Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy mindjárt 17 éves kamasz...

Egy mindjárt 17 éves kamasz lányt itthon lehet hagyni egyedül 4 hónapra?

Figyelt kérdés
Idény munkára mennék ki Ausztriába plusz pénzt keresni. Édesapjával már régen elváltunk, egyedül nevelem a gyermeket. Sajnos hol lehet számítani az apára, hol nem, nem éppen minta apa, de fizeti a tartásdíjat, a gyerekkel a kapcsolatuk inkább baráti, mint sem apa-lánya kapcsolat és nem mindig rendszeres. Nem is vállalja négy hónapra, ezt kerek perec megmondta. Az ő édesanyja (nagymama) nagyon beteg, így nyilván őt sem lehet megkérni. A lánya (nagynéni) az egyetlen, aki normális és megbízható a családban, de jelenleg ő a nagyit gondozza 0-24 órában szinte, a férjével együtt. Egyetlen megoldásnak tartom, hogy a lánykám maradna itthon, de egy héten egyszer-kétszer az apja családjánál töltené a napot, esetleg ott is aludna stb. Ez így járharó szerintetek? Ennyi idős tini megállná a helyét lelkileg és fizikailag 4 hónapon át? Vagy felejtsem el? Annyira mindenre kellene a pénz..

2022. nov. 15. 12:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad itthon hagynod,azért,amit 1 írt.Bármi történik,te vagy a felelős.Az,hogy ellenne-e az a lánytól függ.Én már 14 évesen is ellettem volna,ahoz voltam szokva,hogy mindent meg tudtam csinálni, megbízható voltam,diákmunkáztam is évközben is.Ezzel szemben lehet olyan is a lányod,aki kontroll nélkül mondjuk ájultra issza magát,drogozik,bulizik.Nem tudhatjuk,hogy milyen,ezt te tudod.De hivatalosan nem hagyhatod magára.
2022. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
94%
Lehet én vagyok rosszul bekötve, de kizártnak tartanám, hogy én békésen dolgozgassak egy másik országban, miközben a nem egészen 17 éves lányom egyedül van.
2022. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
76%

Én azokat a válaszokat nem értem, hogy ez egy felnőttnek is sok lenne.


Miért, egy felnőtt nem tud egyedül élni úgy, hogy vannak rokonai, barátai, akikkel normál társasági életet élhet?

Nem arról van szó sem a 17 éves, sem a felnőtt esetében, hogy be van zárva 4 hónapig a lakásba és senki nem szól hozzá 4 hónapon keresztül.

Alapesetben a felnőtt munkába, a 17 éves iskolába jár, ahol kapásból annyi emberrel találkozik és beszélget, hogy lehet, hogy otthon örül a csöndnek.

2022. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Teljesen igazuk van azoknak, akik azt írják, hogy a barátokat is kell ismerni. És hogy 18 éves koráig én vagyok érte a felelős. Nekem nincs családom, a szüleim meghaltak, a testvéreimmel nincs kapcsolat. Nem véletlen nem említettem őket. Arra gondoltam, hogy egy kis kamerát felszerelnék az előszobába, bejárati ajtó felé nézőt, így telefonon tudnám figyelni, hogy ki megy hozzánk és ezt a lányomnak is megmondanám és hogy akit nem ismerek, nem mehet a lakásba. Sőt, el se mondhatná senkinek, hogy nem vagyok otthon. Tudom, hogy ez így labilisan hangzik, de még cssk gondolkodok, hogy legyen. Munkahelyet találok magamnak, ha visszajöttem.
2022. nov. 15. 12:29
 15/39 anonim ***** válasza:
91%
Kollégium nem opció arra a négy hónapra?
2022. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
83%

Jogilag nem teheted meg. Egy szomszed vagy joakaro feljelent, akkor mit csinalsz ?

Mio az, hogy az apja nem vallalja ? Azert 17 evest mar nem kell fizikailag ellatni, nappal iskolaban van, ejjel meg legalabb nincs egyedul.

2022. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
90%
"Sőt, el se mondhatná senkinek, hogy nem vagyok otthon." ez nagyon nagyon necces, semmiképp se csinálnám.
2022. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

"egy kis kamerát felszerelnék az előszobába, bejárati ajtó felé nézőt, így telefonon tudnám figyelni, hogy ki megy hozzánk és ezt a lányomnak is megmondanám és hogy akit nem ismerek, nem mehet a lakásba"


Ez viszont nagyon rossz ötlet.

Ha ennyire nem bízol benne, akkor inkább ne hagyd egyedül.

Én olyanokon gondolkodtam, hogy szomszédhoz/rokonhoz tudjon fordulni, ha csőtörés történik vagy véletlenül beletöri a kulcsot a zárba. Eszembe sem jutott, hogy te attól tartasz, hogy ő szándékosan úgy viselkedik, amit te nem engednél.

Vagy felnőttnek tekinted és rábízod, kit enged föl a lakásba, vagy gyereknek, akkor viszont maradj otthon vele.

2022. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
64%

13-as "Miért, egy felnőtt nem tud egyedül élni úgy, hogy vannak rokonai, barátai, akikkel normál társasági életet élhet?"

De, persze, de nem is öröm neki feltétlenül az üres lakásba hazamenni ettől még nap mint nap. Plusz egy felnőttnek van pénze, tud magának programokat szervezni, itt a lány gondolom nincs annyira hú de jól eleresztve, hogy hetente többször tudjon menni beülni a barátaival, moziba, színházba... szerintem az nyomasztó, hogy vége a sulinak és utána tök egyedül kuksol a lakásban egész délután-este.

10-es voltam

2022. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Engem is az akaszt ki, hogy nem vállalja az apja :( hiszen már nem 5 éves, nem igényel non-stop felügyeletet és teljesen önálló. De hát ő ilyen sajnos, már megszoktuk. Azt mondja, mostanában munka miatt nagyon elfoglalt, meg más kifogások, de valójában csak nincs kedve napi szinten a gyerekhez, na meg persze a kamasz dolgaihoz.
2022. nov. 15. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!