Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A párom gyereke csak pénzért...

A párom gyereke csak pénzért jön, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Hogy kezeljem, hogy a párom 15 éves fia csak a pénz miatt keresi az apját, hogy kérjen tőle? Együtt élünk egy éve, de én a gyereket nem is ismerem, mert nem hajlandó jönni hozzánk, pedig érte mennénk, szívesen látnám, örülnék neki. Sokszor hívta már a párom. Nekem is van egy gyerekem, a párom úgy bánik vele, mintha a sajátja lenne. De látom, rosszul esik neki, hogy a saját gyereke nem keresi. Néha hívja telefonon, hogy pénzt kérjen. Nekem ez nem tetszik így. Nem a pénzt sajnálom, hanem az a helyzet nem tetszik, hogy szeretetet, ragaszkodást nem kap, csak fejős tehénnek van nézve. De félek, ha szólok emiatt, a mi kapcsokatunk romlik meg. Elmondja ezt nekem, és kikéri a véleményem. Szívem szerint most már azt mondanám, ezt ne hagyja, hogy a gyerek kihasználja. De nem tudom, egyáltalán jogos - e ilyet mondanom. Nemnakarom, hogy ösztönből, érdekből működjek, de azt sem, hogy hülyének legyek nézve. Hogy kezelnétek ezt?
2022. nov. 30. 15:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%

De miért nem mondod neki, hogy kihasználja, mikor ez az igazság...? Ő is tudja, hidd el.

Nincs megítélt láthatás se, hogy nem jár hozzátok...??

2022. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
1#, azt mondtam csak neki, hogy jó lenne lárnom, hogy szereti is az apját, nem csak a pénz a fontos. Mondta, igazam van. Meg hogy ünnepekkor megint próbálja hívni, hátha most jön. Egy 15 évest nem lehet kényszeríteni, ha nem akar, hiába van láthatás megállapítva. Mindig azt mondja, most nem ér rá, programja van. Az a baj, hogy a párom családja szerint ez normális így, sőt a páromnak még több pénzt kellene a gyereknek adni, szerintük nem foglalkozik vele. De átlag fizetésből élünk, nem szórjuk a pénzt.
2022. nov. 30. 15:22
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a véleményed azért megmondhatod, főleg ha kérdezi is. Ettől nem romolhat meg a kapcsolatotok, hiszen nem kéretlenül beszélsz bele.

Mást viszont ennyi infó alapján nem lehet mondani. Nem tudjuk, mik a gyerek okai a viselkedésére.

2022. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
58%
Biztosan tett a párod érte. A gyerekek szomjaznak az apára, ha jó apa lett volna nem csak a pénze kellene, de gondolom ez a tapasztalat, hogy csak erre lehet számítani tőle. Ne abból vond le a következtetést a te gyerekeddel hogy bánik.
2022. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
Azért ebből nagyon nem derült ki, hogy az apja az előző 15 évben mennyire teljesített jól. Ha egyébként eddig is elsősorban csak az anyja bankszámláján keresztül adott életjelet magáról minden hónapban, akkor nem lepődnék meg ezen annyira. Meg hát egy 15 éves gyerekről van szó, aki ráadásul nem az apjával él: mégis mennyirel egyen bensőséges a kapcsolatuk?
2022. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
42%

"sőt a páromnak még több pénzt kellene a gyereknek adni, szerintük nem foglalkozik vele. De átlag fizetésből élünk, nem szórjuk a pénzt."

. Hidd el, nem kerülne kevesebbe, ha a gyerek az apjával élne... ahogyan annak igazából lennie kellene...

2022. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
És kisebb korában foglalkozott vele az apja? Csinált közös programokat? Játszott vele, ment érte az iskolába, ott volt az iskolai programokon? Ha eddig is csak pénzt kapott az apjától, törődést nem, akkor ez kamaszkorban méginkább kiütközik. Nem a gyerektól kell elvárni a törődést, a szülőnek kell eut megadnia.
2022. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Korábban nagyon sokat volt vele, rendszeresen, meg majdnem egész nyáron.
2022. nov. 30. 15:45
 9/33 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk huszonévesen is ez megy. Csak akkor csörög a telefon,ha zsé kell. Akkor apa egyből utal.És sokszor nem kis összeg kell,hanem több tízezer. Párom jó apa volt mindig,sokat foglalkozott vele,az anyuka alig volt otthon Ha véletlen sikerül találkozniuk,akkor nagy a szerelem. Én hiszek Neked Kérdező,hogy a férjed jó apa. És engem is bosszant,de én sem szólok bele.
2022. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

Ha korábban sokat volt vele, most meg nem, akkor lehet hogy ez zavarja: "Nekem is van egy gyerekem, a párom úgy bánik vele, mintha a sajátja lenne."


Egy érzékeny kamaszról van szó, aki azt látja, hogy az apjának hirtelen lett egy új gyereke, aki vele van a hétköznapokban, míg ez neki nem adatott meg. A párod meg azóta letudja a dolgot pénzzel.


Egyébként ha mindketten átlag fizetésből éltek, akkor gondolom te fizeted a te gyereked kiadásait, ő meg a saját gyerekére költ, ami anyagilag rendben is van. A másik oldalt meg a párodnak kell eldöntenie, hogy változtat-e ezen.

2022. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!