Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ennyire ciki manapság a...

Miért ennyire ciki manapság a kamaszok körében az olvasás?

Figyelt kérdés
Nyilván senkitől sem várom el, hogy a teljes szabadidejében olvasson, de amikor azzal menőzik valaki, hogy egy könyvet se olvasott el életében, a másik visszakontrázik, hogy ő egy betűt se, akkor kicsit kiábrándulok

2022. nov. 21. 14:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem manapság menő, régen sem volt divat és kinézték ugyanúgy azt, aki olvasott.


Amúgy meg ne foglalkozz másokkal. A te életed nem lesz azzal szegényebb, ha más keveset vagy egyáltalán nem olvas. Ellenben azzal eléggé rontod a saját megítélésedet, alha másokkal foglalkozol és pálcát törsz felettük jogtalanul.

2022. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
15 éve voltam kamasz, akkor is volt, aki arra volt büzke, hogy sosem olvasott még könyvet életében.
2022. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Én 20 éve voltam kamasz, és már akkor is ciki volt olvasni. Mondjuk engem sose érdekelt, ki mit gondolt.

A mai napig ufonak néznek, ha valahol várakozni kell, és előveszem a könyvet.

A lányom 11 éves, rengeteget olvas. Sokszor iskolába is viszi magával az éppen aktuális olvasmányt. Ennek én nagyon örülök.

2022. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Mint mindenben ebben is két tábor van. Akik szeretnek olvasni arra büszkék, akik nem azok a stréberséggel vagy valami számukra negatívval azonosítják és ezért arra büszkék hogy olvasni is alig tudnak.
2022. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem régen sem volt ez másképp csak mert nem

volt internet. Volt sport helyette vagy ilyesmi… nagymamámnak pl volt vagy ezer könyve és folyton olvasott, én is úgy képzeltem, hogy minden idős ilyen, aztán párom nagyszüleinél meg porosodott 4db Daniel Steel könyv a polcon és csak tvztek… Apukám (60) szintén szeret olvasni, a nevelőapám (58) meg szerintem soha nem olvasott el még egy képregényt sem, ő mindig csak focizott.

Nekem a húgom volt aki olvasott valamit mindig onnantól, hogy megtanult én viszont csak 15 évesen kaptam rá. (most 30 vagyok)

2022. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
40 éves vagyok, a mamám szerettette meg velem az olvasást. Amióta olvasni tudok, mindig örömömet leltem benne. De emiatt mindig furcsa lánynak tartottak. Régi ügy ez. A kislányom is ilyen csudabogár egyelőre, remélem, ilyen is marad.
2022. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok. Aki azzal menőzik, hogy nem olvasott vagy cikinek tartja, az hülye, de megmondom őszintén, hogy én sem igazán szoktam olvasni, elég ritkán és ez kamaszkoromban is így volt. Pedig a szüleim szeretnek olvasni, kiskoromban anyukám nagyon sokat olvasott nekem, ajánlgatott könyveket, illetve én is tudom, hogy hasznos az olvasás, de valahogy “nem megy”.
2022. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7

Nem azzal van bajom, aki nem szeret olvasni, nyilván nem tetszhet mindenkinek minden, azt tartom gáznak, aki erre büszke

2022. nov. 21. 18:07
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tekintettel arra, hogy mennyi regény van otthon vagy a nagyszüleimnél, régen se olvastak valami sokat...


Vagy apám pl mesélte, hogy 9.-10. környékén állatatlaszt vett magának, s már azért is kinézték a kortársai.

2022. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki erre büszke, az lehet, hogy egy kicsit buta. Van aki azt mondja, hogy neki erre nincs ideje, az is olyan furán tud esni, mintha haszontalan időtöltés lenne az olvasás.

Mondjuk sose érdekelt, hogy ciki vagy menő dolog-e.

Imádok olvasni gyerekkorom óta és kész. Szetintem tv-t bambulni még cikibb...

2022. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!