Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi annak a szülői magatartásna...

Mi annak a szülői magatartásnak a neve, mikor a szülő erősen meghatározza a gyermeknek, hogy mit csináljon?

Figyelt kérdés

Állandóan "beszórja" a gyereket programokkal, feladatot ad neki, mondja, hogy mit hogyan csináljon.


Most ez hülyén hangzik, mert akkor ez ugye a gondoskodás szó lenne. De arra gondolok mikor ezt valaki túlzásba viszi. Mikor már a gyerek ettől el van nyomva, nincs ideje csak úgy lenni. Nem tud unatkozni, olyankor nincs semmi ötlete mit csinálhatna, csak a telefont nyomja ész nélkül. Emiatt persze megint beindul a szülő, hogy akkor programot szervez, vagy otthon is kiköti mit csinálhat és hogyan.


12 éves gyerek kapcsán merült fel a kérdés bennem, de ez a szülői hozzáállás mindig is ilyen volt náluk.


2023. febr. 16. 05:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nárcisztikus?
2023. febr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Autoriter.
2023. febr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kontrolláló magatartás.
2023. febr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez milyen hatással van, ez előnyös, ha egy szülő ilyen? Vagy miért teszi, aki teszi?

Én akit látok, ott a gyerek meg is teszi, nem lázad ellene. Szót fogad neki.

Ami miatt számomra zavaró, hogy már olyan szabályokat is hozott ez a szülő, ami az én gyerekemet is érinti, mivel barátok az ő gyerekével. Pl. megmondja a gyerekének hogyan játszhat, és akkor ha együtt játszanak, akkor az én gyerekem is azt a szabályt kell kövesse. Ez nem túl sok?

2023. febr. 16. 08:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Zsarnok 🤷🏻‍♀️ szerintem nem szabad ilyen elnyomásba nevelni. Persze, nyilván, vannak dolgok amiket ki kell osztani és be kell szabályozni, de az hogy mikor hogy játszhat… biztos nem hagynám
2023. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt mondtam a gyerekemnek, hogy csak olyan dolgokat "vállaljon be" ezekből a szabályokból, ami neki is jólesik.

Mert ok, vannak dolgok persze, amiket kell szabályozni, de azért na.. had döntse el a gyerekem maga, hogy mit akar, ne ő határozza már meg.

2023. febr. 16. 08:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mit jelent? Ésszerű vagy ésszerűtlen dolgokban korlátoz? Mert esetleg a szobában nem szabad labdázni, Fogócska közben nem eszünk lekváros kenyeret, a lakásban levesszük az utcai cipőt, WC után kezet mosunk, asztalnál uzsonnázunk, úgy, hogy közben nem ugrálunk fel 2 percenként pl azért, hogy vessünk egy cigánykereket, ezek nagyon is ésszerű dolgok, hozzánk is járt egy kislány akinek mindezt meg kellett tanítani. Vagy mire gondolsz?
2023. febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hogy megmondja konkrétan melyik játékkal szabad játszani pl.

Tehát kiköti, hogy most ezzel kell.

2023. febr. 16. 08:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

helikopter

kontrolláló

2023. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Most elképzeltem, hogy hogy választ majd gimit vagy egyetemet vagy munkahelyet, az akinek még az is meg volt mondva gyerekként, hogy mikor mivel játszon.

Kb sehogy...

2023. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!