Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Merjek erre rákérdezni, vagy...

Merjek erre rákérdezni, vagy szerintetek csak rosszabbul járnék?

Figyelt kérdés

A lányom 18 éves, most fog érettségizni. Most ugye neki iskolai szünet van (szerdától van ismét tanítás). Pénteken délután elengedtem az egyik barátnőjéhez pár órára. Valami miatt fel akartam hívni a lányom közben, de nem vette fel, így mivel megvan a barátnője telefonszáma őt hívtam. A lány azt mondta, hogy együtt vannak, de aztán nem tudta a telefonhoz adni a lányom. Így lebukott, és bevallotta, hogy a lányom igazából randizik.

Húsvétkor nem akartam ezzel elrontani az ünnepet, de gondolkozom, hogy számon kérjem-e rajta, mert hazudott, és titokban randizott ki tudja kivel. Úgy hogy nem beszélt velem, nem engedtem meg neki ilyesmit. Szerintetek megkérdezzem miért hazudott, és mi volt ez?



2023. ápr. 11. 00:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha 18 éves, akkor mi a kérdés? Felnőtt hivatalosan.


Az más kérdés, hogy nem volt meg a bizalom. Arra rákerdeznek, hogy miért kellett hazudni.

2023. ápr. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Sztm is inkább az a kérdés miért nem őszinte veled.
2023. ápr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
18 éves! Oké, hogy otthon lakik, de olyan szinten korlátozni, hogy engedélyt kell neki adni arra hogy elmehessen?
2023. ápr. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

"Pénteken délután elengedtem az egyik barátnőjéhez pár órára."

Még jó, hogy néha elengeded a 18 éves lányt valahova. A te dolgod , hogy neveled a lányodat.16-18 éves lány és anya viszony, ebben a korban változó szokott lenni. A szélsőségesen rossztól, a nagyon jóig több skálán mozog.

Több ismerősom is van akiknek a lánya hasonló korú, náluk figyeltem meg.


Szerintem valahogy hozd szoba az esetet, úgyis látni fogod rajta miként reagál. Te tudod milyen a viszonyotok, lehetőleg ne "rohand" le, keress egy jó alkalmat és beszéljétek át a dolgot/ dolgokat. 18 éves , hamarosan érettségizik ez egy elég stresszes időszak.

A bizalmat lerombolni könnyű, úja felépíteni nagyon nehéz.

2023. ápr. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
18 éves oda megy ahova akar. Ha te úgy kezeled, mint egy 10 évest ne csodálkozz, hogy kamuzik. A normális az lenne, hogy elmegy ahova akar és megmondja hova megy és kb mikor várható, hogy ne aggódjatok.
2023. ápr. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván hazudott, ha benne volt a pakliban, hogy nem engeded el. 18 évesen én már csak akkor kértem engedélyt, ha el akartam menni valahová, ha a kocsit is el akartam kérni.
2023. ápr. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Már rég tudja hogy tudod, a baratnője biztos elmondta neki.

Csak menjetek el kávézni, cukrászdába, és mondd el hogy nyugodtan bízhat benned, felnőtt nő, nem kell titkolóznia, szeretnéd ha őszinte lenne. Amúgy nagyjából mindegy mit mondasz neki, nyilván eddig sem volt köztetek túl jó kapcsolat ha egy randit félt elmondani.

2023. ápr. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván azért hazudott, mert az igazságot nem viseled el. Anyám is ilyen volt. A fenti eset után max a térdemre csaptam volna, hogy basszus, legközelebb még jobb hazugságot kell kitalálnom. Am 20 évesen tudtam összekaparni egy kis pénzt, és költöztem is el, aztán haza se akartam menni többet, nem akartam egyfolytában anyám szeszélyes faxságaihoz igazodni, olyan primitív kérdésekben, hogy kivel randizhatok, meg miért. 32 éves vagyok, mai napig alig bírok beszélni anyámmal úgy, hogy a vége ne ordítás legyen, pedig tudom, hogy nem akar rosszat, csak nem bírja feldolgozni, hogy én nem olyan vagyok, mint amilyennek elképzelt.
2023. ápr. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Első sorban magadtól kérdezd meg hogy miért nem mondta neked hogy randizni megy, miért hazudta h a bnőjénél van?


18 évesen azt írod hogy nem engedted el. Hát ez itt a baj.

Egy 18 évesnek nem engedélyt kellene kérnie.

Ilyen idősen anyám mindig tudta h hol vok kb és kivel. Mert nem engedélyt kellett kérnem hogy mehessek. Tudattam vele h ne aggódjon, hogy ha bármi történik tudja hogy hol keressen.

Nálatok az alapokkal vannak bajok

2023. ápr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Édesapám volt ilyen, azt hitte, hogy 18 évesen kell az engedélye bármihez. Át is költöztem a nagyimhoz, ő nem számoltatott el, csak arra volt kíváncsi, hogy hánykor érek haza, addig általában virrasztott. Ha pedig már láttam, hogy nem érek haza, elvárta, hogy felhívjam, ennyi. Arról sem kellett beszámolnom, hogy hová megyek, és kivel. Soha nem balhézott semmi ilyenért. Nem is volt okom titkolózni előtte, szemben apukámmal.
2023. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!