Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha közeledik...

Mit tegyek, ha közeledik felém "úgy" a legjobb barátnőmnek az apja?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, még gimis.


Vagyis így érzem, egyre kellemetlenebb már. Nem mondtam még senkinek, de pl. holnapra is hívtak magukhoz, inkább lemondtam. De nem akarom, hogy ő sejtsen ebből valamit, mert magyarázkodni sem szeretnék, vagy hogy azt gondolja, rá haragszom valamiért...


Nem mondtam még a szüleimnek se, mert anyukámat ismerve 5 perc múlva már a csengőt nyomná náluk... Ha meg én reagálom túl/gondolok többet bele, az halálciki, főleg, ha még ő is számon lenne kérve.


Pedofilnak nem gondolnám, vagyis nem tudom.



2023. ápr. 8. 19:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
21%

Hogy lenne pedofil, testileg nem vagy már gyerek.

Mit tennél ugyan? Nem mész oda többet...

2023. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

"De nem akarom, hogy ő sejtsen ebből valamit, mert magyarázkodni sem szeretnék, vagy hogy azt gondolja, rá haragszom valamiért..."


Meg van, hogy ők jönnek hozzánk családilag, írogatni is szokott (szigorúan Signal-on keresztül). Szüleim is jóban vannak vele/velük. Minden nyáron megyek velük nyaralni, aztán velünk is a legjobb barátnőm. 13 éve vagyunk kis túlzással elválaszthatatlanok.

2023. ápr. 8. 19:47
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell vele írosgatnod, beszélned.
2023. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%
Hogy közeledik feléd?
2023. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%

Akkor sem kell oda többet menni. Ha ők mennek bemész a szobádba.

Írogat? Lefotózod és megmutatod édesanyádnak. Majd akkor elrendezik ők.

2023. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Hát úgy, szexuálisan, vagy nem tudom, hogy mondjam.

"Tudna velem mit kezdeni, ha nem ilyen helyzetben lennénk", az ő szavaival élve.

2023. ápr. 8. 19:53
 7/41 anonim ***** válasza:
13%
Kamu.
2023. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Igen, köztudott, hogy a nős férfiak a feleségükön kívül rá sem néznek másra...
2023. ápr. 8. 19:57
 9/41 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy ha senkinek nem szólsz, de nem is mered magad távoltartani tőle a körülmények miatt akkor simán előfordulhat, hogy ki fogja használni.


Miket csinál/mond? Miét írogat ő neked? Akármilyen a családi kötelék, ez mondjuk intő jel sajnos.


A körülmények miatt egy egészen minimális esélye van, hogy félreérted és csak kicsit balfasz: talán mivel együtt nőttél fel a lányával nem ÚGY tekint rád, nincs annyi esze, hogy attól, mert mondjuk kislányként átölelt vagy az ölébe ültél vagy mittudomén mi, azt már nem teheti meg veled, nem gondol bele, hogy már nem vagy kislány.


DE!!!! Ő a felnőtt, te meg a gyerek, és ha nem ez áll a háttérben, annak tragikus következményei lehetnek (nem egy ilyen sztorit hallottunk már).


Írd meg neki (így össze tudod szedni a gondolataidat + ha a rossz szcenárió következik be akkor meg tudod mutatni a szüleidnek), udvariasan, hogy te már lassan felnőtt nő vagy, és biztos vagy benne, hogy nincs semmi mögöttes szándéka, de neked nagyon kellemetlenek már a régen megszokott gesztusok, ezért kéred, hogy figyeljen erre oda, pl. ne ölelgessen stb (írd le, ami konkrétan zavar). Ha nem így tesz, úgy fogod értelmezni, hogy MÉGIS van mögöttes gondolat és azonnal szólni fogsz a szüleidnek, mert te SEMMILYEN ilyen jellegű kapcsolatot nem akarsz tőle.


Ha vaj van a füle mögött remélhetőleg ettől befosik annyira, hogy leálljon, ha nincs, akkor legrosszabb esetben felháborodik, de inkább ő háborodjon fel, minthogy neked kelljen életed végéig terápiára járnod. Ha normális, akkor bocsánatot kér, hogy nem vette észre magát, hogy már nem egy kisgyerek vagy, nem kezelhet úgy.

2023. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%

Próbálj csak a barátnőddel programokat szervezni, és amikor egymásnál vagytok, akkor is elszeparálódni a felnőttektől. 17 évesen ez teljesen normális lenne amúgy is.


Egyébként két lányom van, még ugyan nem kamaszok, de hasonló helyzetben arra biztatnám őket, és így téged is, hogy igenis beszélj erről anyukáddal/apukáddal (akivel közelebbi a viszonyod), mondd el, hogy kellemetlenül érint ez az egész és mutasd meg nekik, amiket a fickó írogat. A megérzések ritkán csalnak, így ők is meghúzhatnák a határokat és nem lenne több családos összejövetel.

2023. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!