Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tippek hogyan tudnám meggyőzni...

Tippek hogyan tudnám meggyőzni a hajvágásról?

Figyelt kérdés

Tavasszal lesz 12 éves, fiú.

Oldalt felnyírt kb vállig érő ( már picit alá) haja van. Általában összefogva hordja.

Nem lenne vele bajom, erőszakkal nem akarom rávenni, csak meggyőzni. Egyszerűen most nem áll jól neki, megnyúlt az arca és a hosszú hajjal most elég lányos. Ráadásul mivel gondok vannak a finommotorikával nem tudja rendesen összefogni magának, ezért reggel én csinálom meg neki, de a suliba szétcsúszik az egész és utána nagyon bénán fogja össze.



2023. febr. 18. 19:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem tudom h hogy lehet meggyőzni, viszont ha suliban szétcsúszik, akkor az nincs jól összefogva.

A lányaim haja se csúszik szét.

Használj átlátszó vagy fekete szilikon gumit. Arra rá a hagyományos hajgumi.


Egyébként lehet h egy pár hónap és magától akarja majd az új frizurát, h tetszen a lányoknak 😉

2023. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Hagyd ezt, az ő haja, az ő kinézete. Tartsa tisztán (mossa, fésülje), a higiénia az egyetlen, amit el kell várni tőle, a többit rá kell hagyni.
2023. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
ne akard erőltetni és ne hozd fel neki hogy nem áll jól
2023. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Mossa rendszeresen. Fésülni is igyekszik bár az nem igazán megy tökéletesen, rengeteg haja van és enyhén hullámos.

Azért csúszik szét mert poénból meghúzzák neki, meg tesin is szét jön.

Van "barátnője" neki így is tetszik, meg más lányonak is bejön, úgyhogy a csajozással nem tudok rá hatni. Magas, hatalmas kék szemek, szőkésbarna haj, emelett 3 hanszeren zenél. Szóval a csajozással nem lesz gondja.

De múltkor kiengedett hajjal voltunk egy koncerten, mikor utánunk szólt egy csávó, hogy héjj lányok nem iszunk valamit?

Hát mindenkinek elég kellemetlen volt. Fiamat is bántotta. A csávó fejét meg videóra kellett volna venni, mikor visszafordultam és közöltem, hogy ő a 11 éves fiam.

2023. febr. 18. 20:32
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell meggyoznod...o jol erzi magat igy
2023. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

hogyan csesszük el a gyerek önbizalmát, első lecke: közöljük vele, hogy hiába érzi magát jól a bőrében, az nekünk nem felel meg és másoknak sem fog, tehát tessék szépen mások ízlésének megfelelően kinézni...

inkább tanulj meg copfot kötni normálisan, ha ő egyéb okok miatt akadályoztatva van.

2023. febr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Meggyőzni nem tudom, hogy tudnád, szerintem nem is kell, majd magától levágatja, ha akarja. Az öcsémnél azt mondták a szüleim, hogy lehet hosszú haja, ha ápolt. Kamaszként hosszú is volt egy jó darabig, aztán kétszer egymás után belefutott abba, hogy lánynak nézték, az egyik esetben ráadásul velem tévesztették össze (hosszú hajjal tényleg hasonlítottunk). Na, utána levágatta. Na, nem nullással.
2023. febr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én sem nullással szeretném. Őt bántotta, hogy lánynak nézik. De azt mondja, hogy azért nem akarja mert sokáig tart majd újra megnöveszteni. De tényleg nagyon lányos most vele és nem jó neki mikor ezzel cikizik.
2023. febr. 19. 00:52
 9/25 anonim ***** válasza:
8%
Kisfiam, elmegyünk egy fodrászhoz. Pont.
2023. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
De mint írtam meggyőzni szeretném, nem terrorizálni.
2023. febr. 19. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!