Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vettétek rá a gyerekete...

Hogyan vettétek rá a gyereketeket a tanulásra? Kevés olyan gyerek van, aki magától akar is tanulni?

Figyelt kérdés

Sok szülőtől hallottam, hogy ez a legnehezebb és legstresszesebb időszak, amikor a gyermek kezdi az iskolát, mert nehéz rávenni a tanulásra.

Nálatok hogy volt ez?


2023. márc. 21. 08:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

A "később szükséged lesz rá", "ez a jövőd alapja" és hasonló szövegek, bár igazak, sajnos szinte sosem válnak be. A kicsik még nem igazán értik meg a súlyát a dolognak.


Próbáld meg játékos formában megközelíteni a tanulást, és a jutalomrendszer bevezetése is ösztönző lehet. Az a fontos, hogy rengeteg pozitív élmény kapcsolódjon a tanuláshoz, és ne egy kötelező kényszerfeladatnak fogja fel.

2023. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

#1 vagyok, fent vagyok olyan Facebook csoportokban, amik vicceket csinálnak a tananyagból (úgy, hogy a tényleges infó megmarad), mint például a "TörMÉMelem Felsőfokon"


Meglepően sokat segített, amikor töri érettségire készültem :D

2023. márc. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem állítok neki olyan nonszensz szrságokat, hogy erre még szüksége lesz, ha tudom, hogy nem. A magyar tananyag 90% teljesen felesleges és/vagy kiguglizható.

Elmagyaráznám neki, hogy a társadalmunk arra van berendezkedve, hogy a visszaböfögött lexikális tudás alapján ítélje meg tévesen mások képességeit és erősségeit (miközben erre nem alkalmas a magolás), így azon nem tudok változtatni, hogy az iskolában hasznosabb anyagokat tanulhasson, de én magam tudok segíteni neki, hogy talpraesett legyen. A gyerekek szomjazzák a tudást, az emberi természet ilyen, az iskolarendszer az, ami kiégeti őket. Nézz meg bármilyen óvodást, elképesztő precizitással adja vissza neked a számára érdekes dolgok leírását, majd elkerülnek az iskolába és szorongó, kiégett kis droidok lesznek.

Szerintem elkeserítő.

2023. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsere olyan orszagban elunk, ahol nincs hazi, nem kell otthon tanulni 13 eves korig, es utana sem tomenytelen sok marhasagot. Addigra meg felfogjak, hogy miert fontos.


Ha nalatok laknank, jutalommal vennem ra. Pl. minel gyorsabban megtanulja, akkor elmegyunk valahova, akkor lehet nezni hamarabb es tobb tv-t, ilyesmik.

2023. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ilyenkor adok hálát az égnek és magamnak, hogy nem a magyar iskolarendszerben fog a fiam szocializálódni. Tényleg végtelenül elkeserítő.
2023. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5-os, elotted levo vagyok.

En a magyar iskolarendszerben atelt szemelyes traumak miatt ( ami miatt tonkrement az eletem) 16 evesen eldontottem, ha egyszer gyerekem lesz, biztos, hogy nem fog a magyar iskolarendszerben felnoni, nem teszem tonkre az o eletet is. Sokat tettem erte, senki nem segitett, de sikerult. Igy most van egy boldog iskolasom. Erdekes modon itt a gyerekek szeretnek iskolaba jarni ! Vegig !

2023. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

nem tudom, engem veréssel és őrjöngéssel vettek rá, meg hazudozással, hogy "csak nyolc éven át kell haszontalan szrt tanulnod, utána középiskolába már tanulhatsz valami értelmeset is", utána persze gimnáziumba küldtek, és még azt is elvárták volna hogy egyetemen folytassam a nyálcsorgatást...

én elmondanám a gyereknek, hogy nagyon sajnálom, de az a törvény hogy be kell járnia az iskolába, legyen kedves teljesíteni a minimumot, különben mindannyiunkat zaklatni fognak, ha összedobtuk a kötelező szrokat, mehet vissza tanulni ami érdekli.

2023. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#3 amúgy szerintem is egy nagy kalap szar ez az oktatási rendszer, sok a felesleges dolog, (a matekról ne is beszéljünk 😂🥲) és ez a 8 óra (nekem heti 2x) borzasztó dolog, tudok olyanról akinek 9 is van.

Szóval egy csomó olyan lexikális tudományt tanítanak, ami helyett inkább mindenféle felvilágosítás kellene mondjuk biológia órán, de hát na..

Ez Magyarország.

2023. márc. 21. 11:25
 9/19 A kérdező kommentje:
#6os, oh akkor ő legalább szerencsés, mi meg heti 2 kib*szott 8 órával szenvedünk. 🥲
2023. márc. 21. 13:36
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

#9

Nekem kilencedikben egyszer volt egy héten 6 órám, és négyszer 8

2023. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!