Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szoktathatnám le öcsémet?

Hogyan szoktathatnám le öcsémet?

Figyelt kérdés
Öcsém 13 éves. Állandóan telefonozik és gépezik. Sajnos hamar lett a kezébe nyomva telefon, és idegbeteg, ha nem nyomkodhatja. Mit tehetnék, hogy leszoktassam?

2023. jan. 5. 05:09
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
84%
Nincs közöd hozzá, nem vagy az anyja. Nem fog hallgatni rád, ellenben meg fog utálni.
2023. jan. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

És ha csinálsz vele programokat?

Lehet naív vagyok még ehhez :D

De lehet, hogy tetszene ha kimentek valami focipályára rúgdosni, esetleg majd horgászni (tavasszal). Vagy vannak tök jó stratégiai társasok is, amit már megértene, vagy amilyen jellegű érdekli, pl:Mars terraformálása

2023. jan. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Esetleg azt tudod csinálni, hogy nem nyíltan állsz belé, hanem megpróbálod befolyásolni.

Ill hivhatnád, hogy csináljatok dolgokat együtt. Addig is nem nyomkodja.

2023. jan. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Az neked miért baj, ha gépezik az öcséd?



Ha meg annyira érdekes az otthoni lét, hogy jóformán csak a videojátékoktól van flow élménye, az nem az öcséd hibája....

2023. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Négyes, ez részben igaz, sajnos, másrészt jobb környezetben élőknél is kialakulhat a függőség. Alapvetően nem az a gond, hogy telefonozik és gépezik, hanem az, hogy semmi mást nem csinál és hiába hívom, nincs kedve semmihez. Ha netán kijön ritkán és sikerül valamit kitalálnom, hogy lefoglaljam, akkor is hamar bemegy, mert a barátaival beszélni kell.
2023. jan. 5. 13:21
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el valamilyen programra, esetleg a baràtaival együtt. Amit a mi korosztàlyunk telefon nélkül csinàlt, az nekik màr többnyire online van.
2023. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
72%
Most 25 éves fiú vagyok mikor nyári 1 hetes ifjúsági keresztény táborban voltam 14 évesen meg együtt több gyerekkel alig jutott eszembe a telefonozás
2023. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom, megvan e, de te nem a haverja vagy, hanem az apja. Elveszed tőle, lesz egy kis hiszti, kap 2 pofont, aztán kész, meg van oldva.
2023. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%
nem a haverja vagy, hanem a tesója* bocsi rosszul írtam
2023. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

aha, oké, értem, tehát gyerek szeretne a barátaival lenni, ha csak online is (mert azért lássuk be, ma már nem opció elmenni bandázni a haverokkal, mert otthon kell rohadni és úgy csinálni mintha magolnának, meg különben is milyen veszélyes odakint...), meg kell büntetni, el kell tőle venni az ezt lehetővé tevő eszközt, és megverni. fantasztikus 8-9, remélem még azelőtt belefulladsz egy pocsolyába hogy gyerek közelébe kerülnél.

kérdező, te meg hagyd békén tesódat, attól hogy te unatkozol és neki kéne téged szórakoztatni, még nem kell őt bszogatni. inkább foglald le magad valamivel.

2023. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!