Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szólsz bele a 13-14év...

Mennyire szólsz bele a 13-14éves lányod öltözködésébe? (suliba, ami a házirendében nem tilt semmit)

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ameddig nem melltartó hosszúságú pólóban és picsamutogató nadrágban vagy szoknyában akar menni addig nem.
2023. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Mivel én fizetem, ezért elég nagy beleszólásom van elméletileg. Gyakorlatilag viszont egész normális darabokat szokott választani, vitáink legtöbbször az árból adódnak, viszont az is egyre ritkábban, kezdi felfogni a pénz értékét.
2023. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
HázirendJében.
2023. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Én 17 vagyok, nekem 13-14 évesen sem tiltottak meg semmit, ha nem tetszett nekik de nem melltartó hosszúságú póló vagy picsamutogató naci/szoknya, -hogy #1-et idézzem- volt és normális árban, akkor megvették.


Az ilyen nagyon rövid ruhákat amúgy se szeretem, de a Pull&Bear-ért oda vagyok, és ott azért vannak drága darabok (7-8000 Ft-os pólók, etc), azokat saját pénzből veszem meg, vagy megkapom ünnepekre (karácsony, szülinap, ilyenek). Tavaly karácsonyra pl egy nagyon menő Bershkás pulcsit kaptam, aminek a mintája egyáltalán nem tetszik nekik (olyan, mintha egy 2 éve rajzolta volna), de én imádom, kifejezetten ezt kértem.

2023. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt szivárvány színű hajam is és bugyuta ruháim középiskolában. Senkit se érdekelt. Egyedül azt sajnálom, nem tudtam akkor kiélni az ajak piercing mániámat mert felnőttként már nem férne bele.

De amíg nem útszélinek néznek ki, addig az ő dolguk, ennyi idősen az önkifejeződésnek még sok más módja nincs, mint az öltözködés, és én nem tudom nekik megmondani, milyen ruhába érezzék jól magukat.


A ruhák vásárlása meg ára más kérdés, azt vesszük meg ami kell és belefér a pénztárcába, de ezt is teljesen normálisan le lehet már egy ekkora gyerekkel kommunikálni. Persze ha akarjuk és nem azzal vágjuk el hogy "nem és kész, nem az én pénzem és az van amit én akarok" nem épp a normális kommunikáció részei. A "Most nem fér bele, nem találsz olcsóbbat? Ha nagyon szeretnéd, és mást nem kérsz, jövő hónapban megvesszük" vagy a "Elég feleslegesnek hangzik

Otthon megbeszélhetjük, miért is szeretnéd" már sokkal építőbb beszélgetés


Megj.: Mikor anyám öltöztetett általános iskola végéig, úgy néztem ki mint egy hajléktalan és folyton bántottak miatta, mert a "szép" ruhákat nem vehettem fel, hogy megmaradjanak alkalmakra. De azok is ilyen nagyon ócska turis cuccok voltak. A gyerek jobban tudja, mitől nem zaklatják a suliban.

2023. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
90%
szia! jelenleg 16 vagyok, és sem most sem 13-14 évesen nem szóltak bele az öltözködésembe, ugyanis sosem választottam olyan darabokat, öltözködés terén mindig nagyon visszafogott voltam, az egyszerűbb darabok érdekeltek, voltak osztálytársaim viszont akik nsgyon érdekesen öltözködtek (picsanadrág, melltartó hosszúságú pólók) náluk nem tudom hol volt a határ🤷‍♀️
2023. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Emlékszem, nekem az apukám akart mindig rámtukmálni mindenféle cikibbnél cikibb ruhadarabokat, amikor 13-14 voltam, és soha sem értette meg, miért nem akarok felpróbálni olyanokat... De ezen felül nem szólt bele, mert én is "normálisan" öltözködtem.
2023. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Én csak annyiban szólok bele neki, hogy állandóan ki van vetkőzve. Ezen veszekszem vele sokat. Mínusz 10 fokban is képes volt bokazokniban mászkálni úgy hogy ki volt a bokája. Vagy éppen 0 fokban széthuzott kabátban, alatta rövidujjúban hazajönni a vonatról. Én csak ebbe próbálom terelgetni több kevesebb sikerrel.
2023. márc. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Az én lányom ugyan 16 lesz, de ő is mindig ki van vetkőzve. Nem hord magamutogató ruhákat, mert inkább fiúsabban öltözködik (bővebb, többnyire fekete ruhák), de a legnagyobb hidegben is képes például térdnadrágban és bő pulóverben elindulni. Még ha vastagabb is az a pulóver, de igazán elkelne a kabát és a hosszúnadrág. Ma például ugyan hosszúnadrágban ment, de csak egy szál fekete rövidujjú pólót vett fel, pedig fúj a szél és csak 1 fok van :O Nem értem miért jó ez
2023. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

#8: 20-as éveim közepén is megértem őt. Eleve utálok becipzározni kabátot (mindig összefogom), sálat soha nem lehet rám rakni (nem viselem el, inkább a kabát kapucni, olyan mintha fojtogatnának. Nem vagyok olyan fázós sem, szóval velem is mindig veszekedtek az öltözékek miatt, viszont nagyon durván izzadok, úgyhogy inkább picit fázom, mint hogy beizzadjak és büdös legyek.

Azért nem kisszoknyában voltam -10-ben.

2023. márc. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!