Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasz nevelése akiről...

Kiskamasz nevelése akiről lepereg minden latszólag? Feleselések megoldása?

Figyelt kérdés

Büntetés pl akkor nem megyünk el az ugrálóvárba(amit annyira várt)

Nem érdekel, nem is akarok menni, feleli.

Tönkretesz vmit, amit szeretett. Büntetése: nem kapsz újat, nem veszek.

Nem érdekel, nem is kell. Feleli.(belül bántja azért)

De kívülről soha semmi megbánás.

Hatása sem tudom így van e.


Ezekkel a vállrándítás, "nem érdekel", "akkor nem is kell" típusú megnyilvánulásokkal nem tudok mit kezdeni.

Vagy pl ha csúnyán beszélt.

Büntetés: nem nézhet netes videokat(amikből ragad rá), de erre is azt mondja pl "úgy beszélek, ahogy akarok","nem te mondod meg".

Így hegyibeszéd arról, hogy a szülőre hallgatni kell, és miért. Nem tudom van e értelme. Szerintem nincs.

Akkor minek van értelme?

Még úgy felesel hogy azt nem bántásnak szánja, csak visszabeszél, magát védve talán, próbál kiállni magáért. És ahogy szülővel szemben áll ki, mások ellen is úgy fog. És a provokálás nem jó irány. Nem terel, nem manipulál, nem gondolkodik, nem sunyít, nem játsza ki a másikat, nem tud még érvelni, de nem beszéli meg sem, nincs belátás, kívülről megbánás sem(belülről bántja viszont).

Én meg tanácstalan vagyok.

Ilyen konfliktus vége pl:

Eltört valamit mert nem engedtem azzal játszani.

Kiabálok hogy ezt nem szabad, más gyerek értékelte volna, nem veszek újat, végső búcsú ahogy kidobom a kukába.

Válasza nem érdekel-vállrándítás(de valójában nagyon is érdekli, mert szeretett dolga volt), én kikabáltam magam, csend van. Elhatárolódik, egyedül fogatmos öltözik lefekszik. "Elszigetelődés".

Ez gondolom így nincs rendben.



2023. ápr. 27. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2023. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
9 éves
2023. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen túl lesztek. Sajnos a kiskamaszkor ilyen.. A lányomnal is emlékszem ilyen esetekre!! Mostmár 16 éves, és teljesen normális halistennek.


Mi mindig megjegyeztuk neki, hogy ez nem te vagy. Gondolkozz el rajta, mit tettél, mit mondtál, és ezzel mit okoztál a többieknek. Aztán túlzottan nem reagáltunk rá többet.


Érzékeny korszak ez. Kitartás.

2023. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem kiskamasz kor, ez személyiség kérdése. Nekem a 6 éves lányom ilyen. Nem jó büntetni, inkább rá kell vezetni, mit hibázott.

Az ilyen adok-kapok rombolja a szeretetkapcsolatot közöttetek (gondolom az anyja vagy). És csak akkor tudsz hatással lenni a viselkedésére, ha szeret téged.

Amikor tönkre tesz valamit, éles különbséget kell tenni, hogy véletlenül vagy szándékosan csinálta. Ha véletlenül, akkor azért jóval enyhébb legyen a szidás.

2023. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Dühös volt, mert nem engedtem játszani. A dühét nem tudja hogyan kell ilyenkor levezetni. Én sem tudom hogy mit tanítsak neki levezetésre.

Elvégre ő hiába kiabál, érvei nincsenek, az van, amit a szülő mond, csak az nem tetszik. Így maradt az neki, hogy akkor földhöz vágja. (És nem éppen egy kis matchbox volt)

2023. ápr. 27. 20:52
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Lehet egyébként azért ilyen, mert lelki proplémája van. Próbáld kideríteni miért ilyen. Lehet bármi, család, iskola, szerelem egy kiskamasznál is bármi előfordulhat. Amikor azt mondja nem érdekel, pont nagyon is érdekli őt, belül pedig egyre gyengébb és gyengébb lesz
2023. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a Beszelj ugy, hogy erdekelje, hallgass ugy, hogy elmeselje konyv segitett.


Nekem, ami meg bevalt, az Dr. David Burns Feeling Great c. konyvebol a hatekony kommunikacio 5 lepese (five secrets of effective communication). Aktivan hasznalom a feleselni szereto kisiskolasommal, es mar visszahallom, ahogy a tesojaval hasznalja. A konfliktusaink pedig azota ugy neznek ki, hogy szinte azonnal, par perc alatt meg tudjuk beszelni, mi tortent, majd azt is, hogy mi lehetne helyette legkozelebb.

2023. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Vekerdy Kamaszkor körül című könyvét ajánlom (ha meg tudod szerezni). Szerintem segít megérteni neked is, de ha a gyereked rá tudod venni, akkor neki is, hogy mi folyik benne. Valószínűleg ő is szívesen elmondaná, hogy szeret téged, és szeretne neked megfelelni, hallgatni rád, de valami nem engedi benne. A könyv segíthez ezt megfogalmazni.


A megoldás nincs leírva benne (és én sem tudom, mi lenne az), de egymás jobb megértése sokat segít.

2023. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

9 évesen kiskamasz? 2 évesen meg dackorszak volt, 16 évesen meg kamasz lesz. Kifogás mindig van.

Ha azt is mondja, hogy nem érdekli, azért érdekli.

Az viszont más kérdés, hogy miért lett ilyen rossz a viszonyotok. Próbálj meg egy kicsit szeretettel közeledni hozzá, megérteni, hogy mit miért csinált. Lehet hogy nem is az a szándéka, hogy téged felbosszantson.

2023. ápr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Próbáld meg nem letorkollni, hanem kibeszéltetni belőle, hogy mivan benne. Egy naplóval is meglepheted.
2023. ápr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!