Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a 17 éves...

Mit tegyek, ha a 17 éves lányom szobájában füves cigit találtam?

Figyelt kérdés
Elvettem tőle, teljesen kiborult, állt a bál. Olyanokat vágott hozzám, hogy ő már régen nem kötődik hozzám, szálljak már le róla, utál, miattam fog rászokni, amint 18 lesz elköltözik. Nem szól hozzám, be van zárkózva a szobájába. Nem vagyok egy jégcsap szülő, én is voltam tinédzser, mi is próbálgattuk anno a füvet, de ha anyám rajta kapott volna, én elbújtam volna a föld alá, nem mertem volna szájat nyitni. Nem tudom, manapság mennyire kell komolyan venni az ilyesmit, de eléggé aggaszt az, hogy a családunkban az egyik gyerek azért lett totális fű függő, mert a szülők igazi liberális módon kezelték (ezt is), amikor 14 évesen elkezdte szívni. Túl megértőek, elfogadóak voltak vele, viccesen fogták, fel mitöbb ráhagyták. Akkor kaptak észbe, amikor rászokott és elkezdett kisiklani az élete. Most 29 éves, teljesen függő, szinte cselekvés képtelen. Munkanélküli, ha talál is magának munkát, kirúgják onnan, mert nem tud felkelni, hogy bejárjon. Próbálták leszoktatni különféle módszerekkel, speciális táborba küldték stb, eredménytelenül. Így telt el sok sok év, míg a szülők feladták. Most anyuci tartja el, fizeti a számláit, barátnője nincs, a szociális és probléma megoldó képességei pedig nem fejlődtek ki, miután 14 éves kora óta szívja. Nagyon nem szeretném, hogy a lányom így járjon, ugyanakkor nem hiszem, hogy ez a megfelelő módszer, amit tettem, hogy elvettem tőle és jól össze is vesztünk. Mi ilyenkor a teendő? A beszélgetés úgy hiszem, itt már nem segít, falra hányt borsó, amit mondok neki:( Valakinek van esetleg tapasztalata ebben?
2023. márc. 21. 18:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%
Szívd el! 🤣🤣🤣
2023. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
24%
Hát, nemtom, mennyire jó ötlet, de ajánlj föl neki valami mást. pl most van a fejemben egy ilyen mogyorókrém-jellegű finomság; amit kenyérre lehet kenni. Vagy tényleg fogalmam sincs; remélem, jó ötlet. Amúgy mondd el neki az aggodalmaidat; gondolom, hogy már elmondtad, de ha nem lassan, nem higgadtan mondtad; akkor nem jött át neki az üzenet; hogy nem akarod, hogy úgy járjon , mint az a rokonotok; mert nagyon rossz helyzetben van; és megijedtél; és félted őt.
2023. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
*szóval hogy helyette ajánlani valamit; ami neki jó lehetne, aminek örülne. Amúgy lehet, hogy pl úgy érzi, ha nemis mindig, hogy egyedül van a problémáival; nemtom,mennyire jó a kapcsolatotok; nem tudom, mennyire igényli, hgoy beszélgessetek egymással; mint két barátnő. Lehet,hogy úgy érzi, nincs kinek kidumálni magát. De ne faggasd, hanem legyél érdeklődő. pl hogy vagy mi újság hogy telt a napod; és akkor amennyit ő magától elmond. És akkor lehet, hogy egyre többet fog megosztani veled, ha látja , hogy őszintén érdeklődő vagy; és kedves, és nem ledorongolod; hanem figyelmes vagy őrá , az ő érzéseire. Lehetségesnek tartom; hgoy ebből hiánya van, csak pl nem mer szólni, vagy pl fél, hogy úgysem érdekel téged. Én pl mégha okos, hasznos, érdekes dolgot is mondok anyámnak; akkor kábé így reagál, hogy "Jó, de hülye vagy." Tehát bármit mondok neki, lehülyéz. Remélem, nem sokan vannak ilyenek, mert az rossz lenne.
2023. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
38%

*Vagy, ha te vagy az apa,akkoris ilyen kedvesen , szeretetteljesen barátilag beszélgetni; de szóval most nem ez a lényeg

De szóval figyelmesed hallgasd,ha meg akar nyílni, és ne dorongold le; még viccből se mondd neki szerintem lehetőleg , hogy hülye vagy; mert az rosszul jönne ki. Nekem anyám mindig komolyan gondolja, egy házban lakunk, de csak annyit beszélgetek vele, amennyit feltétlenül muszáj, mert különben kikészít. Neki pl szörnyű természete van.


