Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Otthonhagyni a gyereket vagy...

Otthonhagyni a gyereket vagy iskolába küldeni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy kamasz 7-ik osztályos gyereked, akinek az évvégi osztályzata sorsdöntő, hisz beleszámít a felvételibe már. A gyereki most éli az egyáltlaán nem akar tanulni időszakot és sehogy nem lehet rávenni, hogy tanuljon, ha az ember a feje tetejére is áll akkor sem lehet gyakorolni rá hatást. Ma 2 dolgozatot is ír (matek és nyelvtan) és még verset is kell felelni, mindháromból borítékolható az 1-es osztályzat hisz egy szót nem tanult. Holnap pedig kémia dolgozata van, ugyancsak nem tanult semmit, nem is tud semmit.

A mi családunk itthonhagyta kamu betegséggel a gyereket, mert az osztályzat mindennél fontosabb számunkra. Ha te lennél a szülő te otthonhagynád vagy beküldenéd a gyereket?



2023. ápr. 20. 14:07
A kérdező szavazást indított:
Otthonhagynám
Menjen csak be az iskolába
73 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%
Te ki vagy a képletben?
2023. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Irreleváns 1-es. Testvér.
2023. ápr. 20. 14:10
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Beküldeném, viselje a következményét.
2023. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Örökre nem maradhat otthon, ez a mentalitás pedig el fog tartani addig, amíg nem kap egy nagyobb pofont az élettől. Tudom, hogy nehéz, de meg kell próbálni a szülőnek rávenni, hogy tanuljon. Nem kedveskedéssel, de nem is veréssel, hanem szülői szigorral, szankciókkal. Nem szabad vele elnézően bánni, hogy ha nem akar tanulni, akkor ez van.

Én is voltam ilyen, ismerem a helyzetet. Engem se lehetett rávenni arra, hogy tanuljak, és engem is annyiban hagytak a szüleim. Csak mondjuk nekem oltári mákom volt, mert az órán szívtam magamba valamennyit, és valahogy mindig átcsúsztam :D Meg néha azért amikor már nagyon szorult a hurok, tanulgattam.

Azért sincsenek előrébb azzal, ha otthon tartják, mert én pl. voltam beteg dolgozat alatt. Megíratta velem külön legközelebb. 1-es lett ugyanúgy.. :D

2023. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

Nem az, gondoltam h testvér vagy nagyszülő, nagybácsi lehetsz.


Igazából ez az otthon maradsz 1x eljátszható, azzal a feltétellel hogy tanul ezerrel.

És a következő alkalommal ha ismét arra játszik hogy majd a szülők úgyis engedik maradni, akkor viszont már mennie kell.


Én nem ijednék meg egy rossz jegytol szülőként, de valszeg beleszámít a továbbtanulásba, azért nem akarják a rossz jegyet.


Viszont a tesód esetében inkább az a gond h leflegmázza a tanulást, ahhor ez a hozzáállás nem jó.

2023. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Sajnos szankciókat nem tudunk életbe léptetni, erre a család képtelen. De ha lennének is szankciók semmit nem érnénk vele.

Abban reménykednek a szülők, hogy majd hétvégén megjön az esze vagy hangos veszekedések árán de méltóztat kinyitni a tankönyveket. Mivel témazárókról van szó így amígy is megíratjáj vele legközelebbi alkalommal.

2023. ápr. 20. 14:22
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

Ja írtad is h beleszámít a felvetelibe.


Ez az alkalom így érthető.


Az már más kérdés h ehhez valóban kell tarsulnia szankciónak is, ha már megúszhatta az 1est.

2023. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen a mentalitása és várhatóan későbbre sem fogja megtanulni, akkor nem tartanám otthon. De ha amúgy tanulna, csak összecsaptak volna a feje felett a hullámok, akkor egyszer-egyszer kivételesen nyernék neki így egy kis időt. Az enyém egyébként tanulós, és volt is ilyenre példa, hogy bár a házirendben megvolt, hogy hány dolgozat íratható egy nap, a tanárok nem vették figyelembe, nem tudott mindre felkészülni, otthon tartottam. A pót alkalmakon négyes-ötösökre meg is írta az összeset.
2023. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
97%
Miert, ha legközelebb megy, akkorra megtanul mindent és ötöst kap?
2023. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Valszeg nem 9-es. De a remény hal meg utoljára.
2023. ápr. 20. 14:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!