelve, akkor működőképes ez a konstrukció.

Feltéve az alábbiakat:


Mivel Ausztriában lesz a munkavállalás, nincs messze, (majdnem) minden hétvégén hazajössz.

Ha netán komolyabban beteg lesz a gyereked, akkor haza tudsz jönni, vagy itthoni rokon tudja ápolni.


Azt nem értem, hogy felsoroltad a férjed rokonait, de hol vannak a tieid? A te szüleid, te testvéreid/sógornőid nem tudnak néha ránézni?


Utána itthon lenne jövedelmed? Mert ha utána munkanélküli leszel itthon, akkor simán felélheted azt, amit abban a 4 hónapban megtakarítottál, szóval nem biztos, hogy anyagilag rentábilis lesz a dolog. Akkor inkább maradj a jelenlegi magyarországi állásodban.

2022. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem 17 évesen ez túl hosszú idő, ennyit nehéz egyedül lenni még egy felnőttnek is. És akkor ott van annak is a kérdése, hogy 18 éves koráig te vagy érte a felelős...

Arra semmi esély, hogy magaddal vidd?

2022. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!