Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miket játszik, miket olvas,...

Miket játszik, miket olvas, mivel foglalkozik, milyen otthoni feladatokat csinál meg, mennyire önálló, milyen egy átlagos 12 éves fiú?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
12 évesen azért a legtöbb fiú már nem játszik, legalábbis a családban van pár hasonló korú, mindegyik 10 éves kora után már nem játszott.
2022. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes....Nem jatszik? A felnőttek is játszanak. Tudod, playstation, xbox, számítógép, stb.
2022. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

11,5 éves a fiam.

A zene az élete, így mikor lehet dobol vagy zongorázik.

Játszani online szoktak a barátaival, nagy ritkán legozik.

Olvasni is szeret. Tolkient imádja, illetve a Lúzer rádiot és az ahoz hasonló könyveket.

Suliba reggel egyedül jár, de délután érte megyünk mert egyrészt heti legalább 3szor különórára viszem, másrészt haza felé egy elég veszélyes zebrán kell már sötétbe átmenni és ő elég szétszórt tud lenni.

Itthon most épp nagytakarít, de egyébként nem szoktam házimunkára fogni, csak azt kell elmosnia amiből evett.

A nagytakarítást ő akarta, közben zenét hallgat.

2022. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem lányom van 13éves. 7.es. egyedül csinál reggelit magának és vacsit (omlett, tükörtojás,puding, tejbegríz, szendvics, gyümölcs/zöldség saláta). cicáit megeteti. suliba egyedűl jár busszal ami 1óra oda 1vissza. házit megcsinálja segítség nélkül. szobáját kitakarítja legalább havi 1x. porszívószni 2hetente szokott teljesen magától. megágyaz. egyedül a ruha pakolással akadnak gondok azt nekem kell csinálni.
2022. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 12 éves. De nagyon nem önálló, egyébként. Ez részben az én hibám is, mivel adhd, ezért sok mindent elnézek neki, megcsinálok helyette, kerülendő a balhékat.

Iskolába egyedül jár reggelente, és egyedül is jön haza. Megcsinálja magának a reggelit, meg a tízórait. Én Home office-ban dolgozom, ezért ráérnék 8 előtt 10 perccel felkelni, na, azt nem lehet. 6.30-tól 5 percenként bemászkál hozzám:

-Anya, hol a kulacsom?

-Anya, nem találom a vajat.

-Anya, mit adjak a macskának reggelire?

Kb. agybajt kapok ettől, találja már fel magát.

Játszani online szokott, illetve nagyon szeret az erdőben mászkálni a haverjaival. Tavaly még legózott, most már az "dedós". Rubik kocka a nagy kedvenc, karácsonyra is okoskockát kért.

Leckében nem önálló, bár az írásbeliket egyedül megírja, az idén már nem is nagyon volt leckehiánya. Tavaly még hetente legalább egyszer. Azt soha nem tudja mikor miből írnak dogát, azt én szoktam követni a Krétában, kikérdezem, különben soha nem tanulna semmit.

A házimunkában segít, ha megkérem, de maga után nem pakol el, szerintem ez már szándékos is.

2022. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Lassan 12 éves adhd-s fiam van. Suliba egyedül megy és jön haza. Olvasni sajnos már nem szeret, régebben rengeteget olvasott. Leginkább online szeret játszani a barátaival, de szeret legózni, puzzle-ozni, társasozni. Egyedül tanul, mostanában már a szóbelit is, de azt általában kikérdezem. Itthon amire megkérem, megcsinálja, csak győztem kivárni. Tereget, ruháit elpakolja, mosogatógépet kipakolja (be nem, mert nem hajlandó koszos tányérhoz érni...), állatokat megeteti, porszívóz. Magától nem csinál semmit, csak ha megkérem rá.
2022. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
24%
Nevelési kérdés. Változó.
2023. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!