Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy mindjárt 17 éves kamasz...

Egy mindjárt 17 éves kamasz lányt itthon lehet hagyni egyedül 4 hónapra?

Figyelt kérdés
Idény munkára mennék ki Ausztriába plusz pénzt keresni. Édesapjával már régen elváltunk, egyedül nevelem a gyermeket. Sajnos hol lehet számítani az apára, hol nem, nem éppen minta apa, de fizeti a tartásdíjat, a gyerekkel a kapcsolatuk inkább baráti, mint sem apa-lánya kapcsolat és nem mindig rendszeres. Nem is vállalja négy hónapra, ezt kerek perec megmondta. Az ő édesanyja (nagymama) nagyon beteg, így nyilván őt sem lehet megkérni. A lánya (nagynéni) az egyetlen, aki normális és megbízható a családban, de jelenleg ő a nagyit gondozza 0-24 órában szinte, a férjével együtt. Egyetlen megoldásnak tartom, hogy a lánykám maradna itthon, de egy héten egyszer-kétszer az apja családjánál töltené a napot, esetleg ott is aludna stb. Ez így járharó szerintetek? Ennyi idős tini megállná a helyét lelkileg és fizikailag 4 hónapon át? Vagy felejtsem el? Annyira mindenre kellene a pénz..

2022. nov. 15. 12:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
86%

Én is voltam otthon 2-3 napot, amikor apa pl Balatonon dolgozott, de az más.


Lefektettük a szabályokat, és szerencsére nem történt baj, de van, amit nem te döntesz el és ráhatásod sincs.


Egy időben sok volt a betörés, és két szomszédhoz is bementek. Hogyha apa nincs otthon 2-3 héten keresztül - az feltűnik akár egy betörőnek is, és ha akkor jön be, mit csinálok?


Nem nyugtathatom magam azzal - és ő sem magát -, hogy jaj, úgysem jönnek be... bejöhetnek!

Kigyulladhat a ház... kismillió olyan baleset történhet, amit nem láttok előre, és te nemhogy a városban, de az országban sem tartózkodsz.

2022. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
30%
Mert a betörőt az anyuja jelenléte tuti visszatartaná. Sőt a ház se gyulladhat ki ha anyu otthon van.
2022. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
89%

és hogy akit nem ismerek, nem mehet a lakásba - és szerinted érdekel bárkit, hogy "nem mehet be"?


Becsönget, a lányod ajtót nyit, vagy átmászik a kapun, bemegy. Pont. Aztán aggódhatsz hogy idegen ott van a házadban, a lányoddal, és nem biztos, hogy csak számodra ismeretlen, hanem valóban az.

És hogy mit csinál a gyerekeddel, míg te Ausztriában dolgozol.

2022. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
16%
32-es, nem sikerült felfogni, amit írtam. Sebaj.
2022. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
67%

"Egy időben sok volt a betörés, és két szomszédhoz is bementek. Hogyha apa nincs otthon 2-3 héten keresztül - az feltűnik akár egy betörőnek is, és ha akkor jön be, mit csinálok?"


Erre írtam h ha az anyja otthon van akkor már ketten nem tudják h mit csináljanak. Ezen szerinted mit nem fogtam fel?

Ha olyan a betörő akkor is bemegy ha anyu otthon van!

2022. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
27%
30As vagyok, kátom a sok idióta lepontozott. Fingja nincs a jogszabályokról, de a pirosat nyomja ész nélkül :D
2022. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
90%

Nem az a lényeg, hogy kigyulladhat-e a ház, vagy betörő jöhet-e ha anyu itthon van is.


Hanem az, hogyha kigyullad a ház, vagy betörnek, ha elvágja a kezét stb, és hatóságot (tűzoltót, rendőrt, mentőt) kell hívni, akkor meg fogják kérdezni hol van az anyja.

2022. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Akkor megkérdezi. Szerinted az anyuka abban az esetben ha leég a ház stb azzal foglalkozna hogy eljárás indul e ellene. Mert engem legkevésbé ez érdekelne
2022. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy vele járó negatívum.

Lehet neked semmi egy "eljárás", de normális ember nem akar ilyet a nyakába.

2022. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!