Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi szabadideje van a mai...

Mennyi szabadideje van a mai iskolásoknak?

Figyelt kérdés
Szóval ezzel a kérdéssel véleményekre lennék kíváncsi! Az iskolások (ált.suli felsősök, középsulisok) szerint nincs, vagy nagyon kevés...hivatkozva a rengeteg tananyagra, stb. A felnőttek szerint azonban épp, hogy túl sok idejük van, mert pl. már annyira nincsenek bevonva a házimunkába mint az előttük lévő generáció, stb. Ezeket nem általánosításoknak szántam mert tudom, hogy van ilyen is, olyan is, csak az érdekelne, hogy a nagy többségre mi igaz? Vélemények?
2010. okt. 10. 20:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a magam nevében tudok beszélni. Nekem kevés időm van, egy nap kb. 6-7 órám van utána megyek a húgomért az óvodába és estig vigyázok rá és emellett tanulok ha épp hagyja a tesóm.

14/L

2010. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen csak viszonyítás kérdése. Mikor gimis voltam, azt gondoltam, h alig van szabadidőm. Szörnyűnek tartottam, ha 7, vagy 8 órám volt egy nap (ez azt jelentette, hogy 3-4ig voltam suliban). És úgy éreztem, hogy sok időmet elveszi a tanulás. (Mondjuk hozzátenném, hogy tényleg becsületesen tanultam).

Majd bekerültem a felsőoktatásba, és ma már boldog lennék, ha hetente legalább egyszer hazaérnék 3 körül. Sokkal többet tanulok, mint gimiben, és most is úgy érzem, h alig van időm valamire.. :) Viszont tisztában vagyok azzal, hogy ha "felnőtt" leszek, sokkal több gondom- bajom lesz, és mosolyogva gondolok majd arra, hogy mekkora tehernek éreztem gimiben a 7 tanórát.

Ezért írtam, h csak viszonyítás kérdése az egész.

2010. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen viszonyítás kérdése, csak nem tudtam jobb példákat hozni! Mert a szakdolgozatomat ilyesmi témából írom, és ahhoz töltettem ki kérdőívet az említett korosztállyal és ott is valami ilyesmi jött ki, hogy segítenek otthon alap dolgokban de mintha az lett volna a többségre jellemző, hogy a szülők nem vonjá be őket annyira. De mondom, ezt megint nem általánosításnak szántam, csak ez jött le a többségtől.

(Egyébként velem pont fordítva van/volt :D Gimisként bejárós voltam, messze is volt, a közlekedés is gáz volt. A fél napot átutaztam, 5-re értem haza, akkor még tanulni is miegymás... most főiskolán meg az órarend mindig jó volt, volt, hogy délre már otthon voltam :D pénteken sokszor már nem is volt tanítás...szóval jobb volt :) )

2010. okt. 10. 20:35
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem végülis sokidőm van.Átlagban 6-7 órám van,aztán hazajövök,összerakodok,teregetek,felsöprök,ilyenek.Aztán tanulok 1-2 órát.Utána vagy gépezek,vagy valamivel elfoglalom magam.Hétfőn tömegsport,kedden tánc.

Pénteken,meg szombaton pedig barátok.De amúgy elmehetek hétközben is ha akarok,és ha megtanultam.Mondjuk tavaly mégtöbb szabadidőm volt.Vagyis...nem lett volna de nem tanultam,így csináltam magamnak :SS

2010. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

most vagyok 7.osztályos, de nincsen több lecke mint tavaly, maximum 1 órát tanulok minden nap. De rendes körülmények között nem tulajdonítok hatalmas jelentőséget a tanulásnak, jobban érdekel a zene és a sport. Ettől függgetlenül évvégén még sosem volt 4-esnél roszabb jegyem.

Otthon nem sokat szoktam segíteni, csak ha mondjuk én öntök ki valamit stb, azt nyilván feltörlöm. Egyszerűen nem bírok ilyeneket csinálni , hogy porszívózás, törölgetés... Sajnálom ezek nem nekem valók... :S

2010. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat:)
2010. okt. 10. 21:30
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon kevés szabadidőm van , ami nem olyan nagy baj, mert különben csak unatkoznék. versenyszerűen sportolok, minden nap van edzésem.

általában 8-tól 15-ig suliban vagyok aztán olyan 4-től 7,8-ig edzés van. néha találkozok a barátaimmal is, tehát csak 9 fele érek haza és még utána tanulok

14/L 9.osztály

ezen a héten kb csak aludni jártam haza :DD

2010. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem speciel hétvégén annyi időm volt pont, hogy megtanultam 6 oldal törit, két oldal matekházit írtam, feldolgoztam 30 oldalnyi állattant bioszra, megírtam az angol, az olaszt és sikerült időt szorítanom a hajmosásra (amire kerek egy hete nem volt soha időm) ééés még a sorozatom egy részét is sikerült megnéznem.

Na, kb ennyire elég egy hétvége úgy, hogy minden nap 11 kor aludtam el. Órarendet például már nem volt időm készíteni, de egyszer az is meglesz, remélem legkésőbb őszi szünetben... 17/L

2010. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 6:45-kor kelek ha 6 órám van 14:40 körül érek haza ha 7, 1 órával később. Szakközépbe járok úgyhogy nagyon sokat kell tanulni,nagyon kemény nem nagyon bírom, ha hazajövők a suliból egyből le ülök a gép elé hétvégén szoktam kimenni focizni vagy ritkán hétköznap.14/f
2010. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Fuhh :O Utubbi válaszolók..jól be vagytok táblázva :O
2010. okt. 11. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!