Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 13 éves fiúval mit tehetné...

Egy 13 éves fiúval mit tehetnék ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az öcsém 13 éves, és ráfüggött a petárdázásra. Ha nem vásárolható petárdával durrognak, akkor gyufából csinál. Kezd kicsit sok lenni, szinte az egész napját kitesz, vasárnap pedig úgy durrant egy, hogy a szemébe csapódott a föld. Kitudja mikor okoz balesetet.


Szeretném, ha érdeklődne értelmesebb dolgok felé. Miket tudnék csinálni?

18f



2023. jan. 31. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A szüleitek mit csinálnak? Ők felelnek érte.
2023. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
"vasárnap pedig úgy durrant egy, hogy a szemébe csapódott a föld." Gyufábol csinált ilyent? Na neeee!
2023. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha az sem volt elég, hogy múltkor megsérült akkor sehogy...

Legfeljebb elmondhatod neki, hogy ennél sokkal durvább, maradandó sérüléseket is okozhat, sőt én keresnék neten ilyen sérülésekről képet és megmutatnám neki!

2023. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1 - nem tudják mit csináljanak, számtalanszor próbálták elmagyarázni a veszélyeit.

2 - nem tudom mit használt akkor, de emlékszek, hogy sírva futott be a szemét fogva, hogy belement a szemébe a föld, és az arca csupa sár volt.

3 - a durva képeket nem mutattam, de minden mással próbálkoztunk.

2023. jan. 31. 18:50
 5/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Semmivel. Ennyi évesen én is piromániás voltam. Gyertyákat gyújtottam, volt, hogy 20 gyertya égett egyszerre a dohányzóasztalon. Közben figyeltem őket, elbűvölt a látványuk. Gyertyákat öntöttem ki, persze normális kanócom nem volt, így volt, hogy a spárga hatalmas lángokkal égett. Gyufával is próbálkoztam kanóc helyett, az volt hogy kiesett a helyéről, rá a terítőre vagy a szőnyegre. Voltak meleg helyzetek, de szüleim mindig ott voltak mögöttem, igazából engedték, hogy csináljam, de közben figyeltek is.

Mindeközben párhuzamosan imádtam a tábortüzeket is. Én voltam a leglelkesebb, hordtam rá folyamatosan a fát, közben figyeltem ahogy ég. A legjobb, mikor száraz szénát dobsz a tűzre :D

De idővel aztán kinőttem. Tesód is ki fogja. Most keresi a határokat. 13 éves, hamarosan más dolgok fogják érdekelni majd, jön a csajozás, meg a többi, aztán szépen elhagyja majd ezt. Ettől függetlenül persze megmarad a szenvedélye, én mai napig imádok tüzet rakni, ha van rá lehetőség. Lenyűgöz a látványa. A gyertyákról leszoktam, de örömmel szemlélem a megmaradt saját magam által készített gyertyákat :D

2023. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél neki x-boxot.
2023. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Keress te is egy hobbit.
2023. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Majd ha megsérül, tanul belőle (és remélem ő sérül meg, nem egy ártatlan pl állat) :D
2023. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szólj szülőknek
2023. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!