Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülő miért féltik túl a...

A szülő miért féltik túl a kamasz gyerekeiket?

Figyelt kérdés

2023. jan. 22. 12:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Kik? Hol? Mitől?

Kicsit konkrétabban....?

2023. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Tehát h nyomkövetőt tesznek rá követik. Ellenőrzik a telefonját stb.
2023. jan. 22. 13:14
 3/29 anonim ***** válasza:
47%

Mert kamasz!

Bármilyen hülyeséget képes csinálni

2023. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert kamasz gyerekek elképesztő butaságokat tudnak csinálni a kortársak hatására, bárhogy vannak nevelve, ez az a kor, amikor fontosabb a haverok véleménye, mint a szülőé.


A tinilányok elmennek ismeretlen idősebb pasikkal, fiúk füvezni járnak, fogyatékos videókat töltenek fel, pucér fotókat küldözgetnek magukról, stb.


Nem biztos, hogy annyira gond az a túlféltés.

2023. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Aki a kamaszgyereke telefonjára nyomkövetőt tesz, az nem túlfélti, hanem egy kontrollmániás szülő, aki képtelen a gyereke bizalmát kiérdemelni, ezért ilyen eszközökhöz nyúl.
2023. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Derjaderja ***** válasza:
78%

Ha a nyomkövető csak azt jelenti, hogy baj esetèn be lehet méretni, hol van, akkor azt èn onnantól indokoltnak tartom, hogy a gyerek egyedül mozdul ki otthonról akár a sarki boltba is. Még egy óvodai/iskolai kiràndulásnál is felmerül egy olyan okosóra, amin látom, hol a gyerek (ha kell - csak ugy nem fogom nézegetni), bár óvisra nem tudom rá lehet-e ilyen gépet bízni.


Amúgy azért, hogy csökkentsd az esélyét, hogy szereteted egyik fő tárgya és több mint 10 év minden munkád és erőd eredménye eszetlen, értelmetlen kínhalàlt haljon vagy megnyomorodjon.

2023. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
11%

Mert a mostani szülők a Kádár/Rákosi elnyomásban felnőtt korosztály, akik ugyanezt kivetítik a gyerekre.


10-20 év múlva mi jövünk, a mostani tinédzserek, mi már tudjuk, hogy ez hülyeség. Jó, nem azt mondom, ha teheti, az én jövőbeli gyerekem se mászkáljon a pesti éjszakában, de olyan környéken, ahol éjszaka késelnek, ott nappal is fognak.

2023. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
30%

"Aki a kamaszgyereke telefonjára nyomkövetőt tesz, az nem túlfélti, hanem egy kontrollmániás szülő"


De ha azt mondja a 14-15-16 évesnek, hogy nem mehet sehova iskola után, csak heti egyszer 2-3 órára vagy nem engedi el hétvégén bulizni, akkor is kontrollmániás állítólag. Pedig akkor nem kell nyomkövetőt tenni a telefonjára.


Mert ma kb. bármit korlátozni mer a szülő egy kamaszgyereknek, mindenre ráfogják, hogy kontrollmániás, nem szabad határokat szabni nekik, mert úristen.


Én 15 éve voltam amúgy kamasz, elég szigorú szülőkkel, azzal sem értettem egyet, de látva-tudva, mit művelt néhány ilyen túl liberálisan nevelt osztálytársam, hát rájuk fért volna a nyomkövető, ha létezett volna.

2023. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
23%

#8


A te érvelési hibád:

[link]

2023. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

Nem túlféltés, csak szeretnék elkerülni a "ha"-kat. Nem azért vállalta/szülte/nevelte az ember hosszú évekig, hogy utána azon kapja magát, hogy jajj miért pont Katikát erőszakolták meg és hagyták összeverve az út szélén, HA nem engedtem volna el a Balatonhoz a haverjaival ez nem történik meg....

Az ember úgy van vele, hogy velünk ez nem történt meg, ha mégis akkor meg...

2023. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!