Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a kamasz lányodnak...

Megengednéd a kamasz lányodnak, hogy egy szegről - végről ismerős férfiNÉL LAKJON?

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon, aki látta a filmet, vagy olvasta, az alapjául szolgáló regényt!


[link]


FérfiNÉL és nem férfiVEL!


2022. dec. 1. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Most mit akarsz hallani? Filmkritikát, vagy véleményt, hoyg megengedném-e a lánynak, hogy egy férinél lakjon?
2022. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nem is 46-ot írunk, hanem 2022-t. Zűrös idők zűrös megoldásokat termelnek.
2022. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 babyboom567 ***** válasza:
94%
Nem láttam azt a filmet, de még a fiamnak sem.
2022. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Reális példák: Nem tudod fizetni a fűtést otthon. Nem veszik fel a koleszba, albira nem telik, meg nincs is 18, de naponta nem is utazhat, mert messze van a sulija. Kiég a lakásotok, és nincs hová mennetek együtt.
2022. dec. 1. 21:47
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

4, nem.

Ilyen esetben nekem sem lenne hol laknom, így olyan helyre kell mennünk, ahol engem is befogadnak. Ahol a lányom elfér, ott én is elférek (akár egy ágyban). Amelyik férfi csak a lányomat fogadná be, annak nem tisztességesek a szándékai.

2022. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. dec. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma nem. A háború más volt, ezt a filmet nem láttam, de olvastam olyan, még magyar regényeket is, ahol az atmoszféráról beszéltek és jól vázolták milyen volt. Maradjunk annyiban nem az volt a legszörnyűbb félelmed, hogy elküldöd valahova a lányod, ahol egy idősebb férfi esetleg rámozdul. Eleve simán belefért 18 után férjhez menni és szülni, és a nagy korkülönbség se volt olyan kirívó. Szóval ha itt most az a kérdés, hogy aggódtam e volna 1946 körül amiatt, hogy a lányom egy ismerős, megbízhatónak gondolt férfihoz menjen, akivel talán össze is jön, gondolom nem. Most 2022ben a kényelmes lakásból nyilván nem küldeném oda. De nem kell ám messzire menni, szerinted azok a szülők , akik a háború elől küldték el egyedül vadidegenekkel a gyerekeiket Ukrajnából, ők megtették volna ezt egy évvel korábban? Nyilván nem.
2022. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt. Nem 1940-et írunk, ahol természetes volt, hogy 18 évesen kb házasodnak a nők meg szülnek (valakinek, akit a vszeg szüleik választottak), hanem 2022-őt, ahol nagyon nem normális egy idősebb "ismerősre" hagyni a lányodat.


Az, hogy téged nem zavar, hogy esetleg rámozdul, egy dolog, de tiszteld már a lányodat annyira, hogy nem szolgáltatod ki egy idősebb fazonnak.


Rám a családi barát mozdult (40+). 25 voltam!, felnőtt nő, mégis rohadtul féltem, mert ő akart bármit, én semmmit, de ő 90 kg, én meg 53.

Ráadásul tudta, hogy van barátom, de nem érdekelte.

És ez csak egy, többekkel közösen töltött vacsora volt.


Ha 16-17 évesen otthagytak volna nála, mert "nincs pénzünk fűteni nála meg meleg van", még be sem csukják a szüleim a kaput, máris az ágyra teper.

2022. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan ezt a regényt meg ezt a filmet hozod fel példaként? Hát köze sincs ahhoz amiről beszélsz, enélkül is feltehetted volna a kérdést, ami a könyvben a szereplők között történik, egy teljesen egyedi eset, ahol két olyan ember találja meg egymást, akiktől a háború borzalmai mindent elvettek... Teljesen mindegy, hogy milyen korúak.


Kérdésedre válaszolva, bizonyos esetekben biztos megengedném, de egyébként nem szívesen. Nem csak férfihoz, semmilyen szegről vegről ismert személyhez nem engedném a gyerekemet csak úgy.

2022. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kérdésnek mi értelme? :D Általános iskolában töri órán el szokták mondani, hogy a történelmi eseményeket, ciszonylatokat annak az adott kornak a kontextusában értelmezzük, nem utólag erkölcsrendészkedünk.
2022. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!