Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénze van a 13,14...

Mennyi zsebpénze van a 13,14 éves kamasz gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Semennyi, ha valamire kell neki, kér és adok neki. Amit ünnepekre kap, azt maga osztja be.
2023. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kértem ha kellett valamire, ünnepekre ha kifejezetten gyűjtöttem valamire akkor arra kértem vagy pl ruhára, de nem volt egy havi összeg amit kaptam a szüleimtől
2023. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van saját megtakarítása, ami elég jelentős, nem költi el. (nevnap, szülinap, gyereknap.. Nagy a család, évek óta kap, azt gyűjti).


De mivel meg esszük neki ami szükséges, nincs zsebpénze, igénye sincs rá halistennek.


A pénztárcajaban sztem évek óta ott van egy otezres és párszaz forint. Nyolcadikos lányom van.

2023. febr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
25 eurót kapott havonta. Nem Magyarországon élünk.
2023. febr. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 évesen konfirmáltam az egyházba, arra az eseményre kaptam sok pénzt, 14 évesen meg a ballagásra is. Nagyrészt ezekből gazdálkodtam, kb 10. osztály végéig tartott ki. De persze ha kellett valami, mindig kérhettem a szüleimtől.
2023. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Judge88 válasza:
42%
Életkor függő, és teljes mértékben családja válogatja. Szerintem mindig legyen a zsebében mondjuk csak egy 5 ezres, de azt értse meg, ez vésztaralék. Én csak akkor adnék neki, ha kicsi házimunkákat bevállal, fűnyírás, mosogatás, sepregetés, bár mi, csak érezze azt, ezért meg kell dolgoznia! Mert ha felnő, ugyan ezt kell majd tennie, dolgozni a pénzért. Természetesen nem rabszolgát faragnék belőle, de lassan meg kell tanulnia, ha tesz valamit azért, hogy pénze legyen, akkor lesz pénze. Nem tudom a kérdező az alany, avagy szülő, így fontos információk hiányában ennyit tudok írni. Ruháját cipőjét a szülő vegye meg, és a zseb pénz az azért tényleg csak az álltala kitűzött célokra legyen fordítva. Pl. Venni akár egy komolyabb bluetooth hangszórót, fejhallgatót stb.
2023. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os!Köszönöm a részletes véleményed!A kamasz fiam sajnos mostanában nem értékeli a pénzt,megvan mindene,ruhája,cipője,saját videojáték szigete van...Minden hónapban kapott 10-15 ezer forintot,a jó tanulmányi eredményért.Azt tapasztaltam az elmúlt időben,hogy ez túl sok volt,és nagyon elszállt a sok baromságra a pénze...Mások a környezetében feleannyit se kaptak,és ő ezzel visszaélt az osztályában.Nem tudom,mi lenne a helyes döntés.
2023. febr. 7. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elkényeztetni mert később ez csak rosszabb lesz. Mondjátok meg neki hogyha szüksége van valamire mondja meg nektek és akkor vagy adtok rá pénzt vagy megveszitek ti. Itt nyilván tényleg szükséges dolgokra gondolok, nem a 1000. videójátékra. Illetve ha kap pénzt akkor abból költsön saját magára, vagy tegyen félre (jogsi,tandíj…) a jövőre.
2023. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
1500at iap mindkét gyerek. 15 éves lányom dolgozik, neki van kb havi 50 ezre, tehát ez így bőven elég
2023. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!