Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a gyerekeitkkel?

Figyelt kérdés
kicsit fura kerdes lehet viszont kíváncsi vagyok,arra is hogy ha visszabeszel nektek,vagy tiszteletlen veletek a fiatalok/lanyotok,ragaszkodtok ahhoz hogy a gyereket nem ütjük meg? Ha igen hogyan máshogy oldjátok meg az adott konfliktust?
2023. ápr. 15. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

ha megütöd az csak a tehetetlenséged bizonyítéka. hogyha másképp nem, akkor is neked van igazad, mert te vagy az erősebb. aztán amikor a gyereked félbetöri a fakanalat amivel rá akartál húzni, rájössz hogy ennek vége


egyébként szeretet kell meg babusgatás. sokkal többre jutsz vele mint a büntetéssel. a kamasznak se könnyű, ugyanúgy szenved magától. gondolj csak bele. te nem mondttál olyat kamaszként a szüleidnek amit azonnal megbántál? ha erre agresszíven reagáltak, bocsánatot kértél? nem. te is dühös lettél és úgy gondoltad igazad volt, megérdemelték. azt se felejtsd el hogy ez az a korszak amikor rájössz hogy a szüleid nem hogy nem félistenek hanem szimpla idióták

2023. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

azt se felejtsd el hogy ez az a korszak amikor rájössz hogy a szüleid nem hogy nem félistenek hanem szimpla idióták.


Nem. Ez az a korszak, amikor a hülyegyerek azt hiszi, hogy övé a világ 13 évesen, és függőségekbe kergeti magát 15-16 éves korára, mert ő most lázad éppen, a szülők meg nem elég erősek, és hagyják, hogy a fejükre nőjön a gyerek. Ezért van annyi 14 éves dohányos, meg 16 éves alkesz gyerek.


Ha nem lennének ilyen szülők, mint te, akik mindent ráhagynak a gyerekre, nem lenne ennyi probléma.

2023. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
na már megint utt a gyerekuralmas
2023. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3. Személyesen;)
2023. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

3. Nah, hogy is szoktuk csinálni? Jaaa igen, te valahogy belelátod a mondataimba, hogy verem a gyereket, pedig sehol nem írtam ilyet, én meg teljesen jogosan le libsizlek.


Döntsük el, melyikünk kezdjen xD

2023. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
#4 unlak
2023. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
6. Én is unom egy kicsit, hogy az utca tele van hülyegyerekekkel miattatok. Szóval bírd ki valahogy te is, hogy szóvá teszem. Köszi.
2023. ápr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
#5 te meg felteszed a szokásos lemezt, hogy mindent rájuk hagyunk. ami szintén nem igaz, csak a te fejedben létezik. előrelépés nincs.
2023. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

8. Mert ez történik.


12-13 éves gyerekkel elhitetik, hogy övé a világ, és felnőttként kezelik. 18 év alatt a gyerek gyerek marad. Nincs joga semmihez.

2023. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
93%

Elvitték a kérdést teljesen más irányba, de azért én válaszolok.

Nekem egy 14 és egy 12 éves gyerekem van. Mindkettővel jó a kapcsolat. Visszaduma az van, megütni eszembe se jut, mert igazából az nem oldja meg az adott problémát. De nem azért nem ütök, mert szuperanya vagyok, sok éve, mikor egy seggreverés kizökkentette őket a hisztiből, akkor éltem vele, tehát inkább az van, hogy a kamaszt nincs értelme megütni. A probléma nem oldódik meg, de cserébe még utálni is fog. Én előnyök megvonásával büntetek. Csúnyán visszadumál, akkor nem töltök a telefonjára pénzt x ideig. Nem segít amiben kérem, akkor nincs új naci. Néha meg poénosra veszem, múltkor pl a fiam nagyon bunkóskodott egész nap, mondtam neki, hogy megbosszulom, másnap vittem suliba, kiszállt egy sarokkal előbb ahogy szokott, mentem mögötte lassan a kocsival és kiabáltam ki neki "cukikám, a kabátod ne hagyd bent, tettem be Dörmi mackót is neked, este összebújunk!" a suli előtt csapat osztálytársa... Délután csak röhögött már rajta ő is, most ha legközelebb bunkózik, elő fogom hozni, hogy a múltkori semmi volt ahhoz, amit legközelebb csinálok.

Tanulom a nyelvüket mindig amúgy, szívesebben dumálnak velem, ha meg kiröhögnek bizonyos szavak miatt, akkor sincs gond, én is sokat röhögtem rajtuk míg pöszék voltak meg raccsoltak.

Szóval én igyekszem lazán, szeretettel fogni őket. Gondolom pár év és kiderül, hogy bevált-e.

2023. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!