Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aggódjak egy kis fogyás miatt?

Aggódjak egy kis fogyás miatt?

Figyelt kérdés

12 éves fiam az elmúlt 1 hónapban 4kgt fogyott. Ti aggódnátok emiatt?

Nem szoktam mérni, de 1 hónapja mikor mértem magam, pont bejött a szobába, és ráállt ő is.

Most viszont feltűnt, hogy mintha fogyott volna ezért mértük meg.

Nem tudom mennyire normális ez ilyen korban.



2023. máj. 21. 19:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Én aggódnék, ez nem kevés egy hónap alatt.
2023. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
10%

Ha úgy nézzük akkor normális. Ugye egy egészséges fogyás üteme 1 hét/1 kg

És egy hónap ugye meg 4 hétből áll. De szerintem ez a legkevésbé valószínűbb hogy direkt fogyott, hiszen csak 12 éves és fiú. Ennyi időseket aligha foglalkoztat a fogyás, pláne fiúkat. Mondjuk ez attól is függ milyen magas és hány kg. Meg persze nem biztos hogy jó a mérlegetek, nem mondom azt hogy 4 kg-ot tévedne, de simán lehet hogy csak 2 kg az mondjuk. Meg persze az általános súlyingadozás is benne van, egy nap alatt sokat "változik" a súlyunk. De úgy gondolom ha baj lenne akkor tuti nem állt volna rá ő is a mérlegre előtted, hanem ellenkezőleg titkolná a súlyát.

2023. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Ha valaki fogyni akar, heti egy kg ami belefér. De ez így valóban sok. Nem lehet hogy fogyni akar? Van rajta plusz kg? Vagy teljesen normális a súlya? Ez sem mindegy.
2023. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
A másik pedig mindig reggel éhgyomorra kell súlyt mérni. Úgy mutat valós eredményt.
2023. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nem fogyózik. Nem érdekli a súlya. Azért fordult meg a fejemben, hogy esetleg baj lehet, mert sokat eszik. Nem anorexiára vagy bulémiára gondoltam, hanem esetleg valami anyagcsere problémára.nem túlsúlyos.

61kgról ment le 57re.

2023. máj. 21. 20:24
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha sokat eszik akkor pont hogy nem fogy az ember. Úgyhogy itt valami tényleg nem stimmel. Vagy valóban valami betegség áll a háttérben, vagy rossz volt a mérés. Később kérd meg hogy megint mérjétek le.
2023. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Én rendszeresen használom a mérleget meg a párom is, nem szokott nálunkbilyen eltérés lenni.
2023. máj. 21. 20:34
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha sokat eszik és fogy az egy növésben lévő gyereknél nem normális. Más valami változott? Viselkedése? Nem levert, fáradt stb? Inni többet iszik, mint szokott? Egy háziorvosi vizsgálatra menjetek el és egy labort kéne nézni.
2023. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Fáradtnak fáradt, de nem kórosan és oka is van rá (sok külön óra pl.).
2023. máj. 21. 21:00
 10/31 anonim ***** válasza:
18%
Inkább örülj.
2023. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!