Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként kérdezem tőletek,...

Szülőként kérdezem tőletek, hogy ti milyen körülmények között tartottatok felvilágosítást a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 18. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

A terhességről-szülésről az utcán sétálva, mert mindig ott jutott eszükbe rákérdezni.

A menstruációról a kiskamasz szobájában, becsukva az ajtót.

A szexről még nem kérdezett senki...

2023. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Főzés/konyhapult takarítás közben, amikor megkérdezte, hogy hogy fogják kiszedni a babát a hasamból, és onnan már záporoztak a kérdések. Mindig így terveztem, nem egy leültetős alkalomként, hanem az élet részeként. Pl. ha újra megjön és mondom, hogy most anyának nincs kedve fogócskázni, megkérdezi, hogy miért, akkor ide lehet kapcsolni a menstruáció témakört. Szerintem minél korábban tud mindent, ami érdekli, annál kevésbé fogja tabuként kezelni, ami szerintem egy jó dolog. Ha nem hoz fel magától egy témát, de úgy gondolom, hogy fontos róla beszélni (pl. hogy nem minden női/férfi test néz ki ugyanúgy), akkor ha oda tudom kapcsolni egy témához, akkor szóba hozom, hogy erről is tudjunk beszélgetni, ha akar. Ha nem érdekli, eltereli a témát, akkor még nem jött el az idő, hogy beszéljünk róla.
2023. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

7 éves a lányom. Nem az egyszeri felvilágosítás híve vagyok,hanem folyamatosan válaszolok a kérdéseire.

A menstruációról már tud,hisz látja,hogy minden hónapban mit össze szenvedek vele. Brutális a menzeszem, néha vérben úszik a fél lakás..

Szépen elmagyaráztam neki,hogy van minden hónapban, nem mindenkinek ilyen,mint nekem,és hogy mi a célja,oka.

2023. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

??


Ez nem valami kiselőadás, amit meg kell tartani, kedves kérdező!


A gyerek normál esetben folyamatosan kérdez és amikor eljut arra a szintre akkor szépen és őszintén megválaszoljuk és ennyi!!


Szóval ez folyamatosan történik az ő igényének/érdeklődésének megfelelően.

Körülményektől függetlenül.

2023. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Kiskoratol folyamatosan, eletkoranak megfeleloen. 7 eves a nagyobbik gyerekem, nyitott mar ram intimkehely vagy betetcserekor, es van egy tesoja, igy sok alkalmunk volt megbeszelni. 1 eve kapott anatomiakonyvet, abbol is szokott kerdezgetni. Latta a megfelelo reszt az Egyszer volt az elet c. rajzfilmbol. Latta a 3d-s szimulaciot videon arrol, hogy a sperma a mehben hogyan talalkozik a petesejttel es lesz belole kisbaba. Latott otthonszuleses videokat, Sarah Schmid ikerszuleses videoja volt a kedvence, tobbszor is meg akarta nezni. A tesojat szuleteshazban szultem, mikor o majdnem 4 eves volt, es ahogy kibujt alam a matracra, mar johetett be a szomszed szobabol megnezni. Lemerni is “segitett” a szulesznonek.


Valaszolok a kerdeseire, tudja leegyszerusitett verzioban azt is, hogy hogyan kerul a sperma a huvelybe. Azt is tudja, hogy ezt csak a nagyok csinaljak, gyerekek nem. Akkor kerdezett ra, mikor az anatomia-konyvet lapozgatta.

2023. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Részemről ez nem egyetlen beszélgetés. A gyerekeim érdeklődő típusok (gondolom mindegyik), ha eszükbe jut valami kérdés, azt mindig átbeszéljük a koruknak megfelelően, mindig igyekszem kicsit több infót adni, mint ami szerintem amúgy elégséges lenne, hogy gondolatindító legyen vagy hogyis mondjam. Így jön újabb és újabb kérdés. Ha nem is azonnal, de egyszercsak a vacsora közepén tálalva simán... :D :D

Én emlékszem, hogy hónapokig nézegettem a wc-ben lévő szekrénykében a tamponokat és nem mertem rákérdezni, hogy mi az és mire kell. Ékes példája, hogy hogy NEM szeretném csinálni. Ahogy a férjem is tudja, hogy éppen azért vagyok hisztis és fetrengek magzatpózban, mert megjött, nyugodtan tudhatják a gyerekeim is. Ahogy ha kihúzom a fiókot és kiveszek egy tisztasági betétet sem fogom dugdosni előlük. Kérdezzenek csak rá mi az és mire kell. Szóval igyekszem nagyon nagyon természetesen kezelni a női ciklust, a nemiséget és mostmár lassan a szexualitást is, hogy ne ciki témának éljék meg, hanem teljesen természetesnek.

Egyébként nem tudom kinek mi a tapasztalata, de évről évre visszatérnek nálunk ugyanazok a kérdések és mindig bővülnek. A kislányom pl. először csak tudomásul vette, hogy oké, anya ma döglődik, mert megjött neki. Fogalma sem volt arról, hogy ez mit jelent és nem is kérdezett. Eltelt jópár hónap, akkor megint feljött, hogy rosszul vagyok, megjött. Akkor már megkérdezte, hogy meg fogok-e gyógyulni és így tudtunk pl. arról beszélgetni, hogy ez nem egy betegség, az élet velejárója, minden lányt/nőt érint, nem fáj mindenkinek ennyire és tulajdonképpen ez egy pozitív dolog. Sokadszorra már bele lehetett szőni, hogy hogyan működik egy ciklus, hogy mi lesz, ha baba lesz, hogy hogy lesz a baba, blaaablaa...

2023. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Akkor, amikor úgy gondoltam találkozhat vele, mindig felhoztam egy egy részt, konkrétan magát a szex részt 1. osztályos korában, 7 évesen. Aztán rá egy évre annyi hülyeséget hallott, hogy elfelejtette, ez most derült ki 8 éves korára, hogy a többiek meggyőzték arról, hogy egy magot ültetnek az orvosok az anya hasába..


Folyamatosan kell erről beszélni és csekkolni mit tud, mert hiába hiszed, hogy képben van, meggyőzhetik ostobaságról. És ki sem derült volna, mit adtak be neki, ha nem kérdezek rá, ugyanis a gyerek NEM MOND EL MINDENT amiről beszél másokkal, azt pl tudom, hogy a barátnője szerint az unikornis ciki, meg hogy a másik szülei elváltak, meg hogy őt ki gúnyolta ki, de ezt a marhaságot nem. Megvárni míg kérdezi marhaság. Valószínű, hogy már tud valamit, csak nem beszél veled róla mert nem akörül forognak a gondolatai. Egy magyarázat nem elég, utalni kell rá többször, hogy "ugye te ezt már tudod, emlékszel, hogy elmondtam?"

2023. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

7 evesen a teljes anyagot raomlesztenem,neh elkessek.


Magyarorszagon problemasan kezelik az abortuszt. Sokszor nem veszik el . Mindenkepp meg kell elozni a bajt.

2023. máj. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!