Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Amikor a lányotok elkezdett...

Amikor a lányotok elkezdett eljárni az éjszakai életbe, bulikra, hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés
Ma néztem a fiatal lányokat egy szórakozóhelynél, de óbégattak összevissza, részegek voltak, látszott rajtuk, hogy elég sebezhetőek. Kár volt ezt látnom, mert én férfiként egyedül nevelem a lányomat, és tudom, hogy lesz olyan, amikor ő is így fog viselkedni, és nem azért, mert neveletlen, hanem nyilván ő is át fog esni ezen korszakán.

2023. máj. 21. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

1. Ne akard neki megtiltani majd, az a lehető legrosszabb. Úgy is ki foh cselezni, okosabb lesz Nálad.


2. És igen, ezen át fog esni, de át is kell.


Én azt javaslom, hogy kezdjetek már el most beszélni az önvédelemről. Az alkoholról, drogokról. A fiúkról. Kezdd el felvilágosítani.

Egyébként hány éves? Ha valamiben tudnék még segíteni úgy érzed, írj nyugodtan!

(Jó felfogásod van, hogy nem tiltani akarod. Sok-sok értelmes, őszinte beszélgetéssel többre fogjátok vinni. 😊)

2023. máj. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat!
2023. máj. 21. 02:03
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

A szórakozást, alkohol ivását megtiltani ugyan nem lehet, és nem is érdemes, de azért nem szabad mindent ráhagyni egy kamaszra, mondván hogy akkor majd titokban csinálja. Aki így gondolja az drogot vesz a gyerekének, hiszen ha megtiltja akkor majd kicselezi?

Nem mindegy, hogy hány éves a lányod. 13 vagy 17? Hova akar menni és kivel? Én nagyon sok hétvégén ültem éjszaka kocsiba és mentem a gyerekekért (a fiúért is). A barátokat is hazavittem ha nem laktak túl messze.

A nagy már 19, vele nyilván nem csinálom már egy ideje, ettől függetlenül ha felhívna hajnalban, hogy nem tud hazajönni, elmennék érte. Ez az időszak is elmúlik, mint az éjszakai ébredések csecsemőkorban.

A kicsi 15, ő (még) nem bulizós. Da 16 évesen biztosan nem mehet el úgy, hogy “elmentem bulizni, majd jövök”.

2023. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi különös érzésem nem volt. Tudjam, hogy hol vannak, ki hozza őket haza (mindig szúlő megyértük kocsival). 16 éves a lányom, 1-2 éve járnak bulizni. Most ennek van az ideje, teljesen természetes, hogy szórakozni akarnak. Engem nem engedtek, mikor ilyen idős voltam, de megoldottam, mert kilógtam, bár nem vagyok rá büszke. Én inkább engedem, így elmesél mindent (nagyjából), és tudja, hogy számíthat rám, ha bármi gond van, nem kell titkolóznia.
2023. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te 40 évesen születtél?
2023. jún. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hálát adok az égnek, hogy aspi a lányom. Neki nem az a szórakozás, hogy hányásig igyon egy kocsmában / diszkóban és dugjon fűvel-fával. Okosabb is az átlagnál.
2023. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sem én, sem a lányom nem jártunk bulikba soha. Nem mindenki extrovertált szerencsére.
2023. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!