Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy tinédzser alkoholos italt lop a szüleitől?

Figyelt kérdés
Szülő és tini fejjel is átgondolkodva, mérlegelve, szeretném mind a kettő helyzetet megérteni.

2023. jan. 15. 21:59
A kérdező szavazást indított:
Elfogadhatatlan
Szemet lehet felette húnyni
Ez normális
48 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tiniként én is nagggyon húzós dolgokat csináltam, lázadó kor... Persze nem helyes, de egyáltalán nem kirívó eset.
2023. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Mekkora tini? Nem mindegy, hogy 11 vagy 17 éves. Bár a lopás mindenképp gond. A 17 évesnek megvenném, ha buliba megy lopnia nem kéne.
2023. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem helyes, de nem leszek álszent, előfordul. Én nem piát, hanem cigit és aprót is "csentem" az apámtól.

Mellette kitűnő tanuló voltam és mintadiák. Igazgatói dicséretek sora, versenyek versenyek hátán. Senkinek meg se fordult volna a fejében.

Kicsik a gyerekek, még nem tudom, hogy hogy reagálnék hasonló esetben. Mondjuk se alkohol, se cigi nincs itthon, úgyhogy...

Remélem, hogy pénzt sem fog. Nekem egy fillér zsebpénzem nem volt, talán azzal csökkenthető az esélye

2023. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nehéz elképzelni, mert se tinim, se alkoholos italom nincs itthon, de úgy képzelem, hogy észrevenném, mert kétlem, hogy valaha annyi italt tartanék itthon, hogy nem tűnne fel. (Meg persze, abban is, hogy lesz annyi esze, hogy 1 üvegből egyet nem lehet elcsenni, mert az feltűnő 😂) Szóval, ha mégis megtörténne, az első adandó alkalommal, elbeszélgetnék vele, miért volt erre szükség? Buliba kellett/be akart vágódni valakinél/zugivó alkesz stb. Annak függvényében rendeznénk a továbbiakat. Ha abban a korban van, akár vennék is, egy-egy alkalomra szigorúan ügyelve a mértékletességre és az alkohol fajtájára, de lopni ne lopjon, se tőlem, se máshonnan.
2023. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem tartok itthon alkoholt, úgyhogy legfeljebb a konyhában tartott rumaromát vagy az alkoholos filceket tudná ellopni. Ezek felett szemet hunynék azt hiszem.
2023. jan. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk elég sok alkoholos ital van itthon. Viszont házibulikat kivéve nem nagyon fogy. Őszintén ha eltűnt volna 1-2 üveg bor vagy sör az elmúlt években, lehet hogy észre re vesszük. Ha minden szombaton elvenne egyet, vagy többet, akkor nyilván igen.

Egyébként csak kérnie kéne. Főleg most, hogy már 18+.

De mi nem vagyunk se álszentek se naivak. 16 éves kora után ha kért volna, akkor adtunk volna. Nem minden héten de évi párszor igen.

2023. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

eléggé elszomorít, hogy még mindig vannak olyan balfsz szülők, akiknek az a gyereknevelés csúcsa, hogy kérlelhetetlen és agresszív barmok, és a jó gyerek az nem bízik bennük...

soha nem kellett "lopnom", mert kamaszkorom óta annyit mondok, hogy apa, megyünk a zsoltihoz, vihetek két üveg bort? (kiválasztani ő szereti, hogy ne a prémium kategóriás borait vigyem azért, meg ne is az ilyen-olyan pofaviziteken kapott olcsó szarokat XD) (én nem értek hozzá annyira hogy üveg alapján megkülönböztessem)

cserébe meglepő módon egyáltalán nem volt semmi alkohollak kapcsolatos balhénk (nekem se, öcsinek se, barátainknak se) kamaszként, nem volt tilos, ennélfogva ha valami nem is úgy sült el, hogy elterveztük, volt kihez fordulni segítségért.

2023. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális dolog. Ha valamire szüksége van szóljon, ne lopjon. És főleg ne piát, mint egy utolsó alkoholista. Sosem tiltottam a fiamtól az alkoholt, de ne titokban és ne lopva, mert az bizony kihozna a sodromból.
2023. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!