Amúgy nemtom, msot eszembe jutott valami ötlet; nemtom, milyen lenne, ha elvinnéd a kislányodat plázázni. Hogy úgy egy kicsit felengedhetne, pl kaphatna 1 pár ruhát, ami neki tetszik, és akkor úgy kicsit örülne. És akkor nem lenne már annyira eltávolodva tőled; mert tudja, hogy törődsz vele. Rendszert nem kell belőle feltétlen csinálni, mert minden drága; szóval, ha van elég olyan ruhája, ami nem kopott, utcára, suliba is fölveheti, akkor nem kell mégjobban elhalmozni, tehát szó szerint elhalmozni nem kell, nem is feltétlenül fér el a szekrényben, de azért időnként, néha lehet. Vagy pl időnként elmentek pizzázni, fagyizni együtt. De amúgy tényleg azé vigyázzál arra is, hgoy ne éljen vissza vele; tehát pl 200000 ft-os kabát nem feltétlenül kell,ha nem vagytok gazdagok; lehet azt olcsóbban is. De szóval egy kicsit megpróbálhatnál neki a kedvében járni valamivel. Vagy pl süthetnétek közösen ketten palacsintát, egyéb süteményeket.

2023. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Én leülnék vele és először róla kérdeznék, hogy ez csak múló hóbort kíváncsiságból vagy esetleg szeretne olyan problémákat elnyomni vele ami felzaklatta, a lényeg, hogy nem lépnék fel támadóan és kezelném úgy, mint egy 10 évest.

Ezután nem kioktatóan, óvatosan beszélnék vele a kockázatokról, esetleg hoznék konkrét példát (ismerős), mindenesetre próbálnám neki úgy adagolni, hogy hiába "csak fű", azért nem veszélytelen.

Lezárásként pedig a tudomására adnám, hogy nem támogatom amit csinál de azért nem haragudnék rá és örülök, hogy megtudtuk beszélni.


De nekem nincs gyerekem és azt írtad, hogy a beszélgetés nem segít, szóval teljesen mindegy, miről vakerolok itt.

2023. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
18%
*Jó, ezt a minden drágát ezt most visszavonom; de kajákból pl sokminden. Pl tehát, ha van olyan cipője,ami még jó, és nem kopott , nem szakadt; akkor nem kell belőle még 120 pár. :):) Csak egy kicsit felengedni, elvinni vásárolni. Vagy pl nemtom, ilyen közös szülő-gyerek program akár, hgoy megnéztek valamilyen filmet; van valami sós pl ropogtatni való, meg üdítő, lehet otthon is, meg mozi is.
2023. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
13%
*Ja és mégegy; hogy az otthoni dolgaitokat ne a giroszosnál beszéljétek meg, azon pl nagyon kiakadna. Ott csak élvezzétek az evést.
2023. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Az elmúlt egy-két évben bezárkótozott.. szoktunk beszélgetni, elmondja a napi dolgait, de van egy olyan érzésem, hogy a nagyját, a lényeget visszatartja. És semmiben nem hallgat rám! Örülnék, ha nyitottabb lenne velem, én biztos nem hülyézném le. Az édességet szereti, de ma átléptem a határait azzal, h elvettem a füves cigijét, nem is akar megbocsájtani. Persze, elmondtam neki, hogy nem lenne jó, ha úgy járna, mint az unokatestvére, és hogy nagyon is könnyű rászokni, de nem érdekli! Egyre csaj azt hajtja, hogy szálljak le róla és utál, elköltözik stb. Talán tényleg le kéne szállnom róla, elengedni.
2023. márc. 21. 19:07
 9/30 anonim ***** válasza:
53%

😂Megkérdezném, segítsek-e neki csomagolni. Átléptél egy határt? Nem, ő lépett át azzal, hogy füvezett. De, majd még te könyörögjél, hogy bocsájtson meg🙄 Na, persze. Egyáltalán miből volt rá pénze? Ha ilyen jól áll, beszállhat a rezsibe. A zsebpénzt nem azért adom, hogy drogra költse. Kb.erre gondolnék.

Elmagyaráznám neki, hogy ebben a családban nem szokás füvezni, ha nem tetszik, keressen magának olyat, ahol elfogadott.

Egyébként meg az orra előtt húznám le a wécén, következőnél meg kézen fogva vinném addiktológushoz.

Sajnálom, de nálam zéró tolerancia van ezen a téren. Az, hogy semmi szégyenérzet nincs benne amiatt, hogy megtaláltad, hogy agresszívan lépett fel, azt mutatja, hogy elindult a függőség útján, fontosabb a kapcsolatotoknál az, hogy meglegyen a "napi adag". Ne gondold, hogy az első próbálkozást akadályoztad meg.

2023. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
3%
Előző, én nem értek hozzá, de lehet, hogy ha lehúzza a wc-n, eldugul.
2023. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!