Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a 16éves fiatoknak...

Engednétek a 16éves fiatoknak aki már teljesen rácvan függve a cigire,hogy otthon a szobája teraszán cigizzen?

Figyelt kérdés
Annyit hozzá ,hogy én (apja)is cigizek,bár nem vagyok nagy cigis.már tudjuk egy jó ideje hogy cigizik ,de neki nem mondtuk el.Persze amolyan megelőző jellegű fejtágítást kapott,de nyilván a kamaszkor hatására kipróbálta.....és hát rendszeresen cigizik.nyilván nem támogatjuk,de annyira gáz szerintem ,hogy bújkálva cigizik.ezért gondoltam arra hogy elmondom neki ,hogy tudok róla ,és a szobájához tartozó teraszon cigizhet

2023. máj. 1. 10:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem engedném. Ha már megakadályozni nem tudom, nem is legitimálom azzal, hogy kényelmesen otthon is szívhatja (a teraszon). Legyen csak minél macerásabb neki.
2023. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Igen. De egyúttal bíztatnám is a leszokásra, meg le is szabályoznám a zsebpénzét, hogy ne ilyenekre költse el már.
2023. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem engedném. Igaz, nálunk senki sem dohányzik, így sokkal könnyebb ilyen szempontból fegyelmet tartani. Amúgy apám kocadohányos, de életem harminc éve alatt soha nem láttam cigizni a környéken sem.
2023. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Akkor a szomszèdok is azt szagolnàk. Nem tiltanàm a cigit, de menjen le olyan helyre cigizni, ahonnan nem megy be a füst màsik lakàsokba. Felnőttnek is így kène.
2023. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Hát nehéz kérdés.

En anya vagyok. Igaz még minket ez a gond nem fenyeget, kicsik ehhez.


En is 15-6 évesen kezdtem el cigizni, sunyiba.

Anyám minél jobban tiltotta, annál jobban csináltam. Csakazértis.

Tudom ebből a szemszögből, hogy milyen. Ez alapján engedném.


De tudom, hogy én 23évig így sutyiba szívtam, utana meg letettem. De itt vagyok 30, 7éve nem cigizek. De a mai napig megőrülök érte ha ideges vagyok. Ha csak 1x rágyujtanék, biztos vagyok benne, hogy visszaszoknék.


De így felnőtt fejjel... 15-6 évesen gyerek még. Most elkezdi, lehet az életbe nem hagyja abba.

Hugom most 15 és ugyan így bujkálva cigizik. Itt nálunk megengedem neki, falazok is, de nagyon nem nézem jó szemmel.


Talán ha ilyen helyzetben lennék, engedném. De hogy zsebpénzt nem kapna rá az tuti. Teremtse meg magának, mert 1ft-al nem járulnék hozzá ehhez.

2023. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nyilván pénzt nem adnék rá,de a zsebpénzét nem vonnám meg.ha az összeset cigire költené akkor így járt.plussz pénzt nem kapna.Itt inkább az a cél,hogy ne kelljen titokban cigiznie.Amugy kertes házban lakunk,tehát a szomszédokhoz nem megy be a füst.
2023. máj. 1. 11:32
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem, soha.

Bujkálkon csak, még a cigiszagért is szólnék, mossa a saját ruháját. Zéró tolerancia van.

2023. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Attól még hogy otthon nem cigizik, nem szokik le róla. Csak arra figyeljen, hogy a szagot ne vigye be a házba, mert az viszont nagyon irritál.
2023. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A 8assal teljesen egyetértek.Szerintem délután leülök vele beszélni.
2023. máj. 1. 11:44
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát én megengedtem a lányomnak. Nálunk a családban senki sem cigizik, ennek ellenére olyan 10 éves kora óta mondogatta, hogy majd ha idősebb lesz, ő bizony dohányozni fog. 16 éves kora óta szívja is. Gyakran el van neki mondva, hogy káros, még a haziorvosunk is tartott neki egy kis hegyibeszedet, amikor fogamzásgátlót akart, hogy ha nem szokik le, akkor csak a depo Provera mehet, de nem érdekli. Így aztán igen, dohanyozhat a saját teraszán.
2023. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